Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a sofőrt vádolják meg...

Miért a sofőrt vádolják meg az elütött cigány kisgyerek ügyében?

Figyelt kérdés

Kint hagyja a 2éves! gyerekét a cigány szülő az utcán játszani, elütik a gyereket, majd a 100 fős cigány rokonság lincshangulatot generál.


Nem tanultak Olaszliszkából?


Miért nem a cigány szülő a felelős?



2018. jan. 24. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha valaki elüt egy gyereket, akkor azt meg szokták vádolni.

A szülőt gázolásért nem vonhatják feleőségre, azonban a kiskorú veszélyeztetéséért igen.

2018. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyilván azt hozzák ki először felelősnek aki elütötte.


De azt én is hiányolom, hogy a "szülőket" nem vonják azért mert nem figyelt oda arra, hogy ne az úton flangáljon!

2018. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha kirohanok egy autó elé akkor én vagyok a felelős, nem a sofőr. Ha gyerek vagyok akkor logiksan a szülőm, vagy aki vigyáz rám.
2018. jan. 24. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezt viszont nyomozás szokta eldönteni, ezért a vád.
2018. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mind a két fél felelős. A szülők azért mert felügyelet nélkül az utcán hagyták a kiskorú gyereket, a Sofőr meg azért mert nem elég körültekintően vezetett,ha nemtudott megállni esetleg gyorsabban ment az elvárható sebességnél. Én ha egy ilyen romák lakta területen megyek keresztül lassítok és sokkal jobban figyelem az út kétoldalát.
2018. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De az nincs kitéve, hogy figyelem, romák lakta település. Irreális elvárás, hogy egyes helyeken azért kelljen lassítania egy autósnak, mert képtelenek betartani a szabályokat, és a gyerek rohangálhat az úton.


akkor ez "no go" zóna, ami azt jelenti képtelenek fenntartni a rendet.

2018. jan. 25. 01:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Ha a közúton történik egy gázolás, akkor nyilvánvaló, hogy azt veszik elő aki abban érintett, tök mindegy ki az áldozat. A vizsgálat során megnézik, hogy ki mennyire felelős. ....és akérmilyen hihetetlen, de ha a sofőr nem vétkes, akkor felmentik a vád alól. Ha pedid kiderül hogy a szülő a gondozsában lévő kiskorúra nem vigyázott akkor őt meg elitélik. Ennyi a történet.

Mellesleg, ha a tök részeg biciklis beesik az autó alá a sofőrt akkor is előszedik.

2018. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki elut valakit, akkor azt megvadoljak. Ha artatlan (mert pl a gyerek kiugrott a kocsija ele), akkor ugyis felmentik.


A szulok mas kerdes, biztos, hogy ellenuk is indul(t) eljaras.

2018. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gungasam ***** válasza:
Valóban felháborító, hogy a sofőrt vádolják pedig egy cigány gyereket ütött el aki elé ugrott...Feltételezhető a szándékosság a gyerek részéről, talán így akart jóvátételhez jutni. Ismerünk falvakat ahol sokan csonkították meg magukat filléres biztosítási díjakért..A szülőket kellett volna elővenni azonnal, akik felelősek a kiskorú minden cselekedetéért.Annyian vannak mint a kínaiak és szétszélednek mint csirkék...
2021. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!