Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak, hogy nem...

Miért csodálkoznak, hogy nem jött be a taktikai szavazás?

Figyelt kérdés

Lásd pl,most Vona Gábor lemondása.

Kitudja,hogy most ki lesz az elnöke,milyen irányt vesz a Jobbik.Lehet megint visszatér eredeti formációjához.


Egy baloldali ember pontosan ezért nem fog szavazni listán soha egy jobbikosra,mert kitudja mi lehet még belőle.


2018. ápr. 13. 13:38
 1/9 A kérdező kommentje:
*egyénin.
2018. ápr. 13. 13:38
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem jött be???

Bejött, meglett a Fidesz 2/3.

Vagy mégis mit gondoltál miről szól ez a taktikázósdi, lool...

2018. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem az ellenzék számára nem jött be.


A mi körzetünkben pl a Jobbikos volt az esélyes a Fideszessel szemben.

Én viszont nem szavaztam pl egyénin a Jobbikosra,hiába tudtam,hogy ő a legesélyesebb,mivel baloldali vagyok,és bár a jobbik eléggé sokat változott,számomra még mindig messze áll attól,amire szavaznék.

Így,hogy Vona lemondott viszont kitudja,hogy ki jön a helyére..

2018. ápr. 13. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen világos volt, hogy az ellenzék nem fog győzni. A taktikának a célja a kétharmad megakadályozása kellett volna legyen, ezért a célért bizony félre kellett volna tenni az ideológiai különbségeket. A baloldalnak fel kellett volna adnia néhány vidéki körzetet a Jobbik javára, Budapesten pedig meg kellett volna egyezni az LMP-vel minden áron. Bénák volt, és akkor finoman fejeztem ki magam. Hát most majd újabb kilenc évre meg lesz választva Polt legfőbb ügyésznek, hogy csak egy példát mondjak amire ez a többség használható.
2018. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem lett volna a taktikai szavazás, sokkal nagyobb bukók lettek volna. Nézd meg BAZ megye 1-es körzetet. 1%-on belül ott van a Jobbikos, a Fidesz nyakán. A baloldal nagyrésze átszavazatt. Ha nem lett volna, még ennél is sokkal nagyobb lett volna a különbség.
2018. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Jobbik nem volt ajánlva a "taktikai" szavazáson!


Igaza van aki azt mondja hogy bejött, mert a Jobbik ellen volt mint valódi veszély a Fideszre!

2018. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ma 14:05 Tehát az ellenzék adja fel az elveit a Fidesz ellen? Vajon jó lenne egy olyan kormány, ami fel adta az elveit a győzelemért?
2018. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el még egyszer amit írtam. Nem lett volna ellenzéki kormány (mondjuk ez képzavar) semmiképp sem, e kétharmados fidesz sem.
2018. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Listán nem is kellett, hanem egyéni jelöltek szintjén. Pont ez lett volna a lényege.


Egyébként az eredmények azt mutatják, hogy a baloldaliak nagyon nagy arányban voltak hajlandóak átszavazni, hogy gyengítsék a fidesz esélyeit. Sajnos a jobbikos szavazók nem szavaztak át (többségük), ez meg is látszik az eredményeken, meglett a kétharmad. Ezért mondogatták, hogy ehhez ész kellene, csak úgy működik.

2018. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!