Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszre szavazók, mi győz...

Fideszre szavazók, mi győz meg benneteket most is ami miatt a Fideszre szavaztok?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 09:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

1. Az adó sohasem igazságos, legalábbis itt Magyarországon nem, elveszik a pénzed és egy politikus tizenötödik közpénzből felhúzott szállodalánca épül belőle, nem kapsz érte semmit. Az adó rablás.


Az a cél, hogy ne "rablás" legyen az adó. Mert egyébként az adónkból fizetik a rendőr, a katona és a pedagógus bérét, az utak felújítását, stb.



2. Az egy kulcsos adó nem diszkriminál, mindenkit ugyanolyan mértékben érint (egyszerű matek).


Innen is lehet nézni, meg onnan is, ha a rosszabbul keresőktől kevesebb adót vonsz el mondjuk havi 10e Ft-ot, akkor ők ez számukra érezhető könnyebbség, melyet nagyrészt itthon költenek el (jobban pörög a gazdaság) Ha egy jól keresőtől vesznek el 10e Ft-ot, az nem nagyon érzi meg a változást.



Az adórendszer bonyolult dolog és sokkal több, mint egyszerű matek, van benne társadalomfilozófia, szociológia is. Túlzó egyszerűsítés az a kijelentés, hogy az egykulcsos igazságosabb - ennél azért Ön is és én is komplexebben tudunk gondolkozni.

2018. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
25-ös nincs igazad.
2018. febr. 10. 12:39
 33/62 Pro Patria ***** válasza:
43%

"Alacsony munkanélküliség - ez trükközés a számokkal"

- Istenem, hányadszor... Tudod, mennyi közfoglalkoztatott van?

[link]


A "kiürül az ország" érvet előzzük meg azzal, hogy a második legnagyobb magyar városnak címzett Londonban nem itthoni statisztikai kimutatás szerint 96 ezer magyar él:

[link]


"Családi adókedvezmény - a jól keresőknek"

- Mitől is? Akikek három gyereke van, annak a bruttó bére kerül nettóban haza.


"Hatalmas egészségügyi fejlesztések - mind EU-pénzből"

- Az EU-nak 2004 óta tagja vagyunk.

Eddig is volt korrupció, lásd itt:

[link]

...vagy...

[link]

Csak semmilyen látható eredmény nem.


"Többhullámú rezsicsökkentés - parasztakítás, ma olcsóbb lenne a szabad piacon az áram, a gáz."

- Akkor ide is.

Villanyár: [link]

Gázár: [link]

Szándékosan nem egy magyar nyelvű statisztikát hozok erről, hanem az Eurostatot mutatom be.


"Brüsszel túlközpontosító-migránsdeportáló szándékai elleni határozott (és erdményesnek tűnő) küzdelem - és 20e migráns beengedése, amibeől a haverok gazdagodtak, meg az ukrán nyugdíjasok."

- A letelepedési kötvény nem regisztráció nélküli, illegális határátlépés. Több országban is létező, bevett gyakorlat. Ha tömeges visszaélések lettek volna, nem csak egyetlen (azóta már nem is élő) emberen menne még mindig a hírverés. Ez egészen biztos.


"Magas gazdasági növekedés - ha kivonjuk a bejött EU-pénzeket a növekedés 0 lesz."

- Ugyanazt mondom erre az egymástól átvett érvre, mint eddig. Az EU-ban 2004 óta tagállam vagyunk. Hol voltak az évi 3%-os GDP növekedések?


"Igazságos egykulcsos adórendszer - nem igazságos, hanem a gazdagabbakat támogató, az alacsony keresetűeket hátrányosan érintő."

- Ebben egyetértünk.

2018. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

#30

akkor bevallod, hogy egy kommunista hazaáruló vagy aki lopja a közpénzt/EU-s pénzt az elvtársaival? Lőrinc te vagy az? :D


Nem, még nem éhezek közel sem, még nem tudtok annyit lopni, bár dolgoznak rajta a "fijjug". De lehet pár év múlva "kulák"-nak leszek kinevezve általatok, és államosítotok.



#33 az energiaáraknál nem a világviszonylatban lévő helyezésről szó, hanem arról hogy mennyit csökkent.

Kb semmit, a rezsicsökkentés előtt, megnéztem a számlákat pedig a piaci gázárak azóta is lejjebb mentek. Kb fél évre, egy kis beetetésre csökkent a rezsi ár, aztán észrevétlenül visszakúszott :)


Most megnéztem, 2008 áprilisban (válság előtt), 2,659 Ft/MJ olt a gázár, most pedig 2,570 Ft/MJ, pedig a piaci gázár sokkal nagyobb mértékben csökkent, és a "rezsicsökkentés" után is, de most a haszon megy a garancsinak, és nyilván a pénztárosnak is :)


A regisztráció mit számít, ha bűnözőket, kémeket engednek be csak úgy simán?


Az évi 3% körüli növekedések ott voltak [link]

Habár 2011 előtt még nem kapott magyarország olyan mennyiségű EU-s támogatást mint az után, és persze egy válságból való kilábaláskor is nagyobbat szoktak ugrani a növekedések, és a régiós országok rendszeresen nagyobbat is ugranak, Magyarország pedig a sereghajtó.

2018. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
33: Ha beleszólhatok ez mind rendben van, tagadhatatlanul egy stabilizált gazdaságot lehet felmutatni, pontosan ilyen tényezőkkel. De ettől még miért kellene relativizálni? Baromira érdekelne, hogy erről a legújabb Soros-kampányról, mit mondanál?
2018. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 Pro Patria ***** válasza:
43%

15:05-ös válaszoló:


"az energiaáraknál nem a világviszonylatban lévő helyezésről szó"

- Nem világviszonylatról van szó, messze nem, hanem Európáról. És az, hogy a kontinensen itt van messze az egyik legalacsonyabb, nem ér össze azzal az állítással, amit te mondasz.


"A regisztráció mit számít, ha bűnözőket, kémeket engednek be csak úgy simán?"

- Mint például?


"Az évi 3% körüli növekedések ott voltak"

[link]


-----------


15:16-os válaszoló:


Nem különösebben foglalkoztat a Soros-kampány. Gyakorlatiasan közelítem meg a kormányzást. Nincs bennem racionalitást elhagyó fóbia fasizmustól, nem látok '30-as éveket a plakátok kapcsán.

2018. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
Hát én sem. Bennem sincs. De ez azért mégis csak túlzás. Valóban jobb állapotokat fog vélhetően átadni (egyszer) mint amilyeneket átvett. Gyakorlatiasan megközelítve egy eklektikus és senkit sem érdeklő, ámbár sokakat érintő pontban értesz egyet a kormánykritikus hanggal, az adórendszerrel. Ezért kérdeztem, hogy miért is kellene relativizálni? Itt nem fasizmusról van szó, még évszázados vitákról, hanem abszurditásról. Talán nem abszurd ami ma zajlik? Elhanyagolható az eredmények miatt? Erre kérdeztem rá. Gyakorlatiasan meg lehet védeni azt ami racionálisan védhetetlen.
2018. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
0%
34! Kommunista? Kit érdekelnek az izmusok? Azért vagy ott ahol, mert ilyen hülye ideológiákkal foglalkozol a pénzügyek helyett. Tipikus sörgazdász...
2018. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 Pro Patria ***** válasza:

"Talán nem abszurd ami ma zajlik? Elhanyagolható az eredmények miatt?"

- Nem tudom, hogy pontosan mit értesz az abszurditás alatt, de így, megelőlegezett válaszom: igen.

Politikában már láttam sokmindent. Eredményeket nem.

2018. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Hát azért ennyi eredményt más is csinált már a világon. De mindegy, nem erről beszélünk. Mi az abszurd? Anélkül, hogy definiálnánk azt mondod elhanyagolható. Korábban egy kérdésnél erre így fogalmaztam, hogy a Fidesz a direktívájával valami morállal rendelkező helyen egyszerűen lebontaná az eredményeit. Nem tudom, hogy elhanyagolható-e az uszítás, uszító plakátok, uszító konzultációk, uszító kampányok, a szervezett állami mutyi, jogállam nem tisztelése, az amúgy is gyatra szociális modell lezüllesztése, az egyenlőtlenségek tudatos növelése, illiberális kapcsolatok alakítása, a keleti autokráciák relativizálása sőt méltatása, vagy a Horthy rendszer restaurációja, mert szerintem ez mind abszurd. Azért mert fejlődésen ment keresztül mindemellett az ország.
2018. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!