Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon előtt állítólag...

Trianon előtt állítólag nemzeti törekvéseik voltak azoknak a népcsoportoknak, amelyek elrabolták Magyarország egy jelentős részét főleg nyugati segítséggel. Itt beszélhetünk-e bűncselekményről? A többi lent.

Figyelt kérdés
Nem az volt valójában, hogy szó sem volt nemzeti törekvésről, hiszen világszinten túlbiztosított jogaik voltak a az eredeti Magyarországon, hanem szeparatizmus és magyarellenes fajgyűlölet vezérelte őket? Szerintem a történészek tévednek. Ne volt szó nemzeti törekvésekről, hanem szélsőséges náci magyarellenes szeparatizmusról volt szó. Amit a nyugat támogatott. És nyilván segített is megvalósítani úgy, hogy abból Trianon legyen.

2018. máj. 20. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
0%

"Tul.képp a naiv és a balfácán együttesen is jellemző Károlyira."


Nem gondolom, lehet, hogy a végkifejlet erre is enged következtetni, azonban valaki aki magas szinten művelt, széles látókörű ezzel nem fér össze. Emellett csak naív lehet azt gondolom.

2018. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
25%

'"Magyarországot zsidó összeesküvés áldozatának látja, Károlyit pedig úgymond patás ördögként jeleníti meg."


Ahogy minden komolyan vehető, tárgyilagos forrás.'


Te most szórakozol velem, ugye? Ekkora köd nem boríthatja az agyat...

2018. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
85%
A sors iróniája, hogy az "Amitől a hozzáértők a képedbe röhögnének." mondattól röhögtem fel :D A trollkodáshoz értesz, de az érveléshez nem igazán.
2018. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
12%

*43

Ez inkább rád alkalmazható.

2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
71%
Én érveket is felhoztam, te csak alátámaszthatatlan, légből kapott állításokat, magyaruk trollkodsz. Emellett jó bolsevik szokás szerint minden olyan forrást hiteltelennek mondasz, ami nem a te véleményedet támasztja alá. Hogy egy klasszikust idézzek: "én vagyok a hülye, hogy leállok magával beszélgetni".
2018. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
12%

'Én érveket is felhoztam, te csak alátámaszthatatlan, légből kapott állításokat'


Aha, Tormay csúsztatásokkal teli könyvét... wow, mindjárt hasra is esek tőle.

Amit idéztem, azt történészek által szerkesztett weblapról szúrtam be, az hogy nem tudod elfogadni, az a te egyéni szociális problémád.

2018. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
14%
Ja és ne bolsevikozz nekem, mert ez egyrészt személyeskedés, másrészt utálom a nevezett bandát.
2018. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
71%

Miért csúsztatásokkal teli a könyv? Mert nem azt támasztja alá, amit te mondasz?

Amit beszúrtál, abban nincs semmi konkrétum, mint már írtam. Arról nem is beszélve, hogy ha ma egy történész leírná mindazt, amit Tormay Cécile írt a könyvében, épp csak keresztre nem feszítenék, de az biztos, többet történészként nem dolgozhatna. Akkor sem, ha minden szava igaz.

2018. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
25%

Zsidó világösszeesküvés, Tiszát meggyilkoltató Károlyi..., ha ez nem csúsztatás, akkor mekegjek.

Szerintem ülj vissza az iskolapadba, mert pár történelem óráról tuti hiányoztál és ilyen könyvekből pótoltad az ismereteid.


Szóval ilyen 'források' után meg is értem, miért hordanak össze Károlyiról, Trianonról hülyeségeket.

2018. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:
Olvasva a kedves és tisztelt kommentelő válaszadók írásait az jutott az eszembe, hogy az lehetett az egyik baj az akkori politikával, hogy a politikai tudomány vagy a politikusok tudása nem volt olyan fejlettségen vagy szinten (nem fejlettségi szinten, nem erre gondolok), hogy az akkoriban Magyarország ellen, de inkább a magyarság ellen szerveződött ismert és nem ismert nacionalista társulások céljait, törekvéseit pontosan meg tudta volna határozni, képes lett volna definiálni azt. Vagyis akkoriban nem volt még jelen a politikai színtéren a terrorizmus elleni harc. Azt sem írták le sehol egy történelemkönyvben sem, hogy Trianon egyik oka a szeparatizmus volt. Pedig az volt. Érdemes volna megvizsgálni azt, hogy beszélhetünk-e Trianonnal kapcsolatosan korabeli terrorizmusról. Gavrilo Princip nacionalista szerb diák volt. Érdemes itt elgondolkodni.
2018. máj. 21. 22:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!