Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok miért...

Az erdélyi magyarok miért imádják ennyire vakon a Fideszt?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 17:02
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
44%

Ha az lenne a kérdés hogy szavazhat-e a külhoni Magyar a jobbikra, minden kedves fidesz ellenes vélemenye egyből megváltozna, "persze kedves külhoniak, szavazzatok csak". Egyszerűen zavarja őket hogy Erdélyben nagy a Fidesz népszerűsége.. Ha a Jobbik lenne népszerű, a fideszesek rinyálnának..:D Egyszerű mentalitás kérdése az egész: ha nem arra szavazol akit én szimpatizálok, akkor finoman fogalmazva tűnj el az élők sorából. :D Mindkét oldal ezt gondolja, persze van néhány ember aki kivételt képez ez alól.

Amúgy szerintem a Romániai Magyarság örülne ha a Magyar állampolgárok is szavazhatnának a Romániai választásokon, így az RMDSZ nagyobb eséllyel indulna. Szóval hiába mondja mindenki hogy "énse megyek hozzátok szavazni". Hát gyere barátom, szeretettel várunk :DD

Ugyanakkor aztis levágtam hogy mindig az a "vezető" a rossz aki az élen van. Ha most mást választanának meg, négy év múlva mindenki őt becsmérelné, hiába dícsérik most agyon. De ezzel más állam is van így.

Mindazonáltal örüljetek hogy ti vagytok az Anyaországban és nem ti vagytok kisebbségben, és nem titeket neveznek bozgornak (hazátlan). Az Erdélyiek szavazata úgyis csak csekély lessz a választáson. Ha annyira rossz lenne a kormány akkor úgyis mindenki a más pártra szavazna. Akkor minek parázni? Nemis olyan vészes a helyzet? Amúgy ja.. Erdélyi vagyok, de már biztos leesett, ha idáig elolvastad :DD

2018. ápr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
63%
#31: És ha mi valami magyargyűlölő pártra szavaznánk, csak hogy nektek rosszabb legyen? Az már mindjárt nem tetszene ennyire gondolom. Na ti pont ugyanezt csináljátok fordítva.
2018. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
Szerinted a külhoniakat az vezérli hogy kitoljanak veletek? Mindenáron mindenki rosszat akar nektek? Mert ezekszerint nálad ez jött le. Az Erdélyiek azt a pártot látják helyesnek. Ha te Romániában a magyargyűlölő pártokat szimpatizálod, szíved joga.
2018. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"#31: És ha mi valami magyargyűlölő pártra szavaznánk, csak hogy nektek rosszabb legyen? Az már mindjárt nem tetszene ennyire gondolom. Na ti pont ugyanezt csináljátok fordítva."


Lényegében tényleg mindig a magyargyűlölőkkel szimpatizáltok. Micsoda véletlen.... :D

2018. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Kedves 34es válaszoló, neharagudj, nem tiszta hogy kikre gondolsz, az erdélyiekre?

Ugyanakkor véleményem szerint (már ha valakit érdekel) az Erdélyiek azért is ennyire Fideszpártiak, mert ugye kinek a kormánya alatt vezették be a honosítást 2011-ben? Na igen. Ugyanakkor nagyon szimpatizálják (szeretem ezt a szót használni) a kerités-politikát. Igen, elhangzott hogy a Jobbik sem bontaná le, na én inkább abban bízom aki megalkotta és nem abban aki csak hangoztatja hogy megmarad. A kerítés egy ezköz, viszont sok mindennek a szimbóluma. Persze én csak megfigyelő vagyok.. Nem követem annyira a politikát napiszinten.

Abban viszont sokaknak igaza volt, hogy nem volt szép dolog letámadni Vona Gábort az Erdélyi kampány útján. Bár nekem tőle ez kicsit úgy esett, hogy csak szavazatokért jár Erdélybe, van is valami ilyesmi videó youtube-on, még Orbán sokkal magasabb szinten tartja a kapcsolatot az Erdélyi kisebbséggel, egyik kedves barátom kezet is fogott vele a Nagyváradi Partium egyetem új épületének átadásakor. Mindazonáltal rengetegszer küld levelet eseményekre, lásd Nagyvárad, március 15, tavaly a reformáció 500. évfordulóján is felolvasták levelelét, még más pártoktól, jelöltektől semmit se veszünk észre. És ez csak egy város. Persze mint mondtam ez csak az én véleményem, egy Erdélyi-é, ki nem követi napi szinten a politikát, és csak próbálja megosztani a nézeteit, mely hátha segít részben választ adni a kérdésre, és mely nem biztos hogy a valóságot tükrözi, mindazon által csak egy ember véleménye a sok közül.

Arra viszont én sem kaptam választ hogy miért hangoztatja mindenki hogy megvásárolták a szavazatunkat? Mivel? Hogyan? Na mindegy, lehet majd kirakok egy kérdést ezzel kapcsolatban..

2018. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!