Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy bebizonyosodott, amit a közgazdászok eddig is mondtak: az EU-pénz a magyar gazdaság motorja, Magyarország pedig a brüsszeli pénzektől legerősebben függő ország?

Figyelt kérdés

"Soha nem költött el a magyar állam olyan sok közpénzt közbeszerzéseken, mint tavaly, a GDP 9,4 százaléka körül lehet a költés - derül ki a G7 saját számításaiból. Az adat azt mutatja, hogy nincs még egy uniós állam, ami ennyire függne Brüsszeltől, mint Magyarország."


Csak 2017-ben összesen 8811 közbeszerzést írtak ki 3629 milliárd forint értékben. Persze ezek jelentős részét fideszes oligarchák lopták szét, EU-pénzeken hízott Mészáros, Tiborcz, meg a Kósa-mutter, de azért ez a hatalmas összeg elég volt némi gazdasági növekedés produkálására is.


Ez a több mint 3600 milliárd még a korábbi EU-tőkeinjekcióhoz képest is orbitális növekedés (az csak 2000 milliárd volt).


Tény és való, hogy a magyar gazdaság motorja az EU-pénz, amely nélkül képtelen volna a növekedésre a magyar gazdaság.

Az is bebizonyosodott, hogy egész Európában a magyar gazdaság függ a leginkább Brüsszeltől, azaz a magyar gazdaság épül leginkább a többi EU-tagállam befizetéséből származó tőkeinjekcióra.


Németországban például az EU-pénzből származó tenderek, pályázatok, finanszírozások a GDP 0%-át (azaz NULLA százalékát) teszik ki, a német gazdasági növekedés teljesen önerőből valósul meg.

Ugyanez a helyzet a többi nettó befizető esetében, de Ausztria és a skandináv államok esetében is.


Az EU nettó haszonélvezői többé-kevésbé mind EU-pénzek lélegeztetőgépén lógnak, de a nettó haszonélvezők közül is Magyarország szívja le a leginkább az EU-t, a teljes magyar GDP több mint 9,4%-a közvetlenül EU-pénzből származik (és további tetemes része közvetetten).


Ezek után szerintetek hiteles dolog a magyar gazdaság orbitális sikereivel kérkedni, főleg, hogy még ezzel a hatalmas EU-támogatással együtt is leszakadtunk a V4-ek többi államától, és a régió sereghajtói lettünk?


És mennyire gondoljátok hitelesnek a "Brüsszel" elleni "szabadságharcot", az EU örökös ócsárolását, szidalmazását attól a kormánytól, amelyik úgy lóg az EU-finanszírozások csecsén, mint egy szomjas kismalac az anyakocán?


Normális dolog, hogy abba a kézbe harapunk bele, amelyik ennünk ad, és semmilyen szolidaritást nem vállalunk más EU-tagállamokkal, miközben a pénzükön élünk?


És vajon van-e esély rá, hogy az EU-pénzekből a Mészáros- és Tiborcz-féle lenyúlásokon kívül valódi gazdaságélénkítésre, fejlesztésre is juttasson végre valamennyit a kormány, vagy megpróbálja akár csekély mértékben is a saját lábára állítani - az EU-pénzből meggazdagodott Tiborczné Orbán Ráhel után - végre a magyar gazdaságot is?


Ti hogy látjátok: nem gáz egy kicsit így ez az egész? Mennyi hitele van még a kormányzati sikerpropagandának az ilyen objektív adatok tükrében?


(Olvasnivalónak itt van ez: [link] illetve ez is: [link]



2018. máj. 29. 16:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az EU-pénzeket nem szerződés szerint kapjuk, hanem felzárkóztatási alapokból, amelyeknek a mértéke politikai döntés függvénye, mindig az éves EU-költségvetés rögzíti, a hat éves EU-költségkereten belül.


Most például 24%-kal készülnek csökkenteni ezt a költségkeretet Magyarország számára jövőre, nyilván azért is, mert megelégelték a "szabadságharcunkat".


Ez szó szerint ADOMÁNY, felzárkóztatási alap, amelynek mértéke nem a szerződésből, hanem az EU-költségvetésből következik.


Szerződésből nem következik ilyen adomány (ha következne, Németország, Ausztria meg a skandináv államok is kapnának - azért nem kapnak, mert nekik nem szavazta meg az EP, minthogy nem szorulnak rá).


A csatlakozási szerződésből csak az abban foglalt jogok és kötelezettségek következnek, amelyeket mi megszegtünk - ezért folyik három kötelezettségszegési eljárás ellenünk és ezért veszítettük el jogerősen a kvóta ügyében indított pert az Európai Bíróságon.


A közösen hozott EU-szintű döntések betartására vonatkozó kötelezettségünk ugyanis tényleg benne van a csatlakozási szerződésben, míg az EU-finanszírozás nincs benne, az valóban ADOMÁNY.


Egyébként nem azt mondtam, hogy megköszönni kell, csak talán ennyire undorítóan nem kellene az ellenkezőjét állítani, meg hazudozni az EU-ról. Vagy nem így látjátok?

2018. máj. 29. 17:32
 12/24 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem az EU-pénz a magyar gazdaság motorja, hanem a dinamikusan növekvő ipari termelés, aminek nem sok köze van az EU-pénzekhez. Másodsorban a növevő SSC szektor, annak meg még annyi se. A G7 nevű frisen alakult gittegyletet nem érdemes komolyan venni.
2018. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem adomány! Az adomány önként, szánalomból adott érték, ami kizárólag a megajándékozottnak előny. Itt erről szó sincs. Egy közösség elemi érdeke a hasonló szerkezetű gazdaság, különben állandósul a feszültség, ezzel a drágaság. Ebből az adott értékből közvetve az adományozó is részesül, méghozzá nem is kicsit.


Az egy más kérdés, hogy az adomány az eredeti célok töredékének sem felel meg, mert olyan dilettáns módon osztogatják. Akár tetszik akár nem, az adakozó mindenképpen függő helyzetbe hozza azt, akinek ad. Csak e függőség elvileg pozitív, nem negtív, mint most.


És a közeljövőben nem lehet számítani semmi érdemi változásra a pofázáson kívül. Nem érdekük, nem képesek rá és nem is akarják. Ha akarták volna, régen másként menne.Tehát naiv elképzelés, hogy a lenyúlások végrehajtói rosszul járhatnak. A jelen eszköztárral rosszul itt kizárólag a nép jár. Kapott és elherdálták, semmi haszna belőle. Ha "megtorolnak" akkor kifizetheti a megtorlást is. Mert a rendszer maga, változatlan.

2018. máj. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

1. Az EU felzárkóztatási alapokból érkező pénz nem jótékonysági adomány, bármennyire próbálod bemesélni. Ahogy nem jótékonyságból vettek fel minket a közösségbe.

2. A rendelkezésre álló keret lehívásához megfelelő pályázatokat, projekteket is kell benyújtami, és biztosítani hozzá az önrészt. Ebben (is) volt balf&sz MSZP-kormány.

3. [link]

4. Lehet, hogy libsiéknél szokás kilóra megvenni valakit, aki onnantól azt pofázza, amit elvárnak tőle, látunk erre számos példát. 😂 Az EU viszont állítólag egy demokratikus szövetség, amelyben mindenki elmondhatja a véleményét. Erre ugyan az utóbbi időben kissé rácáfolni látszanak a fejlemények, de bizakodjunk, hogy az EP-választás megállítja a negatív tendenciákat.

5. Ami a kötelezettségszegési eljárásokat illeti, kis butus, azokból több ezer van épp folyamatban. Németország ellen pl. közel száz, Belgium ellen bő 80, stb, stb.😂😂

2018. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%

"Az EU felzárkóztatási alapokból érkező pénz nem jótékonysági adomány, bármennyire próbálod bemesélni. Ahogy nem jótékonyságból vettek fel minket a közösségbe."


Gondolom belőllünk él a német gazdaság?! Ha a törpe nem költené a baráti körére és a családjára, egész európa sírvafakadva, hogy ugyan fogadjuk már el ezt a "nem adományt", mert annyit lendítettünk a közösség szinvonalán, hogy nélkülünk össze roppanna az egész.

2018. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
10%

#15

Tudom, aki olyan stílusban ír, ahogy te, annak nem sok agysejtje van, de azt felfoghatnád hogy mit jelent az üzlet.

Az eu egy üzleti, gazdasági szervezet.

A szerződés az újonnan csatlakozók és a régi tagállamok között azért köttetett meg, mert ez mindkét fél számára előnyös volt.

Nem egy jótékonysági intézmény és a régi tagállamok vezetői, gazdasági szakemberei nem ostoba emberek, aki szívjóságból milliárdokat költenek a saját választóik pénzéből más országokra ahelyett, hogy abból a saját választóik érdekében tennének valamit, amivel elérhetik, hogy újra válasszák (kinevezzék) őket.

A régi tagállamoknak nagyon is megéri a csatlakozásunk, különben nem engedtek volna be maguk közé.

Ahogyan nekünk is megérte volna, ha a ballib kormányok nem olyan tehetségtelenek.

Ez egy üzlet amivel mindkét fél jól járhat, ha mindkét fél ügyesen végzi a dolgát. A kohéziós alapok a szerződés egyik fele, amiért nekünk megérte a csatlakozás. A másik fele pedig a pályázati rendszer, amiben az ő cégeik előnyben vannak a mieinkkel szemben és a piacaink megnyitása, ahol az ő termékeik szntén előnyben voltak a mienkkel szemben.

2018. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem talalok benne semmi meglepőt, de azért nem jótékonyságból adják ezeket a pénzeket. Nem járnak rosszul ők sem, nem kell félteni őket.
2018. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%

#16: 8 éve nem "ballib" (ezt a kifejezést is csak a hozzád hasonló agymosott fideszesek mantrázzák) kormány van, de te még mindig rájuk mutogatsz, szánalmas.

Szerinted a Fidesz jól használja fel a kohéziós alapból kapott forrásokat? Egyik feléből stadion épül, másik fele meg így vagy úgy Mészáros Lőrinc zsebébe kerül.

Ja amúgy megnéztem volna mit csinál az imádott Fideszed ha 2002-ben kormányon marad vagy 2006-ban nyernek és ők kapják a nyakukba a világválságot. Félreértés ne essék, az MSZP sok dolgot elkúrt, hogy egy klasszikust idézzek, de a Fidesz sokkal kártékonyabb náluk. De erről a hozzád hasonló narancsködösöket nem lehet meggyőzni.

2018. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt a világválság-dumát, azt az IMF-hitelt, amit qurcsányék felvettek az államcsőd elkerülésére, már az Orbán-kormány fizette vissza. Egyébként a válság nem 3 napig tartott, 2010-ben még bőven érezhető volt világszerte.
2018. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#19: Igen, visszafizette a lenyúlt MANYUP-pénzekből, és kedvezőtlenebb kamatú piaci hitelekből. De legalább a nagy szabadságharcos Orbán verhette a mellét, hogy elküldtük az IMF-et.
2018. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!