Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig lehet venni feketep...

Még mindig lehet venni feketepiacon diplomát?

Figyelt kérdés

Készülök az egyetemre, és a 3 éves szak közel 9 millióba fog fájni. Azon gondolkoztam, hogy ha már ilyen drága az egyetem, akkor mi tartaná vissza az embereket, hogy megvegyék feketepiacon? :D

Lehet hogy olcsóbban megkapják, és 3-4 évet spórolnak.


Persze az egésszel nem értek egyet, mert a papírt azt lehet hogy meg lehet venni, de a tudást azt nem.

Szóval eszembe sem jutott a könnyebb utat választani, de attól még áll a kérdés. Vajon mennek még az ilyen bizniszek Európában? Hogyan oldják meg egyáltalán, hogy ne tűnjön kamunak? Milyen egyetem nevére, vagy egyáltalán hogyan csinálják?

A másik meg, hogy ki az az eszement aki meg is venné? Hisz tudás úgy sincs mögötte, ha beáll munkába ez valószínűleg azonnal kibukna.

Persze ezt ki lehet játszani, mert tegyük fel, van egy hobbi programozó srác, és ő megveszi, hogy referenciája legyen legalább... De a többi esetet nem értem.



2018. máj. 3. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Mennek. Vehetsz. És beteheted a fiókodba. Ha ezzel vesznek fel bárhová, nagyjából 2 nap alatt páros lábbal rúgnak ki. Ma már a papír keveseket érdekel, főleg nemzetközi cégeknél.
2018. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

"mi tartaná vissza az embereket, hogy megvegyék feketepiacon?"

börtöntől való félelem?

2018. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek a beosztás miatt kell.

Például van egy haverom, tudása megvan, de papírja nincs, így nem lehet belőle főnök.

Na neki megérné.

2018. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
A diplomákat ma már lenyomozzák, ha fennáll a csalás lehetősége. Az egyetemek szükség esetén adnak felvilágosítást. De ma már nem érdemes ide jutni, egy HR-es gyorsan rájön a turpisságra, ráadásul az indexet is bekérhetik. komolyabb állások esetében pedig a cégek egyetemi tanárokat kérnek fel arra, hogy a jelentkezők közül válassza ki a leginkább megfelelőt. Néhány éve beszélgettem egy egyetemi tanárral, aki az egyik legnagyobb egyetemnek volt a pénzügy és számvitel tanára. Mezőgazdaságban és élelmiszergyártásban érdekelt cégek szokták megkérni, hogy válasszon a jelentkezők közül megfelelő embereket. Egy alkalommal egy nagy vállalat főkönyvelőt keresett, őt kérték fel a megfelelő szakember megkeresésére. Érdekes dolgokat mondott. Ilyen állásra a közgazdasági egyetemeken végzettek el szoktak vérezni, akkor is, ha pénzügy és számvitel szakon végzett. Ugyanis nagyon sok speciális ismeretre van szükségük. Inkább az agrármérnök végzettségűek a befutók, akik pluszban szereztek közgazdasági diplomát, vagy a gazdasági agrármérnökök, akik szintén tovább mentek pénzügy és számvitel vonalon. Végül is egy ilyen ember volt akkor a befutó. Szóval a szakértelem nagyon kell, ez egy többfordulós felvételi eljárás volt. Ha nincs végzettség és tudás, nem jutsz be. Végül valaki feltette neki is ezt az illusztris kérdést. Azt mondta, ő két perc alatt rájönne a turpisságra, de mindegy, mert ma a komolyabb szakemberek olyan helyeken végeznek, ahol az egyetemi oktató ismert személyiség, ráadásul egymást is jól ismerik. Egy-két keresztkérdés - hogy van az xy professzor úr - igen? ott ilyen nevű tanár nem is tanít. Szóval ma már ennek a korszaknak vége van. Alacsonyab rendű tudást igénylő feladatnál még elmegy, de komoly állás esetén, milliós fizetésnél már nem. Az említett főkönyvelői állás, kb. tíz éve volt - 1,8 milliós bruttó, laptop, kocsi, mindenféle búnusz, szóval már nyugati fizetés volt. Ide, vagy inkább ilyen állások esetében csak a legjobbak tudnak bekerülni, sok jelentkező közül választják ki őket.
2018. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen.
2018. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Venni nem érdemes!

A "jobbak" plagizálják...

2018. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, köszi:D
2018. máj. 3. 21:38
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Fölösleges papírfecni. Erre pénzt és időt pazarolni ostobaság.


Milyen szak az ami 3 év és 9 millió ? Biztos valami bölcsész/művész vagy soros egyetem dzsender szak? Na annak aztán pláne sok értelme van. Lehet majd sírni a drága bolgárúr műsorába a lipsi rádióba, hogy nincs munka pedig milyen sokat és ritka okosat tanultam jaj külföldre kell menni mert itt nem hagynak érvényesülni meg a csúnya kormány elnyomja a zseniket.


A valóság pedig csak annyi, hogy normális dolgot kéne tanulni. Olyan aminek hasznát veszi a munka alapú társadalom.

2018. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8 Eleve külföldön élek, és itt kezdem az egyetemet. Ennyibe kerül szinte minden egyetem itt, nincs mese. (Viszont a diákhitel nagyon kedvező.)


Az informatika elég "érett" a mai világra szerinted? Vagy az is kuka, ha már itt tartunk...

2018. máj. 4. 15:47
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Informatika mehet, azt megengedem. Bár kicsit túl van hájpolva. Valami rendes kézzelfogható dolgot azért tanulj mellé, ki tudja...


Viszont mivel külföldön élsz, ez hazaárulás. Remélem soha nem jössz vissza.

2018. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!