Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem féltek hogy a választások...

Nem féltek hogy a választások miatt túl sokan fognak külföldre menekülni?

Figyelt kérdés
Rengeteg fiatal, középkorú fog innen lelépni most hogy a Fidesz nyert. Ki fogja így eltartani az országot? Amúgy én is lépek. 19/f

2018. ápr. 9. 10:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%

"Pest meg egy nagy büdös gettó"

-hát persze, mert tele van ilyen pökhendi, gőgös szarokkal mit a 20-as

2018. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
#21: ja az pökhendiség, ha szép városban szeretnék élni, ahol sok a park, szépek az épületek, kevés a gépkocsi forgalom. Ehelyett tiszta pusztulat minden, egy pár helyet leszámítva és mindenhol vagy sok a kunnyó vagy a gettólakó külsejű figura. De akkor ezek szerint te is ez vagy ezek közül. Biztos amolyan “telepi” gyerek lehetsz.
2018. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
nem talált, egy vagyok, aki megpróbálja helyrehozni, amit a vandálok, az idő és az autók pusztítanak
2018. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ez becsülendő. Kár, hogy a kedvenc pártod nincs így vele. Mondjuk így most a következő 4 évben ugyanúgy tuti lesz melód, mert nem fog semmi szépülni ebben a városban (max a kék metró megállói).
2018. ápr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a "kedvenc pártom", azt hiszem nincs ilyen. Az a probléma, hogy értelmiségieket elszívják - brainstorming - és így csendben, sunyin, alattomosan nyírják ki a társadalmunkat. Mert nem hajlandók megfizetni és megbecsülni sem az értelmiségieket.

Tisztázzuk gyorsan: nem az az értelmiségi, aki elvégzett egy-két egyetemet és sokat keres. Az értelmiségi az, aki a "nem értelmiségivel" együtt egy működő, jó közösséget tud létrehozni - mert társadalomban élünk, nem működik, ha egyesével tülekedve csörtetünk a karrierünkért, átgázolva azokon, akik erre nem képesek - különféle okokból, mely csak egy kis részénél (!) vezethető vissza arra az okra, hogy iszik, züllik, segiiilyre vár stb., - ez egy kényelmes, fejet homokba dugó önfelmentő indok. Valójában nagyon nagy-lukú a szociális háló és kihullnak rajta azok is, akiket egy jól működő, értelmiségiek által szervezett társadalom fenntartanaa hálóban.)


Morális züllés, szellemi erózió - ez kiegészül azzal, hogy nem tanítanak szociológiát, nem foglalkoznak morális kérdésekkel - csak a "rohanj a prédára, siess a vadra" szemlélettel eresztik ki az egyetemek az álértelmiségieket - akik igazságtalanul magas pénzért, ám innovatívan züllesztik szét - mit is ? az édes hazát. "Arany mezők ezüst folyók". Aki meg valóban értelmiség lenne - tanár, orvos, mérnök, vagy kulturális területen működő-, elkeseredve kitántorog innen.


-----------a téma részemről lezárva-----------


A Vár, Várkert szép - menjetek arra, ha időtök engedi, olyan helyekre, belső kertekre is be lehet jutni, ahova 50 évig nem lehetett.

Eiffel tér - szép, jól működő

Az Iparművészeti M - szép és jól működő lesz (a raktárai zsúfoltan áztak, az értékes anyagokkal, nagyon rossz állapotban volt)

Az Operaház szép és jó lesz.

Megújult az Olimpiai park,a Ferenciek tere,a Keleti pályaudvar,az Erkel Színház, a Mátyás templom. 20 kórházat bővítettek és felújítottak az országban az elmúlt években, köztük a Szent Imre kórházat, helikopter leszállóval.

2018. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#25: igen hát ezért mondtam, hogy Budapest jó része gettó. Vannak persze szép helyek, főleg a frekventáltabb vagy módosabb helyeken, mint 2. kerület, 11.ker hegyvidék (köszi a tippet, biztos, hogy el fogok menni egy-két általad ajánlott helyre) ...de sajnos magának a városnak az összképe nem szép. Én pl. laktam Budán és Pesten is, de nem gazdag környéken (mert ugye debreceniként nem azért jöttem fel Pestre, mert tele voltam pénzzel) és bizony mindenhol elég siralmas a látvány. Kevés a park, ha egyáltalán van, omladozó vakolatú épületek, mindenhol kosz és kicsit olyan érzés, mint a nyócker legmélyén sétálgatni (habár még talán a lepusztult nagykörút is hangulatosabb, mint egy külvárosi lakótelep). Szóval részemről tökre örülnék, ha felhúznák a várost legalább egy Prága színvonalra (az meg már külön öröm lenne, ha a sok rosszarcú helyett mindenhol normális arcokat lehetne látni).
2018. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Sokat szenvedek attól, amit írsz. De ha végigmegyek a bkv-hajóval a Dunán, mindig meghatódom, és úgy érzem kegyelem, hogy itt élhetek, és egyáltalán, hogy élhetek.

*

"ha a sok rosszarcú helyett mindenhol normális arcokat lehetne látni"

- a nagyváros - mindenhol a világon - bevonzza a rosszat, a bűnt, a nyomort is. Egyszer dolgoztam egy IX.ker.-i házon (a házban lakott József Attila is, egy rövid ideig) - a függőfolyosóról lepisáltak. Vannak elsüllyedő, elhanyagolt részek - no go részek, ez nagyon nagy, sőt végzetes baj. Sic transit gloria mundi.

*

" ha felhúznák a várost legalább egy Prága színvonalra"

- az nem fog menni... Prága a Európa egyik legszebb városa.

Mindig! feladták a harcoknál, nem hagyták a polgári lakosságot, nőket-gyerekeket- öregeket- betegeket bombázni, nem engedték a várost rommá tenni. Ez a nagyon emberi gondolat Bp-nél hiányzott, és ez már nem jóvátehető. A vidéki városok élhetőbbek, az emberek kedvesebbek.

*

A Füzéri vár is nagyon szép, értő helyreállítás - érdemes arra kirándulni.

[link]

*

2018. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Egy párt sem áll hozzám közel, nem is ezért írok. Csak javítalak.


"Az a probléma, hogy értelmiségieket elszívják - brainstorming"


A brainstorming az ötletelést jelent. A "brain drain" kifejezés fedi azt, amit mondani akrtál.

2018. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Köszönöm #28:)) ez meg a drain lemez:

[link]

*

jut eszembe: a IX.ker. József Attila emlékhely /ahol született a költő/ nagyon jó.

Nem messze az Elméleti Orvostudományi Központtól, Thaly K-Gát u sarok.

azután a Gát u-n párat lépnénk (de inkább ne), és hirtelen elsüllyed a mélybe

- hát, ez egy ilyen vidék...


[link]

Nagyon szép - érdemes 1 órát rászánni.

Költészet Napja - holnap


"Nem szükséges, hogy én írjak verset, de úgy látszik, szükséges, hogy vers irassék, különben meggörbülne a világ gyémánttengelye.

2018. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!