Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek helytálló ez a...

Szerintetek helytálló ez a kijelentés?

Figyelt kérdés

Ha egy 90 kilós férfi megcsinál egy egykezes húzódzkodást, akkor az olyanm mint ha 90kg egykezessel bicepszezne.

A fegyencedzésben olvasható ez, nem tudom, hogy mennyire pontosan idéztem, de ez a lényege. Persze ez meg volt spékelve az edzőtermi edzés ócsárolásával.

Nos, most meg tudok csinálni egy darab egykezes húzódzkodást, de egykezes kalapácspicepsz pedig csak egy ismétlés megy 25kgal szabályosan.

70kg vagyok.


2017. nov. 12. 15:59
 1/5 BlodDrunk ***** válasza:

Ez hülyeség,húzódzkódásnál más nagyobb izomcsoportok is bekapcsolódnak,így ez egy összetett gyakorlat.


Bicepszezés meg egy koncentrált gyakorlat.


Egy átlagos kondiban lévő ember megtud csinálni egy értelmes húzódzkodást,még se fog a testsúlya felével bicepszezni:D

2017. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én szerintem is így van

Ha már hasonlítani kell valamihez, akkor az szerintem a fűrészelés.

2017. nov. 12. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, dolgozik a bicepsz is, de inkább a hát, hátsó váll dominál.

Én is húzódzkodom egykézzel, 85 kilósan, amihez jobban hasonlít az a fűrészelés vagy az egykezes evezés gépen.


Gondolj bele, hogy a strict curl világrekord az olyan 115kg kb, ha valaki ettől nemsokkal kevesebbet félkézzel emelne, az dúrva lenne.

2017. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még akkor sem igaz ha alsófogásról beszélünk. Ez a könyv akkora kreténség, hogy azt le nem tudom írni.
2017. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én ugyanígy érzek.

De amikor 12 évesen elolvastam a könyvet, olyan érzésem volt, mintha valami ősi titok jutott volna a birtokomba.

Mostmeg 16 vagyok, és eszembe jutott ez a könyv, meg hogy utólag mekkora marhaság.

2017. nov. 12. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!