Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ellen megy a tüntetés, és...

Mi ellen megy a tüntetés, és miért most?

Figyelt kérdés

Követelitek a szavazatok újraszámlálását. Minek? Az ország döntött, 2.6 millió szavazatot kapott a Fidesz, 2.8 milliót az utánuk következő 6(!) párt összesen, Jobbiktól kezdve a Kétfarkú Kutyapárttal bezárólag. Mondjatok nekem egy olyan választási rendszert, amiben a Fidesz nem nyert volna nagy fölénnyel. Volt itt koordináció, visszalépések egyéniben, taktikai szavazás, mégsem sikerült még csak megszorongatni sem a Fideszt. Mit kell újraszámolni?


Miért most kezdődik a nagy tüntetgetés? Oké, a választási rendszer erősen a Fidesznek kedvez, de 2011 óta ez a rendszer van... Azóta eltelt 7 év. Eddig senki nem tüntetett a választási rendszer miatt. Most, 2018 áprilisában, 1 héttel egy hatalmas zakó után, hirtelen mindenki fel van háborodva, hogy milyen igazságtalan a választási rendszer, új választásokat kell kiírni, újra kell számolni a szavazatokat. Tényleg, ha már itt tartunk, a kettő közül melyik legyen? Mert mind a kettőt hallottam már. Először számolják újra a szavazatokat, ha az nem lesz jó, akkor legyen új választás, ezután pedig addig írjanak ki új választást, amíg nem nyer az ellenzékből valaki? Vagy hogy gondoltátok?


Tüntetni lehet. Joga van mindenkinek hozzá. Tegnap ment egy videó a tüntetésen, amiben Orbán azt mondja, hogy a népnek joga van elzavarni a kormányt. Így is van. Joga lett volna a népnek a választáson mást választani a Fidesz helyett, a nép azonban nem választott mást. Az emberek 49,6%-a a Fideszt akarta. Lehet mondani, hogy akkor a többség nem a Fideszt akarta, de ez semmit nem jelent. Így visszatérve a választási rendszerekhez, én utánanéztem, hogy a Fidesz hogyan teljesített volna más országok választási rendszerében. Szlovákiában a 150 tagú parlamentben a Fidesznek kényelmes abszolút többsége, 79 képviselői helye lenne. Hasonló lenne a helyzet Ausztriában, Bulgáriában, Csehországban, Romániában. Kapaszkodjatok meg, NÉMETORSZÁGBAN is. Jön az érdekesebb rész. ANGLIÁBAN a mandátumok 85,85%-át szerezte volna meg a Fidesz, FRANCIARSZÁGBAN pedig 63,79%-át. Az egyetlen választási rendszer, ahol a Fidesznek nem lenne abszolút többsége az a holland, ott egy mandátum hiányozna ehhez. Tehát nincs olyan ország, amely választási rendszerével nem a Fidesz kormányozna. Ezt tessék szépen megemészteni.


Joga van a népnek elzavarni a kormányát, demokratikus keretek között. Ha már ennyire a demokráciát hirdetik a tüntetésen, akkor valaki mondja már el, hogy miért akarnak egy alig egy hete demokratikus úton megválasztott kormányt elzavarni? A nép a Fideszt választotta. Egy hangos kisebbség (mert nem tudom másnak nevezni a tegnap megjelent ~100 ezer főt) miatt legyen polgárháború, mert nektek az a demokrácia? Hát nem ez a demokrácia.


Ennyi.


2018. ápr. 15. 14:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hadd mutassak rá egy érdekes dologra kedves kérdező: jelen helyzetben élerszerűtlennek tartod, hogy megvásárolták a finoman szólva is nwm magas szellemi kvalitású emberek szavazatait. Muszáj megkérdeznem: akkor is életszerűtlennek tartottad, amikor hasonlóval vádolta az akkorbellenzéki fidesz az akkori kormányt?


A kérdésed végén polgárháborúról beszélsz, bár nem értem, miért. Szerinted melyik állapot okozhat előbb polgárháborút? A 2006-os, amikor elvadult tömeget kellett megfékeznie a rendőröknek, vagy most, amikor az egyetlen atrocitás az volt, hogy egyetlen ostoba ember elkezdte lökdösni a kordont?

2018. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!