Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ellen megy a tüntetés, és...

Mi ellen megy a tüntetés, és miért most?

Figyelt kérdés

Követelitek a szavazatok újraszámlálását. Minek? Az ország döntött, 2.6 millió szavazatot kapott a Fidesz, 2.8 milliót az utánuk következő 6(!) párt összesen, Jobbiktól kezdve a Kétfarkú Kutyapárttal bezárólag. Mondjatok nekem egy olyan választási rendszert, amiben a Fidesz nem nyert volna nagy fölénnyel. Volt itt koordináció, visszalépések egyéniben, taktikai szavazás, mégsem sikerült még csak megszorongatni sem a Fideszt. Mit kell újraszámolni?


Miért most kezdődik a nagy tüntetgetés? Oké, a választási rendszer erősen a Fidesznek kedvez, de 2011 óta ez a rendszer van... Azóta eltelt 7 év. Eddig senki nem tüntetett a választási rendszer miatt. Most, 2018 áprilisában, 1 héttel egy hatalmas zakó után, hirtelen mindenki fel van háborodva, hogy milyen igazságtalan a választási rendszer, új választásokat kell kiírni, újra kell számolni a szavazatokat. Tényleg, ha már itt tartunk, a kettő közül melyik legyen? Mert mind a kettőt hallottam már. Először számolják újra a szavazatokat, ha az nem lesz jó, akkor legyen új választás, ezután pedig addig írjanak ki új választást, amíg nem nyer az ellenzékből valaki? Vagy hogy gondoltátok?


Tüntetni lehet. Joga van mindenkinek hozzá. Tegnap ment egy videó a tüntetésen, amiben Orbán azt mondja, hogy a népnek joga van elzavarni a kormányt. Így is van. Joga lett volna a népnek a választáson mást választani a Fidesz helyett, a nép azonban nem választott mást. Az emberek 49,6%-a a Fideszt akarta. Lehet mondani, hogy akkor a többség nem a Fideszt akarta, de ez semmit nem jelent. Így visszatérve a választási rendszerekhez, én utánanéztem, hogy a Fidesz hogyan teljesített volna más országok választási rendszerében. Szlovákiában a 150 tagú parlamentben a Fidesznek kényelmes abszolút többsége, 79 képviselői helye lenne. Hasonló lenne a helyzet Ausztriában, Bulgáriában, Csehországban, Romániában. Kapaszkodjatok meg, NÉMETORSZÁGBAN is. Jön az érdekesebb rész. ANGLIÁBAN a mandátumok 85,85%-át szerezte volna meg a Fidesz, FRANCIARSZÁGBAN pedig 63,79%-át. Az egyetlen választási rendszer, ahol a Fidesznek nem lenne abszolút többsége az a holland, ott egy mandátum hiányozna ehhez. Tehát nincs olyan ország, amely választási rendszerével nem a Fidesz kormányozna. Ezt tessék szépen megemészteni.


Joga van a népnek elzavarni a kormányát, demokratikus keretek között. Ha már ennyire a demokráciát hirdetik a tüntetésen, akkor valaki mondja már el, hogy miért akarnak egy alig egy hete demokratikus úton megválasztott kormányt elzavarni? A nép a Fideszt választotta. Egy hangos kisebbség (mert nem tudom másnak nevezni a tegnap megjelent ~100 ezer főt) miatt legyen polgárháború, mert nektek az a demokrácia? Hát nem ez a demokrácia.


Ennyi.


2018. ápr. 15. 14:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"mizu van a második fordúlóval? Hogy eltörölték azt, pedig, ha most lenne még egy forduló még akkor már mindenki tudhatná az első alapján kire szavazzon inkább és nem lenne 2/3."


Erről beszélek. Nem tegnap lett a választási rendszer így átalakítva, nem is tegnapelőtt, hanem 7 éve. Ha nyer az ellenzék/nincs kétharmad, akkor is lett volna tüntizés a második forduló eltörlése miatt?


"mindenki Soros ügynöknek bélyegez, aki ellent mer mondani"


A balliberálisok meg mindenkit "szélsőjobboldalinak" bélyegeznek, aki nem akar mondjuk melegfelvonulást, melegházasságot, stb. Az ellen nem tüntet senki. Számtalan eset van, amikor nyugati "demokráciákban" családos emberek azért vesztették el az állásukat, mert ellenvéleményt fogalmaztak meg akár a bevándorlással, akár a melegekkel kapcsolatban. Homofóbnak, rasszistának bélyegezték őket, holott csak annyi volt a bűnük, hogy bizonyos dolgokról más a véleményük, mint a kormányuknak. Ismerős a dolog? Mindenhol ez van, csak más köntösbe bújtatva. A politika már csak ilyen.


"Hát könyörgöm a TV2 -ben a fidesz szavazásra buzdítottak. M1 -be alig látthattál ellenzéki politikust."


Láthattál ellenzéki politikust az M1-en. Az egyik csirkének öltözve kotkodált, a másik meg a csatornát szidta 5 percen keresztül, levegővétel nélkül. Ezt az ellenzéket én inkább nem is akarom képernyőn látni. Sehol, nem csak az M1-en.


"A többség fele a fideszt akarta eltakarítani a másik felét meg félelmében mozgosította a fidesz mindenféle lekenyerezési módszerrel."


Nem. A szavazók közel 50%-a a Fideszre szavazott. Engem nem kenyereztek le sehogy, szóval erről nem tudok nyilatkozni, de kíváncsi vagyok, hogy lehet egy szavazatot megvenni, mikor mindenki egyedül van a fülkében, azt húz be amit akar, és utána azt mond amit akar. Nem értem. A másik 50% meg megoszlott 6 párt között. Ha az ellenzék alakíthatna kormányt, abból lenne csak a nagy káosz, hogy na, most a 6 kis fos pártból ki mekkora hatalmat kapjon. Vicc.

2018. ápr. 15. 15:11
 12/21 A kérdező kommentje:
A sok ellenzéki szavazóról, aki birkának és fizetett "fidesznyiknek" bélyegezte azokat, akik a Fideszre szavaztak, már említést sem teszek, csak ilyen zárójeles megjegyzésként.
2018. ápr. 15. 15:16
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

"Az egyik csirkének öltözve kotkodált"

Az MKKP egy direkt viccpárt. Nem csak a kormányt figurázzák ki, hanem ha figyelted, akkor az ellenzéket is. Ne kösd őket az ellenzékhez.

Még azt elfelejtettem említeni (de tegnap az egyik kérdésbe beírtam), hogy olyan ismerőseim is ott voltak szombaton, akik a Fideszre szavaztak. Még nem volt alkalmam beszéletni velük erről, de inkább nem is akarok. Egy baráti kört nem oszthat meg az, hogy ki mire szavazott.

2018. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Akkor leírom mi a probléma:


1. választókerületek olyan módon történő átrajzolása, hogy az a Fidesznek kedvezőbb legyen:

[link]


Szépen kikalkulálták az egészet, hogy melyik területet csatolják át más választókerületekbe. Ott ahol kisebb volt az esélyük a győzelemre, hozzácsaptak egy olyan területet ahol javarészt Fidesz szavazók vannak és így az a győzelem is tuti volt.


2. Hazug kampány. Rengeteg embert hülyítettek be a migránsokkal és Sorossal. A választások után azonban mintha elvágták volna az egészet, nincs migráns aki az országunkra akarna törni.

[link]


3. Cigányok, ukránok szervezetten történő szállítása a szavazóhelyekre. Valamint a cigányoknak tableteket, ajándékcsomagokat, élelmet is osztogattak a szavazatért cserébe és persze folyton riogatták őket a migránsokkal.

A közmunkásokat megfenyegették, hogy amennyiben nem a Fideszre szavaznak, nem lesz többé közmunka.


4. Rengeteg furcsa körülmény van a választás körül ami akár a csalás gyanúját is felvetheti. Annyi szavazókörbe történtek " hibák" és sosem a Fidesz rovására, hanem az ellenzékére. Ha valakibe ez nem kelti fel a gyanút, hát nem tudom ...


Ezek alapján, ha valaki szerint ez egy teljesen tiszta győzelem volt és jár a 2/3-ad az nem tudom, hogy olvasni nem tud-e vagy ennyire fanatikus Fidesz fan.

Én személy szerint egyik párt 2/3-ának sem örülnék mert az a kontroll teljes hiányát jelenti és gyakorlatilag egyenlő a szabadrablással.

Megnézném, hogy alakultak volna a választások, ha a fent felsorolt körülmények nincsenek. Nemhogy 2/3-ad nem lett volna, de lehet hogy a Jobbik beelőzi őket. De oké maradjunk reálisak. Lett volna egy 35% Fidesz 25% Jobbik 40% maradék. Teljesen más lenne a kép és most senki nem lenne felháborodva.

2018. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Az már nagyobb baj hogy előbb az eredmény volt meg és utána korrigálták hozzá a szavazólapon szereplő ikszek mennyiségét. Egy tisztességes választáson a szavazólapokon szereplő ikszek mennyisége adja a végeredményt.
2018. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"választókerületek olyan módon történő átrajzolása, hogy az a Fidesznek kedvezőbb legyen"


Nem tudom olvastad-e amit írtam, de azzal kezdtem, hogy "Oké, a választási rendszer erősen a Fidesznek kedvez, de 2011 óta ez a rendszer van... Azóta eltelt 7 év. Eddig senki nem tüntetett a választási rendszer miatt. Most, 2018 áprilisában, 1 héttel egy hatalmas zakó után, hirtelen mindenki fel van háborodva, hogy milyen igazságtalan a választási rendszer, új választásokat kell kiírni, újra kell számolni a szavazatokat."


"Hazug kampány. Rengeteg embert hülyítettek be a migránsokkal és Sorossal. A választások után azonban mintha elvágták volna az egészet, nincs migráns aki az országunkra akarna törni."


Mondj egy darab politikust vagy politikai pártot az egész világon, aki a kampányában nem azt mondja, amit szerinte az emberek hallani akarnak, valóságtartamtól függetlenül. Várok.


"a cigányoknak tableteket, ajándékcsomagokat, élelmet is osztogattak a szavazatért cserébe és persze folyton riogatták őket a migránsokkal.

A közmunkásokat megfenyegették, hogy amennyiben nem a Fideszre szavaznak, nem lesz többé közmunka."


Oké, tegyük fel, hogy ez van. Én egy cigány vagyok akinek a Fidesz ingyen tabletet igér ha rájuk szavazok. Elfogadom, bemegyek a fülkébe EGYEDÜL, behúzom az ikszet az LMP-re, és mivel senki sem láthatta, hogy én kire szavaztam, kimegyek és átveszem a tabletet miután azt hazudom, hogy a Fideszre szavaztam. Ha fényképet kérnek és tényleg nem akarok a Fideszre szavazni, akkor behúzom oda az ikszet, csinálok egy képet, majd az összes többi párthoz húzok egy ikszet, így a szavazatom érvénytelen. Életszerűtlen az egész mese.


"Rengeteg furcsa körülmény van a választás körül ami akár a csalás gyanúját is felvetheti. Annyi szavazókörbe történtek " hibák" és sosem a Fidesz rovására, hanem az ellenzékére. Ha valakibe ez nem kelti fel a gyanút, hát nem tudom ..."


Konkrétabban?

2018. ápr. 15. 15:30
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

#11 már ne haragudj, de komolyan olyan retardált vagy, hogy szerinted 5 perc M1 -es szerepléssel levan tudva a dolog, míg őket 4 éven át nyalják ott? Nem rossz.


Igen anno is már zavaró volt a második forduló hiánya csak akkor nem volt ennyire komolyabb tét érzete a választásnak, mint most, így nem höbörögtek az emberek. Nem volt annyira rossz, hogy a fidesz maradt.


Meg megint, hogy tudod te összehasonlítani a végtelenül aljas és szánalmas Sorosozó hülyeséget, alista állítást, az érvelés helyett csak "Soros" -t kiálltókat, néhány szélsőjobbságra történő megjegyzéssel? Az ellenzék nem skandál egy szót mint a fidesz.


Ez az ellenzék se csodás finom szólva, de össze se lehet mostni őket. Nincs ilyen, hogy Az ellenzék. Ha lenne a szavazó lapon egyel több X lehetőség, amire az lenne írva, hogy fidesz-t nem akarom, akkor az kapott volna 50+% ot.


Körmunkásokat fenyegetnek, embereket kenyereznek le, listáztatnak, uszítanak, pocskondiáznak állami pénzből más pártokat, média túlsúllyal tudnak csak nyerni. Nem is igazi választás ez már, hanem média háború. Ki tudja kellően kimosni sok ember agyát, mert hát "ami a tévébe mögy az csak igaz lehet".


Neked ez jó? Grat, ha igen. De más had ne nézze már vastapsolva, ahogy elkorcsosul itt a demokrácia. Enged már meg nekünk. Köszi.

2018. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Oké, tegyük fel, hogy ez van. Én egy cigány vagyok akinek a Fidesz ingyen tabletet igér ha rájuk szavazok. Elfogadom, bemegyek a fülkébe EGYEDÜL, behúzom az ikszet az LMP-re, és mivel senki sem láthatta, hogy én kire szavaztam, kimegyek és átveszem a tabletet miután azt hazudom, hogy a Fideszre szavaztam. Ha fényképet kérnek és tényleg nem akarok a Fideszre szavazni, akkor behúzom oda az ikszet, csinálok egy képet, majd az összes többi párthoz húzok egy ikszet, így a szavazatom érvénytelen. Életszerűtlen az egész mese. "


Ez a másik amit nem értesz. Én nekem is régen idő volt felismerni az egyértelműt. Nem mindeki egyforma és nem mindenki olyan, mint én vagy van olyan értelmi szinten. Van okosabb és hülyébb is.


Lehet, hogy az értelmesek ezt csinálták volna. Ez lett volna az okos döntés, de az iskolázatlan nyomorban élők, nem ritkán funkcionális analfabéták nem ezen a szinten vannak. Ők nem lázadnak. Egyszerűen szavaznak arra, aki ad ezért valamit, ha nem adnak, akkor lehet el se megy. Plusz még sokszor szószerint hatalmas hálával is lesznek a lekenyerező párt iránt is, mert hát "adott egy mázsa fát" stb. Hogy, milyen forrásból tudna egyáltalán az ellenzék így lekenyerezni ennyi embert, ha még be is szállna ebbe a szinvonalon aluli játékba?

Hogy van pofája a fidesznek a mi adónkból vagy a számunka nyújtott EU-s forrásokból ellopott pénzekből lefizetni embereket, hogy rájuk szavazzanak.

Amúgy látszik, hogy félnek, de emiatt egyre rosszabb lesz. Mert ha egyszer nyerne egy olyan ellenzéki párt, ami még nem volt hatalmon és elszámoltatás az első számú pontja repülnének ezek a börtönbe. Nekik már lét kérdés lett a hatalmon maradni.

Olyan ez mint a kávé. Elején még volt hatása, de aztán már csak a szinten tartás miatt issza az ember. Ezeknek is már csak azért is akarnak hatalmon lenni, hogy más ne lehessen és ne vonhassa őket felelőségre.


Lényegtelen, hogy a választás is 2011 óta ilyen. Nem volt igazán gond a fidesszel. Egy kisebb rossz volt, hogy kormányon marad, de mostanra már az emberek bele fordul ki ezektől így most eszmél rá az ember, hogy milyen elcseszett a választási rendszer is és ha így marad a büdös életbe nem lesznek leváltva lehet.

Anno is másra szavaztam mint a fidesz, de nem volt ennyire lehangoló az, hogy maradtak, de mostmár ez egyre demoralizálóbb, hogy egyre több gerinctelenséget csinálnak, de nem hogy nem lettek leváltva, de még meg se gyengültek. Gyakorlatilag a sok fidesz szavazó, a nagy többség még engedélyt is adott nekik a folytatásra.


Gyász ez az egész.

2018. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Valóban gyász ez az egész. Nem tudok veled vitatkozni sajnos. Te egy másik világban élsz, nem ebben. Komolyan azt gondolod, hogy egy aluliskolázott, megvezetett ember majd pont ilyeneken fog gondolkodni, hogy ő másra is szavazhat? Azt sem tudja mi a rendezvény célja.... Elmegy szavazni, mert azt mondták, hogy el kell és ezért cserébe kapni fog valamit. Mélyszegénységben az ember baromira sz**ik az ilyen dolgokra. Egy dolog érdekli, hogy most kap valamit amiből 2 napig biztosítva van neki, hogy tudjon mit enni és ezért 2 db X-et kérnek tőle. Nem tudom hibáztatni sem őket, azokat a r**adékokat tudom csak akik ilyen helyzetbe kényszerítik és tartják őket, mert 4 évente baromi jól elő lehet húzni őket.
2018. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"A sok ellenzéki szavazóról, aki birkának és fizetett "fidesznyiknek" bélyegezte azokat, akik a Fideszre szavaztak, már említést sem teszek, csak ilyen zárójeles megjegyzésként."


ahaa, aki meg nem támogatja a fideszt,az pedig soros bérenc, és ezt a fidesz is mondja nem csak a támogatóik.

2018. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!