Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha Magyarorszá...

Nem lenne jobb, ha Magyarországon is Euró lenne?

Figyelt kérdés

Én pl. van, hogy külföldről, más EU-s országból rendelek dolgokat (ami teljesen hétköznapi dolog, hiszen közös piac van, nem sújtják vámok), hogy olyan dolgokat érjek el, amik nálunk nem kaphatóak és/vagy csak rosszabb minőségben érhetőek el, és bizony bukok rajta pénzt azért, mert Forinttal kell fizetni, majd az váltódik át Euróvá.


Nem valamiféle burzsuj vagyok, csak egy egyszerű ember, aki tud középszinten angolul és németül, és emiatt ilyen oldalakat is ki tud betűzni olyan mértékben, hogy rendelhessen róluk.


Nem lenne jobb, ha például ez a gát is eltűnne, és szabadon mehetne a magánszemélyek áruforgalma is az EU tagországain belül? Hogy hogyha például rendelek valamit Brandenburg tartományból Németből, az ne legyen nagyobb kunszt, mintha Bajorországból rendelném azt Magyarország helyett?


Legszívesebben egyébként minden vásárlásomat Bitcoin-nal intézném, csak az még nincs ilyen mértékben elterjedve.



2018. febr. 5. 22:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
10# 3as vagyok. Én meg 10 éve kint élek, most kapom az állampolgárságot, van házam. Szerintem jobban tudom hogy hogy élünk itt, mint te a gyerekeid élménybeszámolói alapján.
2020. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Persze, gondolom úgy vagy, hogy ha másnak vannak terhei, meg átverik az euróátváltásnál az rendben van mert van miből neki, ha veled történne, akkor meg szemétség. Azt hiszem erre mondják hogy más farkával könnyű verni a csalánt.
2020. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nincs ép elméjű ellenvetés az euró bevezetése ellen!
2020. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
Akkor briteknél miért nem vezették be soha? Bírom amikor olyanért lelkesedünk, amit már a többiek a fenébe kívánnak.
2020. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A britek alapítói voltak az egész EU alapoknak, akkor még nem volt elvárás!

Magyarország viszont aláírta az euró-övezethez a csatlakozást!

Egy ilyen fika gazdaságnak mint a magyar, nincs más választása!

2020. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is megértjük, hogy ez az álláspontod, ha nem írsz mindent felkiáltójellel. Nem az a kérdés, hogy elvárás volt-e vagy nem, hanem ha olyan jó dolog lenne, miért nem vezették be? Később is bevezethették volna, pl. akkor amikor a németek. De nem tették.
2020. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szlovákia ölbe tett kézzel nézte végig a mi 10 éves szerencsétlenkedéseinket a 2008-as válság idején. Megtehette, mert nem a hulladék koronájukkal kellett helyt állniuk a nemzetközi gazdaság terén. Nem volt devizahiteles nemzeti lerongyolódás sem - és nálunk sem lett volna, ha - ahogy anno Varga tervezte - 2007-ben bevezettük volna az eurót!

A brit gazdaság ereje nem kényszerítette őket az euró bevezetésére. A közös valuta nem a nagyoknak biztonság, hanem ez ilyen kis gyenge, kis teljesítményű gazdaságoknak. (Lett, Litván, Észtország - a Szovjetunióból kiszakadva - nagyon jól el van az euróval, szinte azt sem tudták, hogy válság van, amibe mi majdnem totál belerokkantunk! (azért írtam annyi felkiáltójelet, hogy legalább valamibe érdemben bele tudjál kötni!)

2020. febr. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
#11-es ha 10 éve kint élsz akkor lehet hogy(legalább is szerinted)jobban tudod hogy hogyan éltek Németországban de úgy látom fingod sincs hogy az itthon maradtak hogyan élünk itt Magyarországon a híres forintunkkal!
2020. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
3-as: amit leírtál, az valós - csak hogy az akkor volt, amikor a nagy átállás volt - mára nekik már csak rossz emlék, nagyon sok későbbi nehézséget át tudtak hidalni, és röhögtek rajtunk hogy mi mit sz@rakodunk a hulladék forintunkkal. Majd ha egyszer végre normális kormányunk lesz, akkor nálunk is lesznek még nehéz pillanatok, mert pl. még senki sem tudja hogy milyen árfolyamon fogják rögzíteni a forint-euró átváltását?!
2020. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

“ de úgy látom fingod sincs hogy az itthon maradtak hogyan élünk”


Hidd el, vannak közeli rokonaim. Jól megvannak. Sőt, otthon megengedhettem magamnak olyan hobbikat mint pl. vitorlázás. Itt talán lenne rá pénzem, de hogy legyen annyi pénzem, nem marad idő. Hurrá.

2020. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!