Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyáltalán van értelme szavazn...

Egyáltalán van értelme szavazni bárkire is? Így is úgy is gáz helyzetben lesz, vagy marad Mo. Nem?

Figyelt kérdés
a jelöltek közül bárki lenne a kormányzó vagy ugyan olyan sz r marad minden, vagy még rosszabb lesz a Magyarország helyzete... ezt csak én gondolom így? Nem értek a politikához, nem is foglalkozom ezzel, nem hiszem hogy rajtam múlna a döntés, a szavazást magam részéről csak időpocsékolásnak tartom...
2018. márc. 26. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Igazából többé kevésbé jól látod, amíg valami állami tulajdonban marad (pl. iskolák, kórházak) addig mindig szar lesz, ugyanis nincs szabad verseny. Előbb utóbb nyitni kéne a kapitalizmus felé és mindent eladni, amíg valami köztulajdon ott nincs törekvés fejlődésre, mert úgyis a kormány dönti el, hogy mennyit szed be érte. Egy tanár nem fog többet keresni azért mert jobban tanít, stb.
2018. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem Szél Bernadett talán jobb lenne egy fokkal, mint a többi, de neki sajnos így egyedül esélye sincsen.

Értelme akkor lenne ennek a választásnak, ha teljes körű összefogás lenne, vagy legalább koordinált jelöltállítás. Ha ez nem valósul meg, akkor tényleg teljesen mindegy, kire szavazol.

2018. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

", vagy még rosszabb lesz a Magyarország helyzete... ezt csak én gondolom így?"


Legalább a még sokkal rosszabbat kerüld el !

2018. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legerősebb ellenzéki pártra kell szavazni mert a kicsik nemtudják a fideszt legyőzni, ezért kellene megegyezni és a kicsiknek beállni a nagyok mögé. Az lenne a legjobb ha az összes ellenzéki párt egy jelölt mögé állna, sajnos a jobbik és az MSZP elzárkózik az együtműködéstől.
2018. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A kapitalista iránnyal egy a gond: hogy megint monopol helyzetbe kerülne egy két nagy vállalkozó és annyit kér amennyit akar

lásd kisgazdák versus gigamulti vállalatok

a vevőknek olcsó kell utána meg csak a drága marad

2018. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én az MSZP re szavazok, nekem színpatikus ez a Karácsony Gergő.
2018. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös. Jó feltevés, és tényleg ezt látni. Azonban ez nem a piac hibája, hanem azé hogy nem hagyjuk a piacot működni. Ebben a helyzetben szintén az állam a hibás. Hatalmas adórendszerünk van. Egy alkalmazott után a kézhez kapott bért majdnem még egyszer ki kell az állam felé fizetni. Emellett még rengeteg szabályozásnak meg kell felelni, ami szintén anyagi teher. Azért van monopolium ami a multikat hírdeti, mert ezt az adórendszert a kiskereskedések akkor se tudják megengedni maguknak hogyha alapvetően valamit jobban csinálnának (olcsóbban és/vagy jobbat tudnának és/vagy elérhetőbb helyen).


[link]

2018. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy vagyok vele, hogy mivel nem szeretnék megint 2/3- ot, érdemes szavazni. Ha egy párt 2/3- ot szerez, az már nincs is olyan messze az egypártrendszertől.
2018. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!