Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert hiszik egyesek azt,...

Miert hiszik egyesek azt, hogy a környezetükben mindenki öszinten megmondja a partszimpatiajat?

Figyelt kérdés
En pl a fideszre szavaztam, de ezt csak a nagyon közeli rokanim es baratim tudjak. Az egyetemen az mondtam, hogy az LMP-re, a szülövarosomban meg, hogy a Jobbikra, mert nem aaraok viatkozni, az ellenzekiekkel, mert mindjart lehordanak midnennek. A facebook is egyböl letamadjak minösithetlen stilusban, ha valaki kifejezi a a szimpatiatat a kormanynal szemben vagy reagal a kormanyellenes posztjaikra.
2018. máj. 17. 10:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%
Mert látom rajtuk, hogy büszkén és átéléssel mondják.
2018. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%

"En pl a fideszre szavaztam, de ezt csak a nagyon közeli rokanim es baratim tudjak."


Még a saját véleményedet is szégyenled? de fura!

Mikor is volt ez szokás? ja tényleg a kádárizmusba


Ha még a véleményed mellett sem vagy képes érvelni szerintem nem azokban a csúnya ellenzékiekben van a hiba nem gondolkodtál még el rajta?


Az "emberek" őszinték, a nem őszinték meg nem .......

2018. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

Teljes mértékben igazad van. A magyar politizálást az ellenzéki pártok annyira lezüllesztették, hogy már ciki fideszesnek lenni, még akkor is, ha a elmúlt 8 évben jobbak lettek az életkörülményeid egyértelműen a kormány miatt. Mára az ellenzék részéről maradt a fideszhívőzés, a fidesznyikezés, a birkázás, mocskosorbánozás, mocskosfideszezés.

Ez az ellenzék színvonala ma. Nem is érdemes leállni vitatkozni velük, a legtöbb fideszes már megtanulta ezt.

2018. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%

Mert mi nem vagyunk gerinctelenek, és másokkal kapcsolatban is feltételezzük ugyanezt. Ha valamit gondolsz, akkor azt mondjad. Ezt nevezik őszinteségnek.

Ez a fideszes áldozat komplexus meg úgy röhejes ahogy van.

2018. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

"A magyar politizálást az ellenzéki pártok annyira lezüllesztették, hogy már ciki fideszesnek lenni"


Így van. A Kádár-rendszer is a rohadt kapitalisták miatt nem működött.

2018. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%
2# tudod van az a mondás, hogy a hülyékkel nem éri meg vitatkozni
2018. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
Ti tényleg nem értitek? Van az országban kb. 2,5 millió ember, akiknek erős politikai véleménye van, és ez a politikai vélemény semmilyen formában nincsen képviselve. Vajon miért mérgesek az emberek? A Fideszé a végrehajtó hatalom 100%-a, a törvényhozó hatalom 100%-a, a bírói hatalom 100%-a, a rendőrség 100%-a, a média 80%-a, a gazdaság fölötti teljes hatalom, a sport, a filmművészet, és úgy minden, amit csak meg tudsz nevezni. A másik 2,5 millió ember politikai hatalma abban merül ki, hogy semmi. Abszolúte semmi. Vajon ennek mi a következménye? Na vajon? Nem kell nagyon találgatni, mert elég látványos. Düh, hibáztatás, a közbeszéd szélsőségessé válása, stb. A Fidesz nulla darab kompromisszumot kötött 8 év alatt. Nulla alkalommal figyelt oda az ellenzékre. Ezt lehet egy darabig csinálni, aztán vagy egy választáson buknak bele, vagy erőszakosan. Én azt szeretném, hogy választáson történjen, csak mondom tényszerűen a lehetőségeket.
2018. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%

Gyerekek, én azt nem értem, hogy milyen ember az, aki MEGKÉRDEZI(!) a másiktól, hogy kire szavazott?

Ez a pártállástól független véleményem.

Ez teljesen olyan, mint aki megkérdezi, hogy mennyi a fizetésed, vagy mikor dugtál és az milyen volt.

Én soha nem kérdezek senkitől ilyeneket és tőlem sem kérdeznek.

Bármelyik felsorolt téma magánügy és ha mégis akad olyan bugris aki rákérdez, azt mondom kedvesen mosolyogva, hogy "titok" és ezzel részemről lezárva.

Ha ezek után is erősködik, elhajtom a francba.

Természetesen a családom, a barátaim, a hozzám közelállók tudják, de velük azonosan gondolkodunk.

2018. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
40%

Még annyit a 8-as hozzászólásomhoz, hogy SENKIVEL nem vagyok hajlandó politikai vitát nyitni, mert totál felesleges.

Engem nem ingat meg senki véleménye, ahogy az enyém sem őt, csak fosnánk a szót egyre ingerültebben, ... ahogy itt a Gyakorin is megbizonyosodik.

A világon semmi értelme és nem visz előre.

2018. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%

#7


Vaami nagy-nagy tévedésben vagy, ami a politikai életet, demokráciát illeti.

A többség dönt elvén működik ugyanis mindenhol.

Fel lett kínálva a választópolgároknak többféle út, irány, lehetőség - azaz több párt, amelyek mind valami egyénit tennének kormányra kerülve - és ezek közül mindenki arra szavazott akit a legjobban akart volna kormányon látni.

Már legalábbis azok, akik nem dobták ki ezt a lehetőségüket a taktikai szavazás miatt és nem szavaztak olyanokra, akiket soha nem akarnának kormányon látni, csak ne a fidesz legyen. Ez legyen az ő dolguk, bánhatják.

Ha indenki leadta a szavazatát akkor megalakulhat a kormány - azok alakítják meg akik megszerezték a parlamenti mandátumok legalább felét.

Ha az emberek 1 pártnak adtak ehhez elegendő szavazatot, akkor 1 párt alakít kormányt, ha 5 pártnak kell hozzá összeáállni, akkor 5 párt.

Innentől viszont a következő 4 évben ez lesz mindenki kormánya. Az ellenzéki képviselők is képviselik azokat a paramentben, akik rájuk szavaztak.

Olyan nincs, hogy egy hajónak legyen 3-4 kapitánya, hogy azok is képviselve legyenek akik nem Honoluluba akarnak menni, hanem Indiába vagy Kanadába. Akkor a hajó vagy nem is menne sehová vagy elsüllyedne.

Kormány is csak 1 féle lehet. Legközelebb majd másnak lesz tetsző a kormány. De mindig az alakíthat kormányt, akire a legtöbben szavaztak.


Az is a demokrácia része és az is demokratikus ha az emberek ugyanarra pártra, pártszövetségre szavaznak újra és újra. A választás joga nem az, hogy mindig másikat kell választani, hanem hogy választok szabadon és a választásom lehet ugyanaz is, mint előtte.

2018. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!