Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ellen megy a tüntetés, és...

Mi ellen megy a tüntetés, és miért most?

Figyelt kérdés

Követelitek a szavazatok újraszámlálását. Minek? Az ország döntött, 2.6 millió szavazatot kapott a Fidesz, 2.8 milliót az utánuk következő 6(!) párt összesen, Jobbiktól kezdve a Kétfarkú Kutyapárttal bezárólag. Mondjatok nekem egy olyan választási rendszert, amiben a Fidesz nem nyert volna nagy fölénnyel. Volt itt koordináció, visszalépések egyéniben, taktikai szavazás, mégsem sikerült még csak megszorongatni sem a Fideszt. Mit kell újraszámolni?


Miért most kezdődik a nagy tüntetgetés? Oké, a választási rendszer erősen a Fidesznek kedvez, de 2011 óta ez a rendszer van... Azóta eltelt 7 év. Eddig senki nem tüntetett a választási rendszer miatt. Most, 2018 áprilisában, 1 héttel egy hatalmas zakó után, hirtelen mindenki fel van háborodva, hogy milyen igazságtalan a választási rendszer, új választásokat kell kiírni, újra kell számolni a szavazatokat. Tényleg, ha már itt tartunk, a kettő közül melyik legyen? Mert mind a kettőt hallottam már. Először számolják újra a szavazatokat, ha az nem lesz jó, akkor legyen új választás, ezután pedig addig írjanak ki új választást, amíg nem nyer az ellenzékből valaki? Vagy hogy gondoltátok?


Tüntetni lehet. Joga van mindenkinek hozzá. Tegnap ment egy videó a tüntetésen, amiben Orbán azt mondja, hogy a népnek joga van elzavarni a kormányt. Így is van. Joga lett volna a népnek a választáson mást választani a Fidesz helyett, a nép azonban nem választott mást. Az emberek 49,6%-a a Fideszt akarta. Lehet mondani, hogy akkor a többség nem a Fideszt akarta, de ez semmit nem jelent. Így visszatérve a választási rendszerekhez, én utánanéztem, hogy a Fidesz hogyan teljesített volna más országok választási rendszerében. Szlovákiában a 150 tagú parlamentben a Fidesznek kényelmes abszolút többsége, 79 képviselői helye lenne. Hasonló lenne a helyzet Ausztriában, Bulgáriában, Csehországban, Romániában. Kapaszkodjatok meg, NÉMETORSZÁGBAN is. Jön az érdekesebb rész. ANGLIÁBAN a mandátumok 85,85%-át szerezte volna meg a Fidesz, FRANCIARSZÁGBAN pedig 63,79%-át. Az egyetlen választási rendszer, ahol a Fidesznek nem lenne abszolút többsége az a holland, ott egy mandátum hiányozna ehhez. Tehát nincs olyan ország, amely választási rendszerével nem a Fidesz kormányozna. Ezt tessék szépen megemészteni.


Joga van a népnek elzavarni a kormányát, demokratikus keretek között. Ha már ennyire a demokráciát hirdetik a tüntetésen, akkor valaki mondja már el, hogy miért akarnak egy alig egy hete demokratikus úton megválasztott kormányt elzavarni? A nép a Fideszt választotta. Egy hangos kisebbség (mert nem tudom másnak nevezni a tegnap megjelent ~100 ezer főt) miatt legyen polgárháború, mert nektek az a demokrácia? Hát nem ez a demokrácia.


Ennyi.


2018. ápr. 15. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Mert birkak, csolatasuak. Azt hiszik ok a tobbseg.
2018. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
A választási csalás ellen, és mert most volt választás.
2018. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

"Mondjatok nekem egy olyan választási rendszert, amiben a Fidesz nem nyert volna nagy fölénnyel."



Nagyon szívesen: Becsületes választási rendszer, amiben a tényleges szavazatok száma dönt.

2018. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

"a nép azonban nem választott mást. Az emberek 49,6%-a a Fideszt akarta."



Soha ne hazudj, mert a hazugság hiteltelenné tesz.

2018. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Írd már le nekem kérlek ha már így idekeveredtél, hogy hogy volt ez a csalás pontosan.


"Becsületes választási rendszer, amiben a tényleges szavazatok száma dönt." Oké, de melyik országban van ez? Konkrét példákat mondj nekem légyszíves. Én konkrét példákat írtam, a demokrácia fellegvárának számító Németországban, Angliában, Franciaországban hasonló eredmények születtek volna. Írj egy olyan országot, ahol ezek mellett az eredmények mellett nem a Fidesz alakíthatott volna kormányt. Várom.


Az emberek 49,6%-a a Fideszt akarta. Ez egy tény. Sajnálom, ha ez bántja a lelked.

2018. ápr. 15. 14:50
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Már szerintem az az egyetlen érv is megérni a tüntetést, hogy mizu van a második fordúlóval? Hogy eltörölték azt, pedig, ha most lenne még egy forduló még akkor már mindenki tudhatná az első alapján kire szavazzon inkább és nem lenne 2/3.


Meg talán azért megy a tüntetés mert egy alávaló tetű a kormány, aki mindenki Soros ügynöknek bélyegez, aki ellent mer mondani. Igen 4 éve azért nem volt tüntetés, mert akkor még nem sülyedt ilyen uszító, ocsmány szintre a fidesz, de úgy tünik akkor csak csendben szilárdították meg a hatalmat.


Hát könyörgöm a TV2 -ben a fidesz szavazásra buzdítottak. M1 -be alig látthattál ellenzéki politikust. Végnélküli ótvaros hazugságokkal töltötték meg a címlapokat. Végtelenül gyülölöm az ilyen érveket mellőző, megbélyegző cinikus f4szfejeket, mint Orbán és társai.


Inkább te tedd már fel a kérdést, hogy vajon miért nem volt tüntetés 4 éve és most miért mentek el lényegesen többen? A többség fele a fideszt akarta eltakarítani a másik felét meg félelmében mozgosította a fidesz mindenféle lekenyerezési módszerrel.


A tüntetés ez ellen a hányadék stílusú kormány ellen van.

2018. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Közülük sokaknak nem az a baja, hogy a Fidesz nyert. Ez várható volt.

Azt értik igazságos alatt, hogy ha egy párt (vagy koalíció) 50%-t szerez a választáson, akkor a parlamentben is csak 50% helyet foglalhassanak el.

Tartanak attól, hogy a kétharmaddal a Fidesz fenekestől felforgat majd sokmindent.

2018. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
De nem csak 50%-ot szerzett, hanem 91 körzetet a 106-ból.
2018. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Na épp ott van az eb elhantolva.
2018. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

#7


Na ezt most nem értem. Jelenleg a helyzet úgy áll, hogy a leadott szavazatok 2/3-át a Fidesz kapta.


Ha azt nézzük, hogy a szavazóképes emberektől 50%-ot kaptak, akkor is úgy lenne logikus, hogy a Fidesz legyen 2/3-al, csak a parlamenti létszámot kéne arányosan csökkenteni.

2018. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!