Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kórházakat általában miért...

A kórházakat általában miért orvosok vezetik?

Figyelt kérdés

A kórházigazgatók általában orvosok.

Viszont, személy szerint, én nem értem a miértjét.

Egyrészt,az orvosnak elsősorban a gyógyítás, kutatás a dolga nem a menedzsment.így gyakorlatilag nem fog gyógyítani, mivel a menedzsmenttel kell foglalkozni.


De, valószínűleg nincs is meg a tudásuk hozzá, emiatt működik sok helyen nagyon rosszul a kórházgazdálkodás.



Mondok egy jobb példát.

Én egy olyan cégnél dolgozom, aminek alapvető profilja a fejlesztés, főleg mérnökök dolgoznak itt.

Párszor eljátszottunk a gondolattal, mi lenne, ha a menedzsment belőlük állna, szép nagy káosz , abból kiindulva,hogy mennyire nem értik mit lehet, mit nem, mi érti meg,mekkora a büdzsé, milyen a hatékony humángazdálkodás...stb. Ezzel nem sértegetni vagy bántani akarom őket, csak mindenkinek megvan a kaptafája.


Ebből adódóan sem logikus, hogy miért nem egy MSC-vel rendelkező tapasztalt közgazdász vezet egy kórházat.


2018. febr. 19. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is célszerűbb volna egy menedzser beállítottságú, megfelelő végzettséggel rendelkező ember, természetesen erős szakmai támogatással.

Nagy híve vagyok a szakmaiságnak. Mindenki foglalkozzon azzal, amihez ért.


Amúgy a legjobb megoldás természetesen egy Fideszes politikai biztos kinevezése volna minden kórház élére.

2018. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Az előttem válaszolók feltehetően nem dolgoztak egészségügyi intézményben és nem látták/tapasztalták a mindennapi belső harcokat (nekem van ilyen irányú tapasztalatom). Az orvos kórházigazgatók mindegyike elvégzett egy egészségügyi menedzser továbbképzést (kb. 2 év). Elvileg ettől lettek volna jó kórházigazgatók, de nem lettek. A Rákosi-korból öröklött az a nézetrendszer, hogy egy egészségügyi intézményben az orvos az az Isten (még akkor is, ha bukdácsolva végezte az iskoláit és szakmai képességei is szegényesek). Mivel szándékosan alulfizetett mind a mai napig az orvos, ezért az "orvostársadalomnak" létérdeke, hogy ez a szemlélet ne változzon, tehát kicsinálják (szó szerint) az olyan igazgatót, aki közgazdász vagy jogász és nem hajlandó az orvos beosztottainak megengedni azokat az anyagi privilégiumokat, amelyek egyértelműen az egészségügyi intézmény gazdaságos és racionális működtetését gátolják. Ha bevezették volna az egészségügyi biztosítási rendszert, ahol nincs hálapénz (mert repül az az egyébként felkészültségének megfelelően megfizetett orvos, aki elfogad, netán kikényszerít ilyet), ahol minden egészségügyi beavatkozást szakmailag utólagosan az egészségbiztosító orvosszakértője ellenőriz és csak akkor fizeti ki a ráfordításokat, ha azok tökéletesek voltak, akkor nem orvos lenne a kórházigazgató. És ilyen esetben a műhibákat elkövető orvosokat elbocsájtanák és anyagilag is felelősségre vonnák. És ebben az esetben talán nem mennének nyugatra a fiatal és valóban szakmailag kiváló orvosok.
2018. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én fejlesztő vagyok és nekem meg azokról a menedzserekről van meg a véleményem akiknek fogalma nincs arról amit menedzselnek.

Így jönnek az olyan kérdések, hogy az egy hónapra becsült munkát nem tudnám-e megoldani 2 hét alatt, mert úgy jön ki neki a matek és megsértődik ha a válasz nem...

2018. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

*10


Remélem, nem gondolod komolyan, mert a te 'szakmai' háttereddel nemhogy kórház, hanem rendelőintézet vezetését sem merném rád bízni.

2018. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: :)
2018. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Robgrósz szerinted érdekel itt valakit mit mernél? Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni lehet kotródni innen.
2018. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

*16


Jobb, ha mellőzöd az ilyen stílusú beszólásokat, mert nem díjazom.

2018. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!