Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik milyen eredménnyel szerepe...

Kik milyen eredménnyel szerepelnek au áprilisi választáson szerintetek?

Figyelt kérdés

Tippek, elképzelések, vélt forgatókönyvek, bármi jöhet.mindenki véleményére kiváncsi vagyok csak ne vitatkozzatok kérlek


Életkor nem foglalkozás típusa lakhely ipusa sokat segít


Pl 21 F diák megyeszékhely



2018. jan. 24. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Fidesz nyer 3/4-del, a többi megy a levesbe.


24F, szakács, BAZ megye

2018. jan. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem lesz meg a Fidesz kétharmada, mert Budapesten leszerepelnek. Itt elég esélyes a baloldal arra, hogy megszerezzen akár 10-12 választókerületet is. A vidéki Magyarországnak viszont úgy fest, teljesen megfelel az Orbán-féle jelen és jövő, az ottani 88 választókerületből jó ha 3-4-et elhoz az ellenzék. Bár remélem nem lesz igazam és sokkal szorosabb küzdelem lesz.
2018. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, előző vagyok, ez lemaradt:

22/f, diák/banki ügyintéző, Budapest :)

2018. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fidesz győz. Kb 101-110 mandátumot saccolok. Ami sima többség. A Jobbik szerintem rosszabbul fog szerepelni, mert a vidéki radikálisok leszakadtak és kevesebbet nyerek a néppártosodással szimpatizáló baloldaliakkal. Az LMP talán erősebb lesz, 7-8%. A DK is bejut kb 6-7%-kal. Szerintem meglepetésre a Kutyapárt is bejut 5%-kal. Az MSZP kiesik, 10%-ot nem érik el.

Az ellenzék 4 évig nem fog tudni labdába rúgni.

34 L, villamosmérnök

2018. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
MSZP fel fog jönni 20%-ra kb, Karácsony Gergő felrázza a bizonytalanokat.
2018. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

20% :D Ez egy vicc! :D

Az összes ismerősöm azért megy szavazni, hogy az MSZP kiessen a parlamentből! :D

2018. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Biztos a Jobbik 20%-áról beszél... :)
2018. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a legtöbb közvéleménykutató a teljes lakosságra adja a %-ot (azaz ott mutat a "nem megy el szavazni" rész is, de én az itt leírtalak a tényleges választási eredményekre értem (kis összehasonlítgatások alapján, sötöbö):


Sajnos egyértelmű a fideszes győzelem... sőt, valószínűleg nem is kicsi, szakértők számolásaiból én akár egy 50-55%-ot is tippelnék a listás eredményekre, ami sajnos még magasabb, mint a 2010-es eredményük (én meg tépem a hajam, hogy BÁRMIT megtehettek az elmúlt 8 évben, loptakcsaltakhazudtak, de az átlag szavazó annyira egyszeri, hogy migráns-soros-euveszély, és megy az iksz; szorri)


Jobbik nagyon ment a levesbe, a néppártosodással sok szavazót vesztettek, de keveset nyertek (sokan kételkednek abban, hogy tényleg egy jobb-közép párttá válik végleg, vagy ez csak egy újabb politikai fogás volt, hogy a fideszben csalódottakat bevonzza)... valahol 14-17% körül végezhetnek a szavazatok számát tekintve.


MSZP-nek tényleg sokat segít Karácsony, aki felmérések szerint az egyik, ha nem a legkedveltebb magyar politikus, DE az elmúlt évek tutyimutyisága, s az, hogy szinte már a baloldaliaknak is az jön át, hogy az MSZP nem is akar kormányt váltani (vicces, hogy tavaly volt olyan eset, hogy a fidesz direkt 'lement kutyába' egyik körzetben, hogy segítsen az mszp-sen)... mert egy relatíve erős, de nem túl erős MSZP a lehető legjobb a fidesznek -> mivel az mszp léte (meg a dk) a lehető legnagyobb indok egy teljes baloldali összefogás ellen (jogos; én se szavaznék szívesen az mszp-re, pedig baloldali vagyok, és 'lipsi'), így amíg van egy 15%os mszp, addig a fidesznek jó, mert ez a 15% nem fog vegyülni a többi baloldali ellenzéki párt együttes 15%-ával (mert azzal sok szavazatot és hitelt veszítenének); csóri Botkát is de kicsinálta mszp, amint ténylegesen újítani akart rajtuk (mert a korábbi tisztújítások után ugyan azok maradtak, mint előtte, ergo ténylegesen semmit se változtak); szumma szummárum, az MSZP a Jobbikkal lehet paliban, s olyan 12-15% körül mozoghatnak majd.


DK-ról röviden csak: Feri arra pont nem jó, hogy bármi esélyük legyen kormányváltásra, de arra pont jó, hogy legyen egy biztos 4-5%-uk, ami mostanában tornászódik fel, s már-már az MSZP bajszát ráncigálják. Közvéleménykutatók adataira támaszkodva, akár egy 8-12%-ot is elérhetnek.


Együtt-PM nem fog továbbra se nagyot robbanni, mert bár Juhi sok pert nyert fidesz ellen, s most már legálisan mondhatod, hogy Rogán egy tolvaj, de mivel a legtöbb marketing és politikai fellépésük eléggé gyengus, és inkább komikus, így egy 2-4% talán ha teremhet e kettősnek.


LMP beerősödött, az ziher. Olyan DK szinten lehetnek a választásokon, ha minden így alakul, azaz egy jó 6-10% körül, bár bennük látom csak azt, hogy választásokig akár még feljebb is mászhatnak.


Momentum nem lesz túl jelentős, nagyon behaltak, s egyre többen gondolják azt, hogy a fidesz eszközei a baloldal tovább bontására... 1-3%?


Míg a Kétfarkú Kutya akár még nagyot is üthet. Oké, nem kormányváltás szint(:DDD), de én hiszem azt, hogy a jelenlegi mérések nagyon alulbecsülik őket, és simán lehetnek egy 3-4% körül is akár. Nagyon sok ember csalódott az 'igazi' pártokban, és a szavazni nem akarók aránya is borzalmasan magas (jó 40%; ami a valóságban mégmagasabb lesz), de szerintem sokan lesznek úgy, hogy 'jó, akkor megyek, és behúzom az ikszet a 2farkúakhoz'. Szóval, ja.



Akkor összesítve

FIDESZ - 50-55%


Jobbik - 14-17%


MSZP - 12-15%

DK - 8-12%

Együtt-PM - 2-4%

* ezen pártok összefogása - 20-26% *


LMP - 6-10%


Kétfarkú Kutya - 3-4%


Momentum - 1-3%



Kisregény vége. De szerintem jól összefoglaltam, még ha nem is full pártatlanul (de a %-okat pártatlanul próbáltam 'tippelni').

Aztán meglássuk'


25F - diák - Aalborg (még 'csak' fél éve, mielőtt megkapnám, hogy 'külföldiként azt se tudod, mi van itthon')

2018. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Papírforma, fidesz győzelem.
2018. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


"a legtöbb közvéleménykutató a teljes lakosságra adja a %-ot"


is..., meg biztos pártválasztókra is, ami a listás eredmények valószínűségét tükrözi.


Egyetértek, 100%-os a Fidesz győzelem, ezt csak a hülye nem látja, viszont a 50-55%-os tipped nagyon sok, szerintem nem lesz ennyi, rendre 2002-2006-2010 és 2014 ben is a Fidesz támogatottságát 8-10%-al túlmérik, lásd az utolsó 14-es választásokon 52-55% adtak a Fidesznek és csak 45% lett. Én úgy gondolom, hogy 42-45% között fog megint szerezni, magyarul hozza a 14-es eredményeket. Decemberben 52%-on állt a Fidesz. Zárójeles mondatoddal teljesen egyetértek.


A Jobbik 14-ben 20% ért el, most decemberben jelenleg 16%-on álltak, úgy gondolom, hogy 16-19% között fognak csak szerezni, mivel az összes parlamenti pártok közül, a Jobbik szavazó között a legalacsonyabb a szavazói hajlandóság. Jobb eredményt garantáltan nem fognak, kis esély hogy tartják a 14-es 20%-os eredményüket, és nagy esély 1-3%-al kevesebbet tudnak most szerezni, a nagy kérdés, hogy Vona Gábor betartja-e a 14-es ígéretét és lemond, ha rosszabb eredményt fognak elérni.


MSZP-nél még nem lehet számokban mérni, hogy Karácsony tényleg népszerűvé tette-e a pártot az indulásával, az majd 1-2 héten belül eldől a januári közvélemény adatokból, most decemberben az MSZP 11%-on állt, ha dobni is fog valamit rajta Karácsony az nagyon max 3-4%, az meg, hogy MSZP-PM közös lista lesz, az számukra 10%-os küszöböt jelent, ha meg még ehhez beveszik az MLP-t úgy meg már 15%-os küszöb, ami biztos kiesést jelent számukra, szóval ha ezt meglépik, kb politikai értelemben öngyilkosságnak is fel lehetne fogni. Úgy gondolom, MSZP-PM-(MLP?) 12-16% között fog kapni. Egyetértek amit leírtál az MSZP-ről, totálisan így van.


DK, most decemberben 7%-on állt, és szerintem hozzák is ezt a 6-8%-os eredményt a választáskor, szerintem nagyon nagy esélye van, hogy bekerülnek, jól jött nekik az MSZP "kis" összezuhanása, profitálni belőle 2%-t tudtak.


Együtt, 2018 lesz a politikai haláluk éve, nagyon max 3%-t, de inkább 1-2% a reális, amit tudnak szerintem szerezni, és ezzel vége is lesz a pártnak úgy gondolom az, hogy nem tudtak vagy inkább nem akartak összefogni az MSZP-vel és még durcáskodtak is, vége.


PM, az MSZP összefogásával az Együtt ellenében ők túl élik 2018-at, politikusaik a közös listán parlamentbe jutnak, ill. jövőévi polgármester választáson is indulhatnak, ha még addig egyben lesz a szövetség.


LMP az MSZP "kis" összeomlás másik és egyben első nyertese 4-ről feltudta hozni magát 7%-ra, így úgy gondolom, hogy nagy esélye lesz bekerülni újból a parlamentbe, decemberben 7%-on álltak, szerintem 6-8% között fognak szerezni. Erősödni hát nem hiszem, hogy nagyon fognak már novemberben megszerezték a 7%-ot és azóta sem nőt, ha erősödni is fognak nagyon max 2-3%-ot.


Momentum, nyár óta alig lehetett mit hallani róluk, amilyen ügyet felkaroltak volna vagy vittek volna, októberig erős 3%-on álltak, de novembertől vissza estek 2%-ra, szintén Együtt sors vár rájuk, parlamentbe garantáltan nem fognak bejutni, 1-3% közt fognak kapni, vagy megy a süllyesztőben idén a párt vagy a jövőévi polgármesteri választásokat valahogy kibekkeli, de nagy érvágás lesz, hogy nem kerülnek be a parlamentbe az biztos.


Kutyapárt, én nem hiszem, hogy alul mérnék őket, 0,5-1%-ra mérik, nagyon max 2% tudok elképzelni nekik, de garantáltan nem fognak bejutni a parlamentbe.


Nagyon magas a bizonytalanok száma 38% körül van, de ezek az emberek vagy nem mennek el szavazni vagy ha már rá szánták magukat, akkor szeretnek olyanra szavazni, akiről tudják, hogy van esélye is, a bizonytalanokból sosem profitál a kis pártok, pláne nem az 5% alattinak hitt vagy vélt pártokra, a bizonytalanokból, mindig a nagy vagy közepes pártok profitálna, de inkább a jellemző, hogy minden 2. bizonytalan nem megy el szavazni.


Összefoglalva nekem is :)


Fidesz: 42-45%

Jobbik: 16-19%

MSZP-PM-(MLP?): 12-16%

LMP: 6-8%

DK: 6-8%

Momentum: 1-3%

Együtt: 1-2%

Kutyapárt: 0,5-1%

2018. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!