Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor hogy értette,...

Orbán Viktor hogy értette, hogy Magyarországon nem jóléti, hanem munkaalapú társalomra van szükség? Inkább Kína mint Németország?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 11:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
17%

Nos, ha már annyira a német modell a szent tehén, nem árt elolvasni pl. ezt a véleményt egy német közgazdásztól:


[link]

2018. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
47%

Kapun belüli munkanélküliség,hát az viszi aztán előre a világot.

A hitelből fenntartott "jólét",a munkaalapú társadalom.


Ez kell nekünk,nem vagyunk még így sem 50 évvel lemaradva.

2018. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

"Nagy volt a munkanélküliség és mindenkinek munkát kellett atlálni, ez nagy részben sikerült a közmunkaprogram bevezetésével Orbánnak. Erre mondta, hogy munkaalapú és nem munkanélküli társadalomra van szükség"


Mikor mondott ilyet?


"Tisztelt Hölgyeim és Uraim!


A dolog úgy fest, hogyha innen tekintünk a körülöttünk zajló eseményekre, akkor kiindulópontként azt szoktuk választani, hogy az államszerveződéseknek eddig ismertük három formáját: a nemzetállamot, a liberális államot és aztán a jóléti államot. És a kérdés az, hogy most mi következik? A magyar válasz az, hogy egy munkaalapú állam korszaka következhet el, mi egy munkaalapú társadalmat akarunk szervezni, " (Tusványos 2014)


Ebből sehogy sem tudom kiolvasni azt amit állítasz.

2018. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
14%
Akkor veled van a baj, ha még magyarázat után sem érted...
2018. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
78%

Én szerintem rájöttem a lényegére:

"Ne szólj szám, nem fáj fejem.

Mindig volt szegény, mindig volt gazdag.

Imádkozzál és dolgozzál. Ez a világ rendje. "


Nem kell foglalkoznod mással, ne sztrájkolj, mert azzal végül te jársz rosszul, majd a kormány nagylelkűen ad valamit, amitől neked jobb lesz. Ne érdekeljen, hogy a németeknek több szabadságuk van, mert ők a hanyatló nyugat, te csak dolgozz.

2018. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
14%
#25 Így van! Aminek én nagyon örülök.
2018. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg pár embernek foglalkoznia kell matematikával, ugyanis ha valaki keres bruttó 300 ezret, abból készhez 200-at, kap de közben a munkaadónak meg 365ezerben van, tehát a kézbe kapott fizetésed az alapból csak 55%-a a szuperbruttódnak. Az ÁFA pedig még eztán jön, itt amúgy torz 27%-al számolni való igaz, viszont jövedéki adós termékek mint pl. üzemanyagok, miatt meg ugrik egy szép nagyot felfelé, itt csak egy átlagot lőhetünk be, de úgy a nettó fizetésed harmada csorog vissza ÁFA és egyéb adók, illetékek formájában az államkasszába. Tehát a végén te mint munkavállaló kerülsz 365 ezerbe a munkaadódnak, és ebből 230 ezer megy vissza állambátyóhoz, kijön, hogy a teljes "áradnak" a munkaerőpiacon tehát a 365 ezer forintnak 63%-a kerül vissza az államhoz. Ez szerintem, nem oly apró hányad, de persze döntse el mindenki maga...
2018. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

A lényeg egy portfólio elemzésből:


"Összességében elmondható, hogy Magyarországon a dolgozók megközelítőleg háromnegyedének (a gyermek nélküliekek és az egygyermekesek) munkájára nemzetközi viszonylatban is igen sok közteher rakódik. A kettő, illetve több gyermekes munkavállalókkal ugyanakkor európai összehasonlításban is kiemelkedően jól bánik az állam az adókedvezmények tekintetében."

2018. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
89%

#4


Ja, meg senki se vezette be/emelte eközben úgy a:

-baleseti adó

-telefonadó

-általános útdíj

-áruszállítási útdíj (ami nyilvánvalóan a végfogyasztói árba beépül, tehát az átlag vásárló fizeti)

-üzemanyagadó emelés

-áfa emelés

-cafeteria adó bevezetése

-TB adó emelés

-tranzakciós adó

és a többit, hogy a birkák örömködtek, azon hogy több pénz érkezik a melóban, mert addig nem jut el az agyuk, hogy mitől kerül minden amit vásárolnak/használnak többe :)


Én is így csináltam volna, mert jól láthatóan a magyar nem tud se számolni, se tájékozódni, be lehet etetni ilyen szja csökkentésekkel, és eközben rejtett adóemelésekkel :)


Ja és mint írták, a munkáltatói költségeket se árt figyelembe venni, mert képzeld, a munkáltató (ha nem az állam), akkor nem csak bruttót fizeti rád, hanem sokkal többet annál, mert már a dolgozó bruttója is a munkáltató által fizetett pénz nettója ;)

2018. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
13%
Jaj, csillagocskáim, és ezeket mind az Orbán-kormány vezette be? Amúgy hogyan is alakult az átlagbér 2010 óta? Mert ezt a számítást, amit írtam, elfelejtettétek közzétenni...:D Akárhogy okoskodtok, tény, hogy lényegesen jobban élünk, mint 2010 előtt.
2018. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!