Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszre szavazók, mi győz...

Fideszre szavazók, mi győz meg benneteket most is ami miatt a Fideszre szavaztok?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 09:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
42%

"Azért mert fejlődésen ment keresztül mindemellett az ország."

valószínűleg a német gazdaság is pörgött, amikor a zsidókat, melegeket, cigányokat gázkamrába küldték.


Amellett nagyon nem érzem a fejlődést, főleg nem a többi országhoz képest. Ja de: érzem a fejlődést néhány klán vagyonában.


Elherdált évek (évtizedek) ezek, amikor növekedett a lemaradásunk és hosszú távú károk estek a nyugdíjrendszerben, az oktatásban, a demográfiában.

2018. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 Pro Patria ***** válasza:

"Hát azért ennyi eredményt más is csinált már a világon."

- De nem Magyarországon, a jelenkori parlamentarizmus idejét vizsgálva.


"elhanyagolható-e az uszítás, uszító plakátok, uszító konzultációk, uszító kampányok"

- Uszítóan uszítja az uszítást.... Az illegális határátlépés elleni fellépés továbbra sem xenofóbia, vagy iszlamofóbia, amivé degradálni szándékozták, míg ez mostanság meg nem dőlt. A Soros György elleni kritika sem antiszemitizmus (mint közölte ezt az Izraeli állam, mások mellett, így zsidó vallási vezetők is.)

De hadd tegyem mellé - mert feleslegesen lenne egyoldalúsítva ez - a felscsúti törpétzést, a grazi magánklinika szájhagyományát, és a nácizáson át a kommunistázásig mindent.

Csak egy példa, hetekig ment a hamis hír, hogy "Orbán 4 milliárdért aranyoztatja a dolgozószobáját". Ami valójában két épület teljes építési költségét takarja közművekkel együtt, melyek közül az egyik műemléki felújításon esik át - és olyan m2/Ft áron, mint egyébként a nem reprezentatív irodaépületek építési költsége is máshol Budapesten. (Emellett a teljes I. kerület - más pontok mellett - komplett felújítási hullámot él most meg.)

Amikor a Honvédség most új Airbusokat állított rendszerbe, akkor az volt a hírközkés, Orbán "ennyi és ennyi milliárdért vesz magának kormánygépeket". Holott ezek a személy(és teher)szállító gépek az öreg, szovjet érából megmaradt An-26-osok még egyetlen(!) működőképes darabját váltották le. Ami, ha nem tudott volna felszállni többé máról holnapra, ugyanúgy megszűnt volna egy képesség a Honvédségben, mint az elöregedett helikopterek esetén is történt 2012-ben. Ami után több évig az volt a hír, hogy mennyire inkompetens az ügy kezelése, nem tudnak újat beszerezni helyettük.

Most ugyanez lett volna, így pedig az a hír, hogy Orbán "kormánygépeket vesz X milliárdért".

Ez nem hírközlés. Ez hírcsinálás, médiaháború, hangulatkeltés. Kicsinyes okokból, amit a reklámadó indikál.


"szervezett állami mutyi"

- Ami most sem más, mint volt. Aki azt állítja, hogy "mélypont", és "sohailyenmég", az politikai elvakultsággal alakít ki ebben képet.


"jogállam nem tisztelése"

- Mérmint hogy nem érvényesül a baloldal állásfoglalása, épp úgy, mint korábban az akkori ellenzéknek? A demokrácia nem a neoliberális-baloldali koalíció kormányzása, ahol érdekes módon nem jelentett aggályt, hogy olyan párt ad minisztert, aki maga jogán a parlamenti küszöböt sem érte el. Merthogy ez érv például a KDNP esetén. De soha nem merült fel az SZDSZ kapcsán. De én olyat sem láttam egy ideje, hogy vassal verjék, kardlapozzák, gumival bevont lövedékkel lőjjék, könnygázzal oszlassák a tömegeket. Milyen visszhangja is lenne ennek ma? Közvetlen kormányfői utasításra (amire nincs jogköre), hogy minden eszközt vessen be a rendőrség - amit meg is tettek.

Nem akarok közhelyes lenni, és 2006-osozni. De a jogállam leépítése, a soha ilyen mélypont, és egyebek, mégis felvetik bennem a kérdést: hogyan jelenne ez meg ma a hírekben? Ez nem egy lefoglalt laptop.


"az amúgy is gyatra szociális modell lezüllesztése"

- Soha nem volt még olyan kiterjedt és átfogó a nagycsaládos, aktív középosztály szociális támogatása, mint most!

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__91..


"az egyenlőtlenségek tudatos növelése"

- Tudatos.... még jó hogy nem szervezett, célirányos genocídium.


És ahogy utaltam is rá, nekem nincs Horthy-fóbiám, és egyéb ilyen gondolataim.

2018. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

"az amúgy is gyatra szociális modell lezüllesztése"

- Soha nem volt még olyan kiterjedt és átfogó a nagycsaládos, aktív középosztály szociális támogatása, mint most!


ez igaz, de a szociálpolitikának nem erről kellene szólnia, hanem az esélykiegyenlítésről!

mondom ezt úgy, hogy ennek a rendszernek közvetlenül nyertese vagyok - de közvetve sokkal nagyobb kárt okoz nekem is, mint amennyi hasznot

2018. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:

Már, hogy reagáljak.


"Uszítóan uszítja az uszítást.... Az illegális határátlépés elleni fellépés továbbra sem xenofóbia, vagy iszlamofóbia, amivé degradálni szándékozták, míg ez mostanság meg nem dőlt. A Soros György elleni kritika sem antiszemitizmus (mint közölte ezt az Izraeli állam, mások mellett, így zsidó vallás[...]pesség a Honvédségben, mint az elöregedett helikopterek esetén is történt 2012-ben. Ami után több évig az volt a hír, hogy mennyire inkompetens az ügy kezelése, nem tudnak újat beszerezni helyettük.

Most ugyanez lett volna, így pedig az a hír, hogy Orbán "kormánygépeket vesz X milliárdért".

Ez nem hírközlés. Ez hírcsinálás, médiaháború, hangulatkeltés. Kicsinyes okokból, amit a reklámadó indikál.

"


Ez a szöveg sok mindent megütött ami nem tartozik ide. Nem mondtam, hogy antiszemita, azt sem hogy fasiszta nem tudom én mi. Azt mondtam uszítás. Amivel még csak azt se mondtam, hogy nem létező veszélyre támaszkodva van. Az egyébként nem is kötelező kvóta ellen. Hanem azt, hogy felesleges uszítás. És szervezett.

https://www.youtube.com/watch?v=-Vfm52xbFms

https://www.youtube.com/watch?v=0G1qJrT-cLE

https://www.youtube.com/watch?v=RlimCZqMzrk

https://www.youtube.com/watch?v=_wZsE7hxoEo

https://www.youtube.com/watch?v=cN6Hh8vu6Ns

https://www.youtube.com/watch?v=okdElKLgaxs

Tehát azért ha azt kérném, hogy gondoljuk át racionálisan, hogy erre egyébként mi szükség volt, ha egyszer azt az 1200 embert akit be kellett fogadni, és nem is kötelezően, mégis csak be tudta ez az ország észrevétlenül fogadni, az szabad lenne? Erre mondtam, hogy abszurd. Ezért csináltuk ezt a cirkuszt?

Azonkívül a végére odáig jutottunk, hogy Soros tervről beszélt a kampány, és az emberek is. Hét ez a hihetetlen! Hol élünk? Ez nem Soros György elleni kritika hanem egy ...... nem is tudom mi. Van erre szó? Csak mert Soros Györgyre ráfér a kritika, de ki a magyar kormány, hogy Ő harcol egy magán ember ellen? Meg Soros terv. Melyik nyilvánosan megjelent cikk ami Soros György véleményét tartalmazza a Soros terv? Amit speciel maga Soros György cáfolt meg Davosban is pontról pontra meg korábban is. Ja meg azt is, hogy ezt bárkinek végre kell így hajtania, mert egyből az jut eszembe, hogy a Gates tervet akkor ki hajtja végre? Kérem szépen ne beszéljünk mellé, ez felesleges, lealacsonyító hazudozás azonkívül uszítás. Kész.És különben baromi meglepő, hogy nem tartja mindenki nevetségesnek, és van akit hülyére is tudtak venni ezzel. Hidd el van aki bevette ezt az őrültséget, no nem mintha az első lenne.

nem az ellenzékről beszélünk, arról, hogy mennyi baromságot tudnak összehordani, hanem erről. Célja szerintem a napnál világosabb: erről beszélj, a lényegről ne. Semmi más objektív mondandója nincs. és ezt akkor is el kéne utasítani ha egyébként a kormány munkájával egyetért valaki, vagy akár hasonlóan gondolkodik a migrációs válságról mint a kormány. Sose szabad fullba nyomni a kretént.


"Ami most sem más, mint volt. Aki azt állítja, hogy "mélypont", és "sohailyenmég", az politikai elvakultsággal alakít ki ebben képet.

"


De. Azért egy kicsit szervezettebben működik mint akkor. És kicsit kevesebb következménye van. Megjegyzem nem véletlenül.


"Mérmint hogy nem érvényesül a baloldal állásfoglalása, épp úgy, mint korábban az akkori ellenzéknek? A demokrácia nem a neoliberális-baloldali koalíció kormányzása, ahol érdekes módon nem jelentett aggályt, hogy olyan párt ad minisztert, aki maga jogán a parlamenti küszöböt sem érte el. Merthogy [...]ég - amit meg is tettek.

Nem akarok közhelyes lenni, és 2006-osozni. De a jogállam leépítése, a soha ilyen mélypont, és egyebek, mégis felvetik bennem a kérdést: hogyan jelenne ez meg ma a hírekben? Ez nem egy lefoglalt laptop.

"


Na állj. Megint csak egy szóval se említettem az előző kormányokat pláne a Gyurcsány kormányokat. Semmi hivatkozási alapom nincs velük kapcsolatban, de nagyon örülök hogy felhoztad. Öcsém! A Fidesz, egész pontosan Orbán Viktor volt az aki protestált ellenük és mindazok ellen amiket felsoroltál. Hiszen ha nem tévedek, ő nekik volt az ellenzéke. És Ő volt az aki azt ígérte, hogy Gyurcsány ki fog fizetni minden kilőtt szemet, és eltört kezet 2006-ról! Ehhez képest, nem hogy valami per sorozat zajlana azóta is ellene, ja és a mutyijai ellen, hanem még itt van a nyakunkon és pártja is van. Na? Így jelenik meg ma a hírekben. De mondok még valamit, az SZDSZ-t pontosan az húzta ki a közélet listájából amit leírtál, Gyurcsányt szintúgy. És akkor megkérdezném, ha ők megtették azt, hogy nem tisztelték a jogállamot akkor az mit jelent? Hogy Viktor hajrá akkor te kétszer annyira ne tiszteld? Ez itten a probléma.

Akkor az lehet, hogy Ász, médiahatóság, jegybank elnök, legfőbb ügyész, alkotmánybíróság etc és hogy mást ne mondjak a köztársasági elnöki hivatalban nyíltan volt fideszes politikusok kerülnek, és nyíltan hagynak a kormánynak mindent? Hagyjuk má...


"Soha nem volt még olyan kiterjedt és átfogó a nagycsaládos, aktív középosztály szociális támogatása, mint most! "


Igen, és soha nem volt ilyen gyatra azok szociális támogatottsága akik mondhatni, jövedelem-hiányban szenvednek, vagy megalázóan alacsony keresetük van, vagy nem tudják állni a terheiket a jövedelmükből, vagy finanszírozni bármit ami szükség számukra vagy a megélhetésükhöz, vagy a fejlődésükhöz. Pl: lakhatás, étkezés, utazás, orvosi ellátás(mondjuk gyógyszerrel), tanulás, stb. Azok akik leginkább szorulnak támogatásra azok sosem voltak kellően támogatva, de most se változott semmi amikor beígérték a baromi nagy változásokat. Ugyanazt a neoliberális gazdaságpolitikát folytatja ami ellen protestál(t) agendákban. Tiszta Trump.


"Tudatos.... még jó hogy nem szervezett, célirányos genocídium. "


te magad mondtad, hogy az adópolitika ilyen. Gondolom mást is tudnál mondani.


"És ahogy utaltam is rá, nekem nincs Horthy-fóbiám, és egyéb ilyen gondolataim."


Nekem sincs, egyszerűen csak pimaszság. Ennyi.

2018. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:

Ja és nem csak ezen reklámokra gondolok az uszításra. Ebben echo tv-stól, origo-stól, meg a közmédiástól az egész Fideszes média részt vett. A legnevetségesebb teleszájas migránsozás, és Sorosozás, és a pocskondiázó plakátokra is nyilván. Amire 1. kamukat írtak, 2. nem mond semmit.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Megjegyzem ez a utsó előtti a legnevetségesebb. Ugyanis a világon senki nincs aki a kerítés lebontásáért küzdene az ellenzékben sem. Mit panaszkodik Orbán? Győzött. Ja és nagy hír, Davos óta a saját szájával mondta el Ő is, igen a nagy Soros Gyuri bácsi sem akarja lebontani két dolog miatt: 1. Ő magánember, semmi köze hozzá 2. Nem akarja lebontani.

2018. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
2018. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 Pro Patria ***** válasza:
34%

"Soha nem volt még olyan kiterjedt és átfogó a nagycsaládos, aktív középosztály szociális támogatása, mint most!

-> ez igaz, de a szociálpolitikának nem erről kellene szólnia, hanem az esélykiegyenlítésről!"

- Nagyon egyszerű, és világos leszek: Én pedig egyetértek azzal, ésszerűnek, és fenntarthatónak ítélem meg, hogy a jövőképpel rendelkező, de azt önerőből elindítani nem tudó, ebben segítségre szoruló, ugyanakkor társadalmilag aktív, és a népességfogyás megfordításában sarokkövet jelentő nagycsaládos középosztály kerül támogatásra, amely a követlező munkavállaló generációt termeli ki önmagából, nem Lakatos Rikárdó.

Gondolhatod másképp: szavazz oda, ahol a gondolataid képviseletét találod. És fogadd el a többségi véleményt, ha az másképpen szavaz.


--------------------


"Az egyébként nem is kötelező kvóta ellen"

- Azt hittem, ezt már meghaladtuk. Miért is akarnak akkor kötelezettségszegési eljárást indítani Magyarország ellen?


"ha egyszer azt az 1200 embert akit be kellett fogadni, és nem is kötelezően, mégis csak be tudta ez az ország észrevétlenül fogadni, az szabad lenne?"

- Mert nem mindegy, hogy azokat más, felelőtlen politikájuk országok löknek tovább egy harmadik fél terhére, vagy legális, regisztrált, a magyar államtól kért és kapott menekültstátuszról van szó. Ez korábban sem, és most sem szól másról, minthogy elidegenítheti-e egy harmadik fél egy állam kizárólagos jogát az ország területére belépő személyek egyéni engedélyezésére.


"Csak mert Soros Györgyre ráfér a kritika, de ki a magyar kormány, hogy Ő harcol egy magán ember ellen?"

- És milyen jogon, milyen meghatalmazással, kit képviselve tárgyal egy magánember az EU vezető politikusaival, politikai kérdésekben, zárt ajtók mögött?


"Amit speciel maga Soros György cáfolt meg Davosban is pontról pontra meg korábban is"

- Nagyon hitelesen. De egyébként, mondom mégegyszer, engem ennél sokkal komolyabb dolgok foglalkoztatnak. Itt sem én hoztam szóba, és nem én tartom beszédtémában már képernyőnyi terjedelemben.


"Kérem szépen ne beszéljünk mellé, ez felesleges, lealacsonyító hazudozás azonkívül uszítás. Kész.;

- Kész, és punktum!:) Ellenvéleménynek helye nincs! A kedvencem ezzel kapcsolatban a wikipédia vitalapja volt erről: "Soros-terv nem létezik, és messzemenőkig más, mint amit írnak." - Hogymostakkormivan...?


"De. Azért egy kicsit szervezettebben működik mint akkor. És kicsit kevesebb következménye van."

- Szépítő emlékezet?


"Na állj. Megint csak egy szóval se említettem az előző kormányokat pláne a Gyurcsány kormányokat."

- Na akkor tényleg állj. Ahhoz, hogy sohailyenmég, és mélypont, kell egy viszonyítási alap. Nem, abszolút releváns ez erre.


"De mondok még valamit, az SZDSZ-t pontosan az húzta ki a közélet listájából amit leírtál, Gyurcsányt szintúgy. És akkor megkérdezném, ha ők megtették azt, hogy nem tisztelték a jogállamot akkor az mit jelent? Hogy Viktor hajrá akkor te kétszer annyira ne tiszteld?"

- És miben "kétszer annyira"? Csak mondom: a kormányváltó hangulat az, amikor az ellenzéket többet támogatják, mint a kormányt (merthogy olyan, hogy egy kormányt a teljes, választásra jogosult halmaz 50%+1 szereplője támogatott volna, még nem volt a jelenkori választási történetünkben). Ilyen volt 2006-2010 között, a kormány úgy működött, hogy bármely közvéleménykutatás másodiknak mérte csak az ellenzék mögött. Majd 2009-től a koalíciós szakítás után konkrétan országgyűlési kisebbségben kormányzott. A kormányfő pedig akkor sem mondott le, amikor a köztársasági elnök erre külön felszólította. Ma van ilyen? Akkora társadalmi háttere van a kormánypártoknak, mint az összes többi pártnak együttvéve.


"Ja és nem csak ezen reklámokra gondolok az uszításra. Ebben echo tv-stól, origo-stól, meg a közmédiástól az egész Fideszes média részt vett."

- És én pontosan erre mondtam, hogy milyen ingó alapú, napi szintű irtóhadjárat van a médiában a kormányzás bármely aspektusa és képsviselője ellenében. Akármilyen hírben. Könyörgök, még a kenyérrendeletet is képes volt cinikusan tálalni az RTL híradó. Ami egyéblént a reklámadóig csak pandakölykökről számolt be.


"Megjegyzem ez a utsó előtti a legnevetségesebb. Ugyanis a világon senki nincs aki a kerítés lebontásáért küzdene az ellenzékben sem."

- Most már.:D

[link]

Hangsúlyozom a lényegez Karácsony Gergelytől:

"[...]márpedig az ő szavazatuk[...]".

Csak nagyon nagy különbség van aközött, ha valaki az események után megy, vagy az események előtt jár.

2018. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges a vesztesekkel vitatkozni. 😁főleg ilyenekkel. Úgysem tudod őket meggyőzni... bár ami azt illeti, nem is számít.
2018. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, ezt már meghaladtuk. Miért is akarnak akkor kötelezettségszegési eljárást indítani Magyarország ellen?

"


Drága barátom, mert kint megszavazza, és bólogat rá, kijön az ajtón, még haza se ér, de már mást mond, és eddig mindenki, előtt azt mondta mást is csinál mint amiben megállapodtak. Ezért. Érdekes koncepció azt belátom.


"Ez korábban sem, és most sem szól másról, minthogy elidegenítheti-e egy harmadik fél egy állam kizárólagos jogát az ország területére belépő személyek egyéni engedélyezésére. "


Nem , de nem is mondta az EU-ban se senki, hogy elidegenítheti, következésképpen erről vitázni, ezért kampányolni, és erről meggyőzni bárkit is teljesen értelmetlen mellébeszélés. Ennyi. Ez a probléma, mellébeszélés az egész.


"És milyen jogon, milyen meghatalmazással, kit képviselve tárgyal egy magánember az EU vezető politikusaival, politikai kérdésekben, zárt ajtók mögött?

"


Eddig van rendben, Ő legitimálja magát ezzel. De ettől még kíváncsi lennék, ha lenne ilyen háttér-projekt vagy hatalom nem tom minek nevezzem, mert mintha az zajlana, ott ahol Soros mond egy beszédet, vagy előadást tart, akkor azt így ki lehetne pakolni a kirakatba? Na látod. Láttad amúgy beszélni? Hálni jár belé a lélek bakker, úgyhogy megkérdőjelezem meddig lesz az a baromi nagy befolyása. (e világon...)


"Nagyon hitelesen. De egyébként, mondom mégegyszer, engem ennél sokkal komolyabb dolgok foglalkoztatnak. Itt sem én hoztam szóba, és nem én tartom beszédtémában már képernyőnyi terjedelemben. "


Engem is, csak borzalmasan zavar hogy ezzel mérgezi a közéletet, ezért írtam róla ennyit, és megdöbbent hogy felnőtt okos értelmes embereket sokszor nem. Mert elhanyagolható. Hát nekem nem. Szomorú érzés, hogy nem omlik rá ez a hülyeség. A néphülyítést épeszű helyen nem tűrnék el.


"Kész, és punktum!:) Ellenvéleménynek helye nincs!"


De. Egy létező dologgal kapcsolatban. Soros terv a Minimax-on van kb, amit a gyerek szokott nézni. Soros György véleménye, amit már úgy 6x módosított az meg egy egy cikk, amit akár én is írhatnék, csak engem nem figyelne senki, de azzal lehet egyetérteni vagy nem érteni. Egyébként mondtam, akkor baromira izgat, hogy a Gates tervel is van-e bajunk... csak mert neki is van véleménye és egy csöppet nagyobb befolyása mint Gyuri bácsinak.


""Soros-terv nem létezik, és messzemenőkig más, mint amit írnak." - Hogymostakkormivan.."


megmondom: Soros terv nincs, de van Soros Györgynek véleménye, amit közzé tett, és még az első sem az amit kampányolnak.


"Szépítő emlékezet? "


nem. Annak nagyobb volt a következménye. Megbuktak! öcsém! Megbuktak és nem is akárki buktatta meg őket. Mint azt az előbb is kifejtettem.


"És miben "kétszer annyira"? Csak mondom: a kormányváltó hangulat az, amikor az ellenzéket többet támogatják, mint a kormányt (merthogy olyan, hogy egy kormányt a teljes, választásra jogosult halmaz 50%+1 szereplője támogatott volna, még nem volt a jelenkori választási történetünkben). Ilyen volt 2006-2010 között, a kormány úgy működött, hogy bármely közvéleménykutatás másodiknak mérte csak az ellenzék mögött. Majd 2009-től a koalíciós szakítás után konkrétan országgyűlési kisebbségben kormányzott. A kormányfő pedig akkor sem mondott le, amikor a köztársasági elnök erre külön felszólította. Ma van ilyen? Akkora társadalmi háttere van a kormánypártoknak, mint az összes többi pártnak együttvéve.

"



Egyetértek. És? Hogy függ össze a kormányváltó hangulat a jogállamiság tiszteletével? Még az ellenfelet se tudják tisztelni nem hogy a jogállamot. Tudjuk, hogy nem méltóak, de azért mégis elvárja az ember, még egy normális kormánypárti is, hogy tisztelje az ellenfeleit.

Egyébként kétszer annyira elmondtam:Ász, médiahatóság, jegybank elnök, legfőbb ügyész, alkotmánybíróság etc és hogy mást ne mondjak a köztársasági elnöki hivatalban nyíltan volt fideszes politikusok kerülnek, és nyíltan biztosítják, hogy következmények nélkül lehessen megtenni mindent.


"Hangsúlyozom a lényegez Karácsony Gergelytől:

"[...]márpedig az ő szavazatuk[...]""


Először is bagoly mondja. Lehet, hogy így van, nem tudom, de bagoly mondja.


"Most már.:D"


Igen. Volt idő amikor még volt olyan is aki megkísérelte a politikai öngyilkosságot, és bontani akarta. Erre mondom, hogy mi a frásznak plakátol a Viktor? Győzött. Hűen mellette az ellenzéke.

Másrészt, hogy Karácsonytól én is idézzek: Ő mondta, hogy ezt a kerítést épp akkora hülyeség lenne lebontani, mint amekkora felépíteni volt. Nekem is ennyit ér.


Ugyan nem nekem írtad de...


"És fogadd el a többségi véleményt, ha az másképpen szavaz. "


A Gyurcsány kormány is baromi legitim volt akkor ugye?


A szociálpolitikáról:

Lakatos Rikárdó. :-) Jó, hogy mondod. Hát azt miért kéne támogatni nem? nem biztos, hogy ördögtől való, hogy a vegetáló társadalmi rétegeket, akiknek ez egyébként bőrszíntől független ugyanúgy támogatni kéne.

2018. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Mert ugye teheted fel a kérdést, hogy a semmit tevő alkalmatlan nem tudom kiket miért kéne támogatni. Azért édesapám amit fent írtam. Mert nem születésénél fogva naplopó, nem születésénél fogva züllött, és analfabéta. Azért vegetál, mert nem tud, és talán már a szülei sem tudtak önmaguktól talpra állni. A gyengébbek így járnak. Csak fel kellene tenni a kérdést, hogy van-e egy országban morál, magyarul ez így jól van-e? Azok í rétegek termelik ezt ki akiknek egyre több a kényszerük, mert jövedelem szegények, anyagilag taccson vannak, és nem tudják finanszírozni a szükségleteiket. Ez ilyen borzasztó egyszerű. Nem tudják finanszírozni a tanulásukat, a lakhatásukat, étkezésüket, egészségüket, tisztaságukat, bagatell szintű dolgokat. Amik szükségesek a stabilitásukhoz, a stabilitásuk meg a fejlődéshez. A szociálpolitika alapja szerintem ez. Hogy az embernek alanyi jogai is vannak, nem csak végrehajtandó parancsai. Joga van fejlődni, tehát a joga mindenkinek meg van erre ezt szokták válaszolni. Csak egy apró megjegyzés erre elejét véve egy esetleges konfliktusnak:

A jog önmagában nem minden. Önmagában nem lehetőség. Ha valamihez joga van de nem tud élni vele, mert nem engedheti meg magénak a költségeket amik ezzel járnak, akkor az a jog létezik? A szociálpolitikának ez a feladata, az elidegeníthetetlen alanyi jogaival élés lehetőségét biztosítani. Ennyi, és akkor nem lecsúszott tömegeket termel ki ez a réteg sem, hanem potens munkaerőt például.

2018. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!