Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha Magyarorszá...

Nem lenne jobb, ha Magyarországon is Euró lenne?

Figyelt kérdés

Én pl. van, hogy külföldről, más EU-s országból rendelek dolgokat (ami teljesen hétköznapi dolog, hiszen közös piac van, nem sújtják vámok), hogy olyan dolgokat érjek el, amik nálunk nem kaphatóak és/vagy csak rosszabb minőségben érhetőek el, és bizony bukok rajta pénzt azért, mert Forinttal kell fizetni, majd az váltódik át Euróvá.


Nem valamiféle burzsuj vagyok, csak egy egyszerű ember, aki tud középszinten angolul és németül, és emiatt ilyen oldalakat is ki tud betűzni olyan mértékben, hogy rendelhessen róluk.


Nem lenne jobb, ha például ez a gát is eltűnne, és szabadon mehetne a magánszemélyek áruforgalma is az EU tagországain belül? Hogy hogyha például rendelek valamit Brandenburg tartományból Németből, az ne legyen nagyobb kunszt, mintha Bajorországból rendelném azt Magyarország helyett?


Legszívesebben egyébként minden vásárlásomat Bitcoin-nal intézném, csak az még nincs ilyen mértékben elterjedve.



2018. febr. 5. 22:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
45%

17: hát én arra emlékszem, hogy a szüleim szlovákokhoz jártak át mert minden olcsóbb volt. Aztán amikor bevezették az eurót, ők kezdtek komáromba átjárni.


Az meg szerintem csak mese, hogy nem érezték a válságot. Még németeknél is, ahol 2014 óta dolgoztam, a mai napig azt nyögik, mert 2009 és 2012 közt 1200-ról lement a létszám 800-ra. A munka meg maradt. Gondolom nem egyedi eset volt.

2020. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és köszi a támadási felületet, így én is kiélhetem magam. :)
2020. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!