Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztelt hazafiak, mélymagyaro...

Tisztelt hazafiak, mélymagyarok, lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy én itt születtem, magyarul beszélek, magyarnak vallom magam. A bőröm barnább mint az átlag, fekete hajam és barna szemem van. Felmenőim több országból is származnak, mint pl. Olasz- és Lengyelország. Még zsidó vallásúak is akadnak közöttük, de a szűkebb családi környezetem inkább katolikus.


A családunk értelmiségi, mérnökök, orvosok, tanárok. Én magam is mérnök szeretnék lenni.


Sokan azonban, anélkül hogy ismernének, beszólogatnak, diszkriminálnak, amerre megyek.Az efféle atrocitások a mindennapjaim részei. Megszoktam, de nagyon rosszul esik.


Miért csinálják ezt, komolyan azért nem lehetek magyar mert az ősöm XY volt és egy árnyalattal kreolabb a bőröm , miközben Édesapám életeket ment? Magyar életeket? Beszélem hibátlanul a nyelvet, itt lakok, itt is szeretnék mindig is, de nem lehetek magyar?


Ezt soha nem fogom megérteni, de nem is tudnak megrendíteni. Mégis mi lennék, ha nem magyar? Akik szerint nem vagyok az, azoknak 100%-ban a honfoglaló magyarok vére csörgedezik az ereiben?

Akkor nem szőke világosbőrű kékszeműek lennének, és ettől én még ugyanúgy magyarnak, honfitársaimnak tartom őket.



2018. ápr. 9. 17:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu?


Azt hogy "zsidócigány" suliban is rendszeresen kaptam.

2018. ápr. 9. 19:43
 12/14 A kérdező kommentje:
Annak viszont szívből örülök, hogy egyesekkel toleránsabbak.
2018. ápr. 9. 19:57
 13/14 anonim ***** válasza:
Ne keress bennük logikát. Gyakorlatilag csak azt tartják magyarnak, ami/aki a kiforgatott, paranoián, önértékelési zavaron és tudatlanságon alapuló világképüket támogatja. Nem értesz egyet a politikai nézeteikkel, akkor nem vagy magyar. Nem értesz egyet a fájdalmasan nevetséges világképükkel, akkor nem vagy magyar. Nem értesz egyet az alternatív történelmi ostobaságaikkal, akkor nem vagy magyar. Érdekes, hogy azzal van bajuk, ha barnább a bőröd, tekintve, hogy pár éve még az enyhén szólva is cigány-szemita küllemű törököt "édes turáni testvérnek" nevezték.
2018. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nem nézel ki magyarnak, akkor nem fognak elfogadni a magyarok, és segítek: semmilyen európai nép sem.


Nyugodtan elhiheted, hogy a magyarok nem azért diszkriminálnak, mert olaszok meg lengyelek vannak az őseid között, hanem például a zsidók miatt -- ha ez látszik rajtad --, vagy bármelyik másik, nem európai kisebbség miatt.


Nekem a vérem német, olasz, görög és magyar, a hajam fekete, a szemem sárgás-barnás-zöldes, és a felsoroltak közül görögnek tartom magam, a barátnőm teljesen görög, Görögországban fogunk élni, és a gyerekeink első nyelve is Görög lesz.


Utálnak engem ezért a magyarok? Egyáltalán nem, sőt.


Miért nem?


Mert európainak nézek ki, európaiként viselkedek, és az európaiak érdekeit tartom szem előtt, és helyezem minden más, rajtuk élősködő kisebbség érdekei elé. Ez nem csak a magyarokra vonatkozik, hanem minden más európai népre is; érdekes módon, engem sehol sem "diszkrimináltak", hiszen nincsen miért.


A diszkrimináció funkciója egy adott csoport dinamikájának és épségének a megőrzése. Egy idegen arcban nem lehet megbízni, nem lehet vele úgy együttműködni, mint egy ismerős arccal, és alapvetően kerüljük az ilyeneket. Különböző emberi rasszok között természetes a szegregáció, és ez kiválóan megfigyelhető mindenhol, állati "rasszoknál" meg különösen. Az ún. "rasszizmus" egy evolúciós fejlődési szempontból előnyös, logikus és egészséges viselkedési forma, hiszen saját társaid a tiedhez hasonló géneket hordoznak és örökítenek tovább, ezáltal neked is érdeked, hogy a te társaid (te néped, csoportod, stb.) sikeres legyen. Bármi, ami ezt szabotálja, azt nem lehet elfogadni, és a legtöbb ember, mivel nem teljesen diszfunkcionális ösztöni szinten, nem is fogja elfogadni (csak akkor, ha egy olyan természet ellenes rendszerbe van zárva mint a modern világ, és ki van mosva az agya teljesen).


Ennek ellenére, te nem tehetsz az őseid bűneiről. Fogalmam sincs, hogy hogy nézel ki, vagy pontosan milyen származású vagy, az viszont egyértelmű, hogy nem érnének ilyen "támadások" olyan emberek között, akik hozzád hasonlóak, legalább kinézetben, hiszen úgy tűnik, hogy a saját bőrödön tapasztalod a "keveredés" árát.


Viszont, ha európainak nézel ki -- és ez valószínű, ha pl. a zsidó ősöd csak vallásában volt zsidó --, akkor egyszerűen csak idiótákkal találkoztál, és felesleges velük foglalkoznod.


Személy szerint nem látok okot rá, hogy "utáljalak" (amíg az európai népek érdekeit tartod szem előtt) és kíváncsi vagyok, hogy hogy nézhetsz ki, hiszen csak úgy nem szoktak "diszkriminálni" senkit sem, főleg nem azért, mert lengyel, vagy olasz. Mivel van némi fogalmam az antropológiáról, ha gondolod, küldhetsz egy képet, és valószínűleg meg fogom tudni mondani, hogy mit látnak benned.

2018. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!