Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobbosok egy része...

A szélsőjobbosok egy része miért keresztény, ha antiszemita?

Figyelt kérdés
Well, nekem feltűnt, hogy annyira ragaszkodtok a keresztény értékrendekhez, kultúrához, de azzal nagyon nem vagytok tisztában, hogy az egész kereszténység zsidóktól származik :) magyarán, akik utálják a zsidókat, szélsőjobbosok, zsidó vallást követnek. A napnál is világosabb, hogy a keresztény vallás a zsidóktól származik, szal nekem ne próbálja senki se magyarosítani vagy bemagyarázni h Jézus magyar volt vagy ehhez hasonló baromságot! Igen is, a keresztény vallás zsidó eredetű, el kell fogadni, ha nem hiszed járj utána. De nekem az a fura, h akik voltaképpen zsidó vallást követnek, mégis antiszemiták? XD Interesting... Egyébként elmondanám, hogy az ősmagyar vallásnak semmi köze a kereszténységhez :)))) mégis annyira ragaszkodtok hozzá.

2018. márc. 11. 21:41
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Egy normális hozzászólást nem kaptam eddig, továbbra is várom :D
2018. márc. 12. 01:13
 22/41 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem hiszem, hogy annyira keresztények lennének, inkább ilyen turulmadaras, sámános ősmagyar cuccot próbálnak utánozni, meg akkor már rámondják, hogy Jézus is magyar volt, és kész, meg elmennek augyusztus 20.-án a Szent Jobb körmenetre, meg pünkösdkor Csíksomlyóra, de ennyi. Nem hiszem, hogy olvasták volna a Bibliát, mert akkor tudnák, hogy senkit nem szabad gyűlölni.
2018. márc. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
15%

Nos, Jézust ha jól tudom, maga a szóban forgó nép ölte meg, és többször is írja a Könyv, hogy meg akarták ölni. Jézus a zs*dók ellensége volt, enyhén szólva ellentétes értékrendet képviselt, mint önzetlenség, szeretet, az anyagiasság elvetése, elesettek segítése (ahelyett, hogy pl. még jobban tönkretesszük őket, uzsora, stb.). Jézus ezt mondta egyszer a nevezett népnek:

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

Tehát fel lehet úgy fogni Jézus,t mint aki nem zsidó volt lélekben, sőt, akár az antiszemitizmust is fel lehet hozni. Isten fia volt, ember... Hogy lett volna zsidó.

Másrészt szerintem (én is szélsőjobbos vagyok, de nem vallásos) Jézus valóban zsidó volt, és egy szó sem igaz abból, amit a vallások tanítanak. Kizárt, hogy igaz legyen ez a két vallás, melyek összefüggenek, mégis ellentétesek, és melyek könyvei tele vannak valótlanságokkal.

2018. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
#25, nem, Jezus zsidó volt, és semmi baja nem volt a zsidó törvenyekkel, azokkal a képmutató farizeusokkal volt baja, akik szerint az ember volt a törvényért, és nem a törvény az emberért.
2018. márc. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
9%
A zsidók várták a megváltót, majd amikor eljött hozzájuk, keresztre feszítették, és azóta is hiába várják.
2018. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Leírom még 1x a lényeget. A biblia és a komplett keresztény vallás egy ábrahámita vallás, zsidó vallás. Ezt nem lehet szépíteni. Egyébként Jézus mellett sok zsidó állt, de én nem hiszem , hogy valaha is létezett volna Jézus :) Az egész csak mese. Nos itt az a lényeg, hogy ez a vallás full zsidó eredetű és mégis olyan emberek vallják magyarország kultúrájának, akik zsidóznak és nyíltan antiszemiták. Pl: Pár jobbikos, ex jobbikos barom is zsidózott valamelyik videóban, mégis azt mondják, Magyarország őrizze meg a keresztény kultúráját ( ami a zsidóktól származik) Tehát még 1x mondom, a keresztény vallás egy zsidó vallás és vicces, hogy olyanok követik, akik nem kedvelik a zsidókat. Nos mielőtt én is antiszemitának lennék nyilvánítva, nekem nincs bajom a zsidókkal, csak mondom h vicces ez az egész.
2018. márc. 12. 15:12
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért kérdező, de Jézus tenyleg létezett, ezt még az ateista történészek is elismerik.
2018. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a liberális ellentéte nem a szélsőjobboldali, hanem a konzervatív. Te pedig liberális vagy.
2018. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ez nagy valószínűséggel igaz, az biztos, hogy Jézus a zsidó vallást "folytatta", messiásnak mondta magát, és 99.99999%, hogy egy szó sem igaz ezekből a vallásokból, de aki vallásos, azt nem a tények érdeklik, az Hisz. Ha az antiszemiták hisznek benne, akkor számukra Jézus Isten, és nem a zsidók fia, és társai tisztességes zsidók voltak.
2018. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok liberális :D
2018. márc. 12. 18:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!