Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert hiszik egyesek azt,...

Miert hiszik egyesek azt, hogy a környezetükben mindenki öszinten megmondja a partszimpatiajat?

Figyelt kérdés
En pl a fideszre szavaztam, de ezt csak a nagyon közeli rokanim es baratim tudjak. Az egyetemen az mondtam, hogy az LMP-re, a szülövarosomban meg, hogy a Jobbikra, mert nem aaraok viatkozni, az ellenzekiekkel, mert mindjart lehordanak midnennek. A facebook is egyböl letamadjak minösithetlen stilusban, ha valaki kifejezi a a szimpatiatat a kormanynal szemben vagy reagal a kormanyellenes posztjaikra.
2018. máj. 17. 10:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
22%

"Bármelyik felsorolt téma magánügy és ha mégis akad olyan bugris aki rákérdez, azt mondom kedvesen mosolyogva, hogy "titok" és ezzel részemről lezárva."


Méretes tévedés, ugyanis amikor te szavazol, akkor erőszakot gyakorolsz a másik emberen, igen nem így mondjuk, mert ez kicsit olyan durván hangzana, de erről van szó, az országgyűlés, aminek te odaadod a felhatalmazásodat törvényeket hoz, kormányt választ és erőszak szervezetek felett gyakorol hatalmat, amivel a törvényeket betartatja. Ha szerinted magánügy az, hogy te másokat közvetve mire akarsz rákényszeríteni, ott nagyon nagy baj van a látásmódoddal.

Én pont fordítva látom, aki nem mondja meg, hogy kire szavaz azt én hagyom ott, mert máris bizonyítja, hogy fogalma nincs arról mit is csinál, mikor elmegy választani, mert ő szerinte magánügy, hogy kire X-elget, akkor a hatalomgyakorlás, a politika alapjait nem érti. Rossz hírem van, ahogy nézem ez neked se megy. Ha holnap egy vadidegen kétajtós szekrény testalkatú tag betöri az orrod, mi lesz az első kérdésed?

- Ez miért csináltad?

Mire a válasza ez lenne: Ez magánügy, semmi közöd hozzá, hagyjál békén, milyen ember az, aki ilyet kérdez?

Elég furcsán néznél rá, nem? Most te pont ezt mondod, mint képzeletbeli kétajtós szekrényünk.

2018. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
36%

#10

Ezt a felfogást nevezik úgy, hogy a többség diktatúrája. És mint minden más diktatúra, ez is lázadáshoz fog vezetni, ha elég sokáig kitart. Mondjuk 10 haverral el akarunk utazni. 6-an a Velencei tóra, 2-en a Balatonra, 2-en meg a Tiszához. Ha ez egy egészséges társaság, akkor 8 év alatt mindhárom helyre el fogunk menni. Ha nem, akkor az frusztrálni fog 4 embert, és rosszat tesz végeredményben az egész társaságnak. Kompromisszum. A kisebbség figyelembe vétele elemi része egy demokráciának. Anélkül is lehet persze, láthatod az eredményét. Mondjuk úgy enyhén, hogy frusztrál pár embert, ahogy az természetes.

2018. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező


Aki ezt hiszi az nyilván önmaga is őszintén megmondja a pártszimpátiáját ha kérdezik tőle.

Megértem ha valaki nem szereti ezt mások tudomására hozni, mert nem akar konfliktust felvállalni vele.

Azt azonban nem értem meg, hogy miért kell hazudni mellé valami másféle pártszimpátiát.

Ha nem akarsz vitázni másokkal akkor ne hazudj, mert belegabajodsz és mit csinálsz ha együtt leszel mondjuk olyanokkal akik egyik része azt hiszi jobbikos vagy a másik része, hogy LMP-s és a két párt áll éppen majd vitában? Akkor a csoort egyik része azt fogja elvárni tőled, hogy nekik adj igazat, őket támogasd, de a másik is ugyanígy az ellenkezőjét.

Nem kell másoknak az orrára kötnöd, hogy milyen pártot támogatsz, mert az amúgy sem párthoz kell kötődjön, hanem értékekehez, célokhoz. Választás előtt én legalábbis mindig mérlegelem, hogy még mindig az a párt visz-e arra az útra amerre menni szeretnék, mert ha nem úgy lenne, akkor nem rájuk szavaznék.

Jogod van ahhoz, hogy ne politizálj másokkal, ha nem akarsz vitázni. Akkor ennyit kell mondanod, nem szeretek poltizálni és kész. Ettől még elmondhatod a véleményed az adott kérdésről, belefolyhatsz a társalgásba, dönthetsz, hogy piros vagy kék-e a jobb éppen, de nem kell mellétenni, hogy mert fideszes vagy. Ez vagy azt gondolod, így vagy úgy látod és ennyi. Ha ez egyezik szerintük azzal amit a fidesz is mond, akkor ennyiben kell hagyni.

Annyi sok dolog van még az életben a politikán kívül, ha nem akarsz konfluktusba kerülni másokkal, akkor egyszerűen ne beszélj velük a pártokról és kész.

2018. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

#8 és #11


A politizálás két véglete vagytok.

Mindkettőtöknek joga van ahhoz, hogy így vélekedjen, de közben el kell fogadnotok azt is, hogy a másiknak is éppen így joga van hozzá, sőt még sok másféle gondolkodásmód is éppen ilyen jogos.

Ha az illető akar beszélni arról, hogy ki kire szavazott és miért, akkor joga van ezt elmondani és megkérdezni is másoktól.

De nem köteles a másik erre válaszolni, mert valóban magánügye.

Nem azért mert nem döntött elég információ alapján, nem mérlegelt elég jól vagy ne döntött volna helyesen - akár ugyanúgy, mint aki kérdezte, hanem mert ha ő nem akarja ezt a döntését másnak az orrára kötni, akkor nem is kell.


Pontosan ezért TITKOS szavazással folynak a választások és nem úgy, hogy álljon jobbra aki a fideszre szavaz, balra aki az mszp-re, középne meg maradjanak az lmp-sek és megszámoljuk őket.


A választás jog, lehetőség, hogy az illető is beleszóljon az ország vezetésének kiválasztásába. De a saját joga eldönteni, hogy szavaz-e, kire szavaz és ezt elmondja-e bárkinek.


Tartsátok tiszteletben a másikat, a véleményét és hogy akar-e beszélni a döntéséről vagy sem!

2018. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
31%

kedves 10 es


"Vaami nagy-nagy tévedésben vagy, ami a politikai életet, demokráciát illeti.

A többség dönt elvén működik ugyanis mindenhol."


5 507 257 fő ment el szavazni ennek 53% a fidesz ELLEN szavazott

gondolom nem nagyon jártál matekórára mert az 53% az ugye pont 3% al több mint az 1/2 tehát minden második embere ELLENE szavazott


a parlamentben ez úgy néz ki hogy kevesebb mint a szavazók FELE! a csaló választási törvény következtében 67% os parlamenti jelenlétet biztosított egy olyan pártnak aminek kisebb a támogatottsága mint az ország FELE!


ha ezután se érted szerintem vidd vissza a suliba mind a 6 osztályos ált. isk, bizidet még akkor is ha 10 év alatt tetted le

2018. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Az LMP-sekre meg a Jobbikosokra mindenki fideszesként tekint amúgy is. Itt a gyakorin is ezzel takargatják magukat a fideszesek. Ilyen csodálatos meg olyan csodálatos a Fidesz, jadeénám neeem vagyok fideszes én LMP-s vagyok :DDDDDD.
2018. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Kérdésre: Ha valaki azt mondja, hogy LMP szimpatizáns akkor sok esetben nincs okuk mást hinni. Ha Mészáros Lőrinc mondaná, hogy LMP szimpatizáns akkor lehetne kételkedni, jogosan.


Szerintem rossz ötlet volt hazudnod nekik. Én talán még az igazat is megmondanám nekik, ha már hazudtam. Viszont én simán mondanám valakinek ha kérdezi, hogy nincs köze hozzá. Ha tovább faggatna akkor mondanám durvábban. Szerintem gondolkozz el azon, hogy esetleg elmondod. Az ellenzékieknek írok most főként: Állandóan azzal jöttök, hogy a Fidesz szavazók ostobák, Fideszbirkák, félnek Soros Györgytől stb, mikor ti szinte csak annyira vagytok képesek, hogy ha megtudjátok, hogy valaki Fideszes rögtön ezekkel jöttök állandóan. Szinte semmi másra nem vagytok képesek! Meg nézitek a Fidesz szavazókról készült lejárató videókat, hogy jaj de ostobák ezek, miközben az ellenzék eredménye elég gyenge. Elég szűk látókörűek vagytok szerintem sokan. A ma 10:51 es választ pedig értelmezzétek.

2018. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
" a csaló választási törvény következtében 67% os parlamenti jelenlétet biztosított egy olyan pártnak aminek kisebb a támogatottsága mint az ország FELE!" Egyik kormanynak se volt 505 feletti többsege az orszagosa listan a rendszervaltas ota, egybekent nnem az roszagos lista volt a döntö, ahnem az egyeni mandatumok. Minden valasztasi rendszerne nyert volna a fidesz, a görögöknel meg angliaban 4/5 lett volna, de a franciakinal meg az olaszoknal is meg lett volna a 2/3
2018. máj. 17. 12:50
 19/30 A kérdező kommentje:
Egyebkent az osrzagos partlistan meg kormanyzopart sohasem ert el 485ot tehat nyugodtan mondhatni, hogy a 4. Orban kormany a legtamogatotabb kormany a rendszervaltas ota
2018. máj. 17. 12:51
 20/30 A kérdező kommentje:
"ennek 53% a fidesz ELLEN szavazott" Ennek 83% a Jobbik ellen szavazott, 88% az MSZp ellen, 93% az Lmp ellen, 95%-ka a Dk ellen, 98%ka momentum ellen van meg kerdes?
2018. máj. 17. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!