Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik itt Magyarországon...

Mi folyik itt Magyarországon a választók fejében, mindenki megbolondult 10 év alatt?

Figyelt kérdés

Elnézést, hosszú leszek. Számomra megfejthetetlen ez a jelenség. Nézzük az utóbbi 10 évet!

10 éve még kamasz voltam és nagyon rühelltem a gyurcsányi őrületet, jobb híján pedig szimpatizáltam Orbánnal (népszavazási kérdés a vizitdíjról és egyébről, csak akkor még nem szavazhattam). Már akkor is hallottam a Jobbikról, de azt hittem, valami ideiglenes hülyeség néhány idealistától. Ekkoriban a velem egykorú fiatalok túlnyomó része mind védte Gyurcsányt, az osztálytársaim még oda is jöttek hozzám, hogy miért Orbánnal szimpatizálok.


2009. Jött Bajnai. Az osztálytársaim úgy oda voltak a "szakértői" kormányért, Oszkó Péterért, stb. Akkoriban elkezdtem nézni a neten Vona videóit és megragadott, meggyőzött, nagyon egyet értettem vele. Jobbikos lettem. Orbánban már akkor nem bíztam és örültem, hogy van alternatíva az addigi Gyurcsány-Orbán kettőssel szemben. Az EP-választáson nagyon megörültem a jobbikos sikernek. Az osztálytársaim kérdezték, miért a szélsőséges Vonával szimpatizálok. Akkoriban a Fidesz és Jobbik nagyon hasonló volt, még a szimpatizánsok részéről az is sokszor felmerült, hogy a Fidesz és Jobbik fogjon össze, kössön koalíciót a közelgő választások után. A fideszes ismerőseim mind kifejezték szimpátiájukat a Jobbik iránt.


2010. Nyert 2/3-al a Fidesz, bekerült a Jobbik, az MSZP csúfosan megbukott és végre az SZDSZ és MDF is kiesett. Boldog voltam, mert végre nyert a jobboldal. Kicsit csak az vette a kedvem, hogy nem a Jobbik nyert.


2011-2014. A balos volt osztálytársaim és az egyetemista csoporttársaim Millás és HaHá-s, bajnais-kálmán olgás meg összefogásos tömbjétől én nagyon távol tartottam magam. Ugyanaz a gyurcsányi banda akart visszatérni, úgy gondoltam. A fideszes ismerőseim kezdtek felhagyni a Jobbikkal való szimpátiával, kezdtek egyre a Jobbik ellen fordulni. Kérdeztem, mi volt a gondjuk a Jobbikkal:


A válasz: túl radikális a Jobbik, meg a kurucinfo is vállalhatatlanul szélsőséges. Ugyanezt mondta az összes balos ismerősöm.


2014-ig a Jobbik elkezdett enyhülni, megbékélni. Baloldal: ez cukiság, de hamis. Még egy választási kampányvideót is összehozott a baloldal, ami a Jobbikot akarta lejáratni (Szavazz a Jobbik ellen...), nem is a Fidesz volt a balosok baja... és nyert is újra a Fidesz 2/3-al '14-ben. A balos ismerőseim közül sokan nem is a Fidesz újbóli győzelmén, hanem a Jobbik eredményén rökönyödött meg, hogy egymaguk majdnem annyi szavazatot kaptak, mint a balos összeborulás.


Személy szerint örültem a Jobbik néppártosodásának, mert én magam is rájöttem, hogy a szélsőjobbos ideológiák hazug propagandával hülyítenek és nem jó gyűlöletre építeni. Én is megváltoztam. Toleránsabb lettem sokkal. Ez 2015-ig teljesen beérett.


És mi történt 2018-ig?

- ATV: az egyik ismert balos figura elmondja, hogy "Radikális változás kell". Semmi felhorkanás! 10 éve még épp azon botránkoztak meg, hogy a Jobbik radikális változást akar, most meg a balosok simán kimondják.


- A Fidesz már szélsőjobboldali párttá vált, nekik is van Betyárseregük, csak Goj motorosoknak hívják (a Szabadfogás műsorban pedig a vezetőjük faji ideológiát terjesztett), Soros legundorítóbb vigyorával és népszavazással gyűlöletre keltenek, démonizálják a Közel-Keletet, a törököket, az iszlámot, pánikot keltenek a lakosság körében, hergelnek, uszítanak. Minden napra jut már egy összeesküvés-elmélet. Ilyet 10 éve még csak a kurucinfón lehetett tapasztalni, de egy az egybe átvették. Radikális lett a Fidesz, ezt pl. azok is mondják, akik kiábrándultak (pl. Kovács Tamás kardvívó, aki számára vállalhatatlanná vált a Fidesz).


- Közben az a Gyurcsány, aki miniszterelnökként leterroristázta az arab focistákat és full Izrael-párti volt, most nekik Soros a jó ember, az ellene való izraeli politika pedig a szélsőséges és hirtelen az arab bevándorlók milyen jók lettek a balosoknak. A jobbosoknak meg a régi palesztin szimpátiájuk eltűnt és most fúúj arabok... Ezen már nem tudok kiigazodni.


- Azok a fideszes ismerőseim, akik régen arra hivatkoztak, hogy a Jobbik és a kurucinfó túl radikális és szélsőséges, gyűlöletkeltő, ők radikalizálódtak és áhítattal véresen ragaszkodnak Orbánhoz, szidják Vonát az enyhülésért, hogy szemöldökszedő és homoszexuális (ilyenkor nem számít a konzervatív keresztény családimádó fideszeseknek, hogy Vona családos... vagy épp Márki-Zay... Bayer mocskolódik egy keresztény nagycsaládos ember ellen, na meg a pápa ellen). A katolikus keresztény ismerőseim megtagadják a pápát, mert migránsfóbiájuk lett és Semjén nagyobb keresztény és körömszakadtáig védik.


- A néppártosodás miatt sok jobbikos kiábrándult, ők a radikális réteg, akik most a Fideszhez pártoltak, ahhoz az Orbánhoz, akit még pár éve az Orsós-Olstein cigány-zsidó származással akartak lejáratni (ja és Orbán maga beszélt, hogy büszke a részleges zsidó származására).


- Köves Slomó rabbi a szélsőjobbos Fideszt nyilvánosan támogatta plakátokon, de a Köves Slomót szidó ex radikális jobbikosok a Köves-Fidesz bandát a migránsfóbiájuk miatt támogatják...


- Vágó István, a gyurcsányista, aki pár éve még holokausztozott az egyik csatornán, ma már pajeszos kaftános zsidók elviselhetetlen látványáról posztolt Facen.


- Baloldal: fideszes ügynökök az MSZP-ben, jobbikos Heller, Gyurcsány egyszer elszólta magát, hogy össze kéne fogni a Jobbikkal, de aztán mégsem, aztán koordinált jelöltállítás, titkos háttéralku a baloldal és Jobbik közt, közben Kész Zoltán "független" és Hadházy fideszes dolgokat szavaz meg, ami évek múlva derülnek ki. Mi folyik már itt? :D


- 10 éve még engem csesztettek, hogy nem lehet szélsőségesnek lenni, tiszteletben kell tartani a másságot, ne szidjam az EU-t, mert milyen jó lehetőségek vannak, fejlődés, emberi jogok így meg úgy, szabadság, liberalizmus, egyenlőség... Most pedig pont ez számít gáznak, a többség a Fidesz illiberalizmusát osztja, gyűlölködik, faji ideológiáról beszél, stb.


Jól veszem ki, hogy minden szereplő megváltozott? Az egész magyar társadalom pedig a 10 évvel ezelőtti toleráns liberalizmusából átvedlett szélsőjobbra és az ország 2/3-a kurucinfós retorikát használ, orbánista lett, migránsfóbiás, egyenlőség-ellenes (bérunió nem kell - ugyanezek az emberek még 10 éve az EU-s felzárkózásért kiáltoztak). Néhány balos ismerősöm a 2014-es összeborulásból hirtelen Fidesz-szavazóvá vált, ugyanazok, akik engem gimnazistaként még csesztettek, hogy miért Orbánnal szimpatizálok...


Ja és a kedvencem, hogy amikor nem akarok politikával foglalkozni, akkor is előjön: meséltem az egyik fideszes keresztény ismerősömnek egy földönkívülis sci-fi filmről, amiért megbotránkozott a vallása miatt, de az nem zavarja, hogy a kedvenc Fidesz pártja tolja Georg Spöttle "biztonsági" szakértőt, aki pisztolyt szorongatva ült éjjel az ágyán, mert félt, hogy elrabolják az UFO-k. Ja meg Pataky Attila földönkívüli látomásai a TV2-n.


Normális úgy az egész ország, most komolyan? Értitek a szavazók logikáját? Én nem.



2018. febr. 25. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
tl;dr.
2018. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
Érdeklődve várom a pontos forrásokat a Fidesz szélsőjobboldali megnyilvánulásairól.:-)
2018. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Sok választó "fejébenh" szemellenző folyik, nem veszik észre, hogy a fidesz valójában nem kormánmyoz, csak ordítva tolja ezerrel a propagandát, hogy "megvédi" a nyugdíjakat ( közben lenyúlta a nyugdíjkassza 3000 milliárdját ), "megvédi" a "rezsicsökkentést" ( közben ma máűr 20%-kal drágábban adja a gázt, mint amennyiért lehetne a világpiaci árak alapján )és "megvédi" az országot a "migráncsoktól" ( akiknek eszükben sincs idejönni ).


A választók közül sokan nem veszik észre, hogy ez az ordító propaganda csakis annak leplezését szolgálja, hogy nem kormányoznak, hanem lopnak.


És ha még mindig Orbánnal szimpatizálsz, akkor bizony a Te fejedben is az folyik, amit leírtam. :)

2018. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

"És ha még mindig Orbánnal szimpatizálsz, akkor bizony a Te fejedben is az folyik, amit leírtam. :)"


Ne terelj, csillagom, kevés vagy hozzá, hogy az én fejembe láss, és fel is fogd, ami ott van.:-)

Továbbra is érdeklődve várom a Fidesz szélsőjobboldali megnyilvánulásait, pontos, releváns forrásokkal.

2018. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem tereltem, kertelés nélkül válaszoltam a kérdésre, amit a kérdező feltett. Tudom, ez szokatlan :)


De legyen Neked, az ezerrel migráncsozás, az "etnikai homodenitás", amit Orbán sazem,élyesen akar megőrizni, ezek bizony rasszista, tehát széljobber megnyilvénulások. Akkor is, ha a bugris Szíjjártó szerint ennek tudomásulvétele elfogadhatatlan.

2018. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
* Orbán személyesen
2018. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"pontos, releváns forrásokat" bőven találsz a kormányoldalon, orbanviktor.hu -n, magyaridők-ben, 888-ban. Szinte alig egyebet.


De ezekenkívül a "közszolgálati" rádió tv műsoraiban, ideértve a (!!) hírműsorokat is. MÉG A BARTÓKON IS!!!! grrrrrrrrr

2018. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az út a bolognai duláshoz a Gyurcsány idejében kezdödött aztán a Fidesz választása után tovább fokozódott már idióták lettünk jött a sorosozás ami az örüledbe kergetett mert még a klotyón is az folyt a soros ez meg a soros az.minden utca sarkon soros tábla volt ami már propaganda volt ami egy demokratikus párthoz nem illik

Akkor jött 2018.as választás a Jobbik nyert volna csak el csalta a Fidesz a szavazatokat

Ami nem fideszes szavazat az ment a levesbe szóval ja elég nagy zürzavar volt meg van

2020. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amiket a kérdező felhozott: azért ilyen elme-roggyant a magyar társadalom, mert sem tisztességet, sem becsületet, sem alázatot, sem perspektívát nem ismer a magyar nép legalább 30 éve!!!

Itt nem az kormányoz, akinek van erre erkölcsi és etikai alapja, hanem aki nagyobbat rúg a másikba, és nagyobb félelmet kelt a népében!

Egy teljesen meghasonlott idióta réteg került az ország élére, és mint egy vetésforgó egymást ajnározzák a hatalom körül!

Orbán eltakaríthatta volna Gyurcsányt, Gyurcsány Orbánt, és megint Orbán Gyurcsányt - mindegyiknek ezer oka lett volna, hogy a másikat sittre vágja - de egyik sem tette, és nem is fogja tenni! Gyurcsány nagyon szépen hivatalában tartja ezt az elszabadult hajóágyút, és közben ő is jól kaszál a zavarosban...

Itt meg bérnyalókák esnek egymásnak, miközben a gazdáik a zsírjukat szívva röhögnek rajtuk a hátuk mögött... és szavaznak egy kis rohadt krumpliért, aminek Kövér elvtárs rendesen felverte az árát!

2020. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!