Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar pártpolitikát teljese...

A magyar pártpolitikát teljesen félretéve - szerintetek be kéne engedni a migránsokat?

Figyelt kérdés

sok helyütt hallom h ellenzik a kerítést, meg h nem enegdjük be őket.

van aki politikától függetlenül is úgy gondolja h be kéne engedni őket? és ha igen miért?

illetve megfordítom - van olyan aki liberális eszméket vall, (de itt eszméről van szó, rugaszkodjunk el a pártoktól) és mégse tartja jó ötletnek h be (vagy éppen át) engedjük őket?


2018. márc. 11. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Ezt lehetett volna kezelni, de itt hatalmi érdekek ütköztek, másrészt sok az agyhalott, főleg a baloldalon, így ez lett a vége.
2018. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha vannak megfelelő személyi okmányaik, meg azt mondják, hogy életük legfőbb vágya, hogy itt éljenek és dolgozzanak és büntetlen előéletűek, meg pláne, ha még fizetnének is, akkor miért ne ?
2018. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a második csoport nagyobb. (Most migránosokon értsük a Brüsszel által idedeportálni akart muszlim migránsokat, ne mondjuk egy ide települt hollandot)
2018. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2%
A témában nem lehet félretenni a magyar pártpolitikát, mert ez csak a Fidesz propagandájában létező dolog.
2018. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Szigorú feltételekhez kötném:

azt engedném be, aki:

-igazolni tudja a személyazonosságát

-vállalja, hogy betartja az ország törvényeit

-vállalja, hogy megtanul magyarul (ebben támogatnám nyelvtanfolyammal)

-vállalja, hogy dolgozik (erre kapna némi haladékot, amíg alapszinten megtanul magyarul és segíteném munkaközvetítéssel)


Így 1 évre kapna tartózkodási engedélyt, egy év után ellenőrizném, hogy mire jutott, az alapján dőlne el, hogy maradhat-e.


Azért ezek a feltételek, mert véleményem szerint aki ezt teljesíti az hasznára van a társadalomnak vallástól és származástól függetlenül.

2018. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Csak a háborús menekültekből egy elfogadható mennyiséget. És csak menekülti státuszt adni nekik, letelepedést és állampolgárságot csak a kultúrális különbségekkel nem bíróknak adnék. Sajnos a muzulmánoknak nem, őket a háborús helyzet elmúltával küldeném vissza a hazájukba. Liberális vagyok amúgy. Tévedés, a fideszesek uszító matrája csak, hogy a libsik együttélésre alkalmasnak tartják a muszlimokat és az európaiakat és várják őket tárt karokkal. Pont ők hallgatnának a 22000 fő mutyis migrijükkel.
2018. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

az lehet, hogy csak a Fidesznél téma, viszont sikerült kiprovokálniuk az ellenzékből egy egységes ellenvéleményt. az összes baloldali ismerősöm napi szinten a Facebookon a migránsokról ír, hogy mennyivel jobb külföldön, ahol beengedik őket (Párizs, Berlin stb).

azért kérdezem itt, hogy vajon aki kevésbé "pártkatona", az hogy gondolkodik, mert én csak ezt a véleményt látom, mivel aki nem pártpolitikát tol, az nem meri kiírni a Facebookra, nem meri mondani még baráti körben se, nehogy megbélyegezzék.

2018. márc. 11. 20:08
 8/20 anonim ***** válasza:

Több különböző csoportot mosol egybe a Fidesz szája íze szerint, ezért nem lehet válaszolni rendesen a kérdésre.


Vannak menekültek és bevándorlók, ezek köözül egyesek illegálisan, mások legálisan vannak itt.

2018. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ha igazolni tudja magát akkor jöhet, de letepedni csak akkor ha dolgozni is fog. Vendégmunkás jöhet.


Hogy ki nem jöhet? Aki nem tudja igazolni magát stb.


Lényegében úgy ahogy egy normális országban elvárható. Sajnos az EU nak más a véleménye az egészről

2018. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

engem nem érdekel a Fidesz politikája én józan paraszti ésszel gondolkozom. aki külföldről idejön és nem megy haza az migráns, nem érdekel h bevándorló vagy menekült. mivel a legtöbbjüknek nincs útlevele, személyazonossága azt se lehet tudni melyik országból jött, honnan tudhatnánk h harcok folynak a városában és felrobbantották a házát vagy csak úgy idejött. de ez nekem lényegtelen, mert ha mondjuk az egész Közel-Keleten, vagy mondjuk egész Afrikában háború lenne, és idejönne Európába az egész kontinensnyi ember, számítana BÁRMIT is, hogy menekültek vagy bevándorlók?


a háborút ott helyben kell elfojtani de még jobb el se kezdeni vagy kiprovokálni. és fegyvereket exportálni. ha már háború van akkor ott helyben segítek és nem az a a jó megoldás h bűntudatból a szoknyám alá veszem akik miattam szenvedtek eddig.

2018. márc. 11. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!