Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Reformátusnál újabb kereszté...

A Reformátusnál újabb keresztény egyházakat nem kéne betiltani?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, hogy a történelmi egyházak tagjai, tehát az ortodoxok, katolikusok, evangélikusok, unitáriusok, reformátusok általában normális, konszolidált, konzervatív, jobboldali emberek akik tagjai a többségi társadalomnak és képesek rá, hogy a civilizáció törvényei szerint éljenek, vallásuk nem akadályozza őket ebben.


Azonban ahogy haladunk előre az időben jönnek az újabb, elsősorban angolszász eredetű protestánsok pl. a baptisták, metodisták, adventisták, jehova tanúi, pünkösdisták.


Ezek már szektaszerű viselkedést mutatnak, igyekeznek izolálni magukat a világi élettől, a környezetüktől, egyre radikálisabb és abszurdabb hitelveket vallanak.


A 17. 18. század reformátorai lehet, hogy jót akartak ezekkel a radikális vallásújításokkal, de szerintem még Zwingli is rohant volna gyónni a papnak amiért böjt alatt lázadásból kolbászt evett, ha meglátta volna, hogy előbb-utóbb ezt fogja eredményezni a túltolt reformálódás:


https://www.youtube.com/watch?v=vykQjrk7UN0


Nempedig megmaradt ilyennek a protestantizmus:


https://www.youtube.com/watch?v=QcNzke48ITM



Nektek mi a véleményetek erről? Nem lenne jobb, ha ezek az újprotestáns vallások illegálisak lennének?



2018. márc. 20. 20:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

Én a lepontozott #1 válaszolóval értek egyet. Mindenki csináljon amit akar de a saját pénzéből.

Az ilyen mondvacsinált agymosó egyházak meg ugyanolyan ártalmasak az emberre mint az alkohol a dohányzás meg a drog.

2018. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%
Majd ha nékem halastò lesz a város szélén, akkor építsenek bármilyen egyháznak bármilyen templomot, mert végül is egy kutya. Csak az a különbség hogy nekem nincs bajom azokkal, akiknek a horgászat unalmas, a vallásos emberek meg általában lenézik a többit.
2018. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 fxmaster válasza:
47%
De be kene tiltani oket csak az a baj hogy senki se torodik a lelki veszelyrol meg hogy kivulrol nem latcanak veszelyesnek meg hogy sokan vannak.Az okorban az ilyeneket eretnek-nek hivtak mert az igazi hitvallasbol eltertek es mas tanitast alkotak es szo szerint az ilyeket ki kozositetek vagy meg magiara egetik. Katolikuskent elfogadom a reformatusokat de ezok az ujj szektak asziszik hogy csak ok udvozulnek meg naluk van csak az igazi tanitas meg kritizaljak a tortenelmi egyhazakat (foleg a katolikusokat) ugy tesznek mintha a keresztenyseg csak tegnap jot volna letre es hogy mindenki 2000 eve tevelyget.Csak sajnos eros anyagi hateruk van es le fizetnek mindenkit pelda a Hit gyulekezete meg kapta a tortenelmi egyhaz statuszat hogy a fenebe legyen tortenelmi mikor csak ezellot 30 eve jot letre?
2018. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

"történelmi"... Mondjuk sok egyház történelmére nem lennék túl büszke. Emberek tízezrei haltak meg ártatlanul.

Egyébként meg hibás a logikád, ha azt nézed melyik volt régebben. Ilyen erővel Magyarországon térhetnénk vissza a sámánizmushoz.

2018. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
67%
Kérdező, a baptisták, metodisták vmint a “sima” pünkösdiek nem szekták, mert ők eleve vallják az ökumenét, sok közös programjuk van a katolikus egyházzal is. Ez eleve már annak jele, hogy nem szekta, másrészt, ugyanazt vallják amit a katolikusok (niceai hitvallás, apostoli hitvallás, és más hasonló elfogadott hitvallások) Ha pedig elmész egy ilyen felekezet istentiszteletére, nem fognak letámadni azzal, hogy kifejezetten hozzájuk csatlakozz, hanem inkább magáról az istenhitről, és Jézusról, a megigazulásról fognak beszèlni. Én jártam baptistáknál többször is, ill. egyszer metodistáknál is, és nem kértek áttérésre, hanem a megtérés fontosságáról beszéltek, valamint, hogy egyek vagyunk Krisztusban, a felekezetünk ezért lényegtelen. Ezért őket nem tiltanám be. De a Hit gyüli, Jehova tanúi, Mormonok valóban veszélyesek, személyes tapasztalatom alapján (Hgybe jártam több hónapon keresztül) ezek elkerülését javaslom! A betiltás viszont nem tudom, járható út-e, mert alapszabadság a hitélet szabad gyakorlása is. Óriási botrány lenne ha ezeket betiltanák, ezért nem lépheti meg a kormány. Ráadásul Németh Sándor biznisz-szektája (tele hamis tanításokkal) már benyalta magát a kormánynál, ezért sem léphetik ezt meg. Üdv. Dalma (református)
2018. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!