Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyaroszágon sokan miért...

Magyaroszágon sokan miért csak a verejtékes fizikai munkában hisznek?

Figyelt kérdés
Nekünk is haladnunk kéne a korral szerintem, Ha megfigyeljük, a fejlett nyugati társadalmakban inkább mindenki arra törekszik, hogy valamilyen szellemi munkát tudjon folytatni akár a fizikai mellett is, mivel abban általában sokkal több pénz is van és különben sem úgy tekintenek nyugaton a munkára mint életcélra, hanem mint eszközre amivel valóra válthatják céljaikat a jövőben. Idehaza miért annyira más a felfogás ezzel kapcsolatban?

2018. márc. 30. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztalom, hogy ebben hinnének az emberek.

Természetesen a "prolik" azok mindig élősködőknek fogják tartani a szellemi munkát végzőket, de ez a vélekedés egyáltalán nem általános.


Egyébként az ilyen segéd és betanított munkák ideje hamarosan lejár az automatizációnak köszönhetően, szóval egyre kevesebb gyári melós lesz. Igazából már most is a legtöbb gyártási tevékenységhez elég komoly szaktudás kell pl hegesztő, CNC gépkezelő. Kalapáló betanított munkás már egyre kevesebb van.

2018. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az építőipari munkás a lehető legkihasználtabb emberek csoportja.

Melóznak,kemény fizikai,hétvégén is sokszor.

El sem tudom képzelni,hogy valaki önszántából miért választja ezt az utat.

50 felett szinte már kidöglene és még 15 év van a nyugdíjig.

Gyári munka szintén.


Egyszerűen az emberi test nem arra lett kitalálva,hogy 40 éven keresztül robotként üzemeljen.


Én örülök neki,hogy a világ fejlődik,és igen is az ember azt keresse,hogyan lehet könnyebben,nem megnehezítve élni.

Ebben semmi kivetnivaló nincs.

A nehéz fizikai munkát végezzék gépek!

2018. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A kerdező buta mint a segg. Fizikai munka nélül a szellemi munkák 90%a sem létezne először is. Másodszor, vannak így is bőven túl sokan akik egyetemre mennek azzal nincs probléma. Én is egyetemre járok, mindjárt diplomázok és már van szellemi munkám, de attól még ezt felfogom. Valamit valamiért. Ja és külföldön élek és ha azt hiszed itt nem kell keményen dolgozni ahhoz hogy valami elérj nagyon tévedsz. Sok területen keményebben kell mint otthon.
2018. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!