Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan fogják elhagyni az...

Sokan fogják elhagyni az országot a 2018-as választás után?

Figyelt kérdés
A fidesz 2/3-addal nyerte a 2018-as választást. Kíváncsi vagyok azoknak az embereknek a véleményére akik elhagyják az országot.

2018. ápr. 9. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
En elfogom. Hónapok kerdese.
2018. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Amikor a mai ellenzék volt hatalmon itt nagyon rossz volt : áremelkedések, megszorítások, magas infláció, bérfagyasztások voltak. Ha ők győztek volna sokkal rosszabb lenne itt az élet.


Azért van elvándorlás, mert nyitottak a határok és mert magasabb pénzt kapnak kinnt. Pont !


Orbán nélkül magasabb lenne az elvándorlás ez az igazság !

Meg is lehet nézni, hogy Magyarorszégon a legkisebb az elvándorlás a térségben. Ez az igazság.

2018. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Akkor is mennének ha az ellenzék nyert volna. Ez nem befolyásol ilyen szempontból semmit.
2018. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A jó édes ***** válasza:
48%
Tekintve hogy nyáron elég sok magyar indul nyaralni valószínűleg pár hónapon belül tényleg több százezer magyar hagyhatja el az ország területét vakációzás céljából.
2018. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Én eddig nagyon nem akartam külföldre menni, pedig próbáltak rábeszélni, de most már egyre biztosabb, hogy a diplomám megszerzését követően nem itthon fogok munkát vállalni.
2018. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Itt kevés olyat fogsz találni. Csak mondogatják. Egyébként se kormányokhoz kellene vagy pártokhoz kötni az ilyet. Valaki vagy változtat az életén ha úgy gondolja hogy kint jobb lesz vagy nem. Ezek a kijelentések úgy történnek meg mintha egy ellenzéki győzelemmel másnap már kétszeres fizetést kaptunk volna. De nekem nem rémlik hogy az mszp-szdsz alatt nekem az egeket verte volna a fizetésem. Egyébként nem olyan egyszerű ám ez ahogy hallom olyanoktól akik kimentek pl Angliába. Kell egy de inkább másfél milla induló tőke. Azt előbb össze kell szedni vagy személyi kölcsönből megoldani. Aztán spkaknak nem is jön be a dolog. Ha nincs jó szakmád nyelvtudással csak mosogatás , gyári munka jut pl. Az albérlet drága egymás hegyén hátán kell lakni. Azért nem olyan egyszerű dolog ez. Ahogy sokan gondolják.
2018. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tudom miről beszéltek, főleg a kettes. A youtube és egyéb helyek is tele vannak azzal, hogy miért jöttek ki az emberek. Ha annyira baromi jó lett volna a kereset és közeg itthon nem növekedett volna a kivándorlás. Ezt nem hasra ütés szerűen mondom, a saját példámból tudom. Gyakorlatilag az összes unokatestvérem kint van és nem egy ismerősöm volt osztálytársam. Azok az egyetemisták pl.: orvosok máshol képzelik el a jövőjüket nem itt. Meg is értem őket. Borzasztó az ami egyes kórházakban van én sajnos voltam is kettőben az utóbbi 4 évben tudom is, hogy milyen állapotok vannak. Nyilván akkor ezek az emberek mind hazudnak, vagy csak kalandvágyból mentek ki. :D Hihetetlen!
2018. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Ja..egyszerű ráfogni a szaros pénzre. Hát nem. A nem létező jövőkép az amiatt most sokan dobbantani fognak. Az ország közhangulata, a politikusok mocskossága miatt.

Legalábbis akiket én ismerek itt akartak maradni, sokan olyan szakon aminek a végén nem vmi milliós összeg vár. ( tanár, szociális munkás pl.)

Szóval le lehet állni ezzel, itt már rég nem csak a pénzről van szó.

2018. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Én is már többször agyaltam rajta, az egyetlen ami visszatartott az a nyelvtudás hiánya volt. De megemberelem és leteszek egy középfokú nyelvvizsgát. Az asszonynak már van németből. Kevés nyugati országban érzeném magam biztonságban, mert valós veszély hogy merénylet áldozata leszel. Ezért szerintem marad Ausztria, szép ország, és jobb kilátások vannak. A mostani hatalom valószínűleg nem 4 évig marad, hanem sokkal tovább. És én nem akarok azért Fideszes lenni, hogy lehessen egy jobb állásom vagy előrébb tudjak jutni. Ha itt nem vagy Fideszes nem raknak olyan pozíciókba, nem teljesítmény alapon van az elbírálás. Sok más fiatalnak is ezt javasolnám lépjenek minél hamarabb már akinek van még lehetősége. 10 év becsületes életvitellel kemény munkával már az állampolgárság is meglehet! Azért az nem is olyan sok!
2018. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok embertől hallom. Nem tudom, hogy ezek közül hányan lépik meg. Munkatársak mondják, hogy a gyerekeik menni akarnak, már akié még nem ment. Nem elsősorban az az indok, hogy itthon szegények lennének, hanem semmibe vannak véve, hülyének vannak nézve. A közhangulat az, amiből menekülni akarnak az emberek.

Én maradok, mert nem akarok idegen lenni egy másik országban, itt a családom, itt vannak a barátaim. Átlaghoz képest jól élek itthon, megvan mindenem, de az említett közhangulat miatt én sem a Fideszre szavaztam. Jobbak, mint a szocik, de a gyomrom felfordul a nyílt harácsolástól, agymosástól, gyűlöletkeltéstől, amit művelnek.

A megdöbbentő az, hogy ma is mindenhol azt hallottam, hogy senki nem szavazott a fideszre. Egy munkatársról tudok, meg mamámról, mindenki más másra szavazott. Neten pár linken hirdettek szavazást, ahol be kellett jelölni, hogy ki kire szavazott, a fidesz legtöbb helyen 10% alatt szerepelt.

2018. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!