Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel lenne jobb a balolda...

Mennyivel lenne jobb a baloldalnak, ha lista szerint szavaztunk volna?

Figyelt kérdés

Mert akkor a Fidesz és a Jobbik koalícióra lépett volna. Sokkal erősebb 2/3a lenne a jobboldalnak. A politika irányvonala érdemben meg semmit nem változna.


Csak a baloldalnak kéne végre beismernie hogy bikafst sem ér!


2018. ápr. 16. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Miért lépett volna koalícióra a Fidesz és Jobbik ? :D

Szerintem ennek semmi realitása nem lett volna.

2018. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1

Kicsit közelebb áll a Jobbik a Fideszhez mint az őket lövető ősellenséghez...

Te tényleg elhitted azt a kamut hogy a Jobbik beáll Gyurcsány mellé asszisztálni?

2018. ápr. 16. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha csak lista szerint szavaztunk volna, akkor egy kicsit maskeppen alakult volna a szavazatok elosztasa....
2018. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És az érdemben mit változtatott volna?
2018. ápr. 16. 11:11
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha CSAK listás szavazás lett volna, vagy más, teljesen arányos modell, mint pl. a németeknél, így nézne ki a parlamenti patkó (zárójelben a listás szavazatok aránya):


1. Fidesz-KDNP: 47,37%

2. Jobbik: 19,8%

3. MSZP-P: 12,37%

4. LMP: 7,31%

5. DK: 5,58%


Ehelyett most így néz ki:


1. Fidesz-KDNP: 66,83%

2. Jobbik: 13,07%

3. MSZP-P: 10,05%

4. DK: 4,52%

5. LMP: 4,02%


Tisztán látszik, hogy a legalizált mandátumlopás módszerével a Fidesz 8%-ot lopott a Jobbiktól, 2%-ot az MSZP-P-től, 2,5%-ot az LMP-től, 1,5%-ot a DK-tól, Fidesz-állampárt pedig összesen TÖBB MINT HÚSZ SZÁZALÉKKAL van fölülreprezentálva a parlamentben, ami körülbelül harminc plusz ingyenélő kormánypárti maffiózót jelent ahhoz képest, amennyinek a szavazók preferenciái szerint arányosan bent kellene lennie.


Emellett tisztán látszik az is, hogy a kleptokrata választási rendszer kifejezetten Orbánnnak és Gyurcsánynak kedvezett, tulajdonképpen a Fideszen és a DK-n kívül MINDENIK PÁRT A VESZTESE, a legdurvábban a Jobbik és az LMP járt rosszul vele, utóbbit a nagyobb támogatottsága ellenére LENYOMTÁK GYURCSÁNy PÁRTJA ALÁ!!!


Hogy mi következne abból, ha a választási rendszer igazságos és arányos lenne? Csak olyan apróságok, mint:


1.) A Fidesz-KDNP-nek NEM LENNE KÉTHARMADA.


2.) A FIDESZ-KDNP nem tudna egyedül kormányozni, KOALÍCIÓRA kényszerülne egy második (vagy ha a KDNP-t is pártnak becézzük, akkor harmadik) koalíciós partnerrel.


3.) Ha esetleg nem a Jobbikot választaná, hanem mondjuk az LMP-t koalíciós partneréül, akkor MÉG KOALÍCIÓBAN SEM LENNE KÉTHARMADA.



És mi következne ebből a helyzetből az ország sorsára nézve? Ilyenek:


1.) Nem lehetne a választók kisebbségének felhatalmazásával átírogatni az alkotmányt. TÖBBSÉG, sőt, VALÓDI KÉTHARMAD kellene hozzá.


2.) Nem lehetne a választók abszolút többségének felhatalmazása nélkül KORMÁNYOZNI SEM.


3.) Valós politizálásra kényszerülne a kormány, az egyes társadalmi csoportokat arányosan leképező pártoknak KOMPROMISSZUMOKRA kellene jutni ahhoz, hogy kormányozhassanak, és még szélesebb konszenzus kellene ahhoz, hogy az alaptörvényt, ami nemcsak a pártállami kleptokraták privát notesze, hanem MINDEN MAGYAR KÖZÖS ALKOTMÁNYA, ne írogathassa át gátlástalanul és egyoldalúan a maffiakormány, a választók kétharmadának, sőt - jelen helyzetet tekintve - akár csak egyszerű többségének a felhatalmazása NÉLKÜL is.


Azaz mi következne mindebből? DEMOKRÁCIA és JOGÁLLAM, amelyben MINDEN HATALOM A NÉPÉ és a TÖBBSÉG DÖNT, méghozzá egy VALÓDI TÖBBSÉG.


Az, hogy a választók 47-49%-ának felhatalmazásával fiktív kétharmadot birtokol és ALKOTMÁNYT MÓDOSÍTHAT kedve szerint egy illiberális, kleptokrata maffiakormány és a mögötte álló pártállam, egyszerűen PÉLDÁTLAN.

2018. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Kicsit közelebb áll a Jobbik a Fideszhez mint az őket lövető ősellenséghez... "


Jobbikban nem hülye emberek a vezetők, tudják, ha koalícióra lépnek a Fidesszel, akkor az várna rájuk, mint a FKGP-vel történt.

2018. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#5: Ezeket le merted írni? Mingyá a fejed lesz véve hogy a német meg a francia rendszerben a fidesz 100%-ot kapott volna.

Már a külföldi romlott ballibák is bele merészelnek szólni a mi egész világon egyedülállóan igazságos választási rendszerünkbe:

[link]

hörrr hörrr (száj habzás)

2018. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Föl kellene fogni, hogy a normalitás nem a baloldalnak, hanem a társdalomnak jobb.

Az #5 válasz pontosan megadta a különbséget. A következtetések már nem ennyire egyértelműek.

1. Az LMP attól lett rosszabb, mert az utolsó időszakban megkérdőjelezhetően viselkedett. Éles helyzetben ezt nem tolerálják bizonytalan választók.

2. Ha hihetünk a nyilatkozatoknak, minden más párt megtagadná az együttműködést, és új választást kell kiírni. Ha nem hihetünk és mégis lett volna koalíció, akkor semmi nem változik. Van egy bedarált hamis párt, amely ugyanolyan pénzéhes, és meg is kapná a „jutalmát” a társadalom kárára.

3. Amely csoport ennyi időn keresztül mélyrehatóan bizonyította, hogy nem érdekli (sőt zavarja) a demokrácia, az nem fog és nem képes ismét eszerint viselkedni. Akkor önmaga mondaná ki az elszámolást. Erre kizárólag akkor kerülhet sor, ha egy másik társaság kerül abszolút többségbe.

2018. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#6


Ha a jobbik Gyurcsánnyal lép koalícióra az nekik a biztos halál.


Szóval a helyzet így se úgy se változna.

2018. ápr. 16. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:

# 8-as: "Az LMP attól lett rosszabb, mert az utolsó időszakban megkérdőjelezhetően viselkedett. Éles helyzetben ezt nem tolerálják bizonytalan választók. "


Az érvelésed nem állja meg a helyét, mert ha az LMP-ben csalódtak az emberek, akkor az LMP PÁRTLISTÁJÁNAK kellett volna rosszabbul teljesíteni, nem pedig az EGYÉNI JELÖTJEIKNEK.


Ehelyett az történt, hogy az LMP 7%-ot ért el, míg a DK csak 5%-ot, a parlamentben mégis az LMP került a DK mögé: az LMP 4%-ot kapott csak a 7%-os támogatottságáért cserébe, míg a DK 4,5%-ot.


Ez azért van, mert a DK-nak több egyéni jelöltje győzött körzetben mint az LMP-nek, és közvetlenül jutottak mandátumhoz. Nam az LMP mint párt maradt alul, hanem az LMP-s színekben induló egyéni jelöltek teljesítettek rosszabbul.


Az LMP-DK mandátumviszony mutatja a legékesebben, milyen perverz a jelenlegi választási rendszer: 7% körüli támogatottságért 4% mandátum jár, 5% támogatottságért pedig 4,5% mandátum. Tehát még a SORREND IS FELBORUL, nemcsak a mandátumarány!

2018. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!