Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek helytálló az a...

Szerintetek helytálló az a kijelentés, hogy az ember az étrendjez való adaptációja során a szénhidrátokhoz tudott a leginkább alkalmazkodni?

Figyelt kérdés
feltételezve, hogy az ember étrendhez való adaptációja során a szénhidrátokhoz nem tudott alkalmazkodni, a zsírokhoz igen, akkor miért van az, hogy a nyálmirigyek mégiscsak amilázt termelnek nagyobb mennyiségben, nem pedig zsír és fehérje-bontó enzimeket?

2017. okt. 29. 17:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Arra probáltam célozni, hogy rengetegen érvelnek az mellet hogy az evolúció során, a magas hús és zsír fogyasztáshoz alkalmazkodott a szervezetünk
2017. okt. 29. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet csak én vagyok fáradt, és azért, de nem tudom 100%osan értelmezni a kérdésed, ennek ellenére a válaszom, hogy minden étkezéssel vittek be ők is szénhidrátot, szóval kell az amiláz, az más kérdés, hogy a szervezet hamar alkalmazkodik, szóval gondolom ha 2hónapig te ketogén diétán élsz, akkor nem fog ugyan ennyi amiláz enzimet termelni, mint amennyit most termel napi 400g ch val.
2017. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biológiából azt tanultuk három féle emésztő enzim van, mire táplálék eléri a vékonybelet ezek együttesen fejtik ki a hatásukat.
2021. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor a szervezet ahoz alkalmazkodik ami van.
2021. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!