Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van remény, hogy itthon nem...

Van remény, hogy itthon nem csak a 3+ gyerekes családokat emelik ki a támogatási intézkedésekkel, hanem akár az 1 gyermekeseket?

Figyelt kérdés

Most várom első gyermekemet, elmúltam már 30 és az itthoni helyzetet figyelembe véve nem hiszem hogy később bevállalnék még egyet, esetleg akkor ha tényleg pozitív irányba menne el itthon a kevesebb gyerekes családok támogatása is.


Szomorúnak és szégyenletesnek találtam azokat a plakátokat melyek az az üzenetet közvetítették, ,hogy "egy gyerek nem gyerek", "testvérben az erő" stb.

Én mint egyke különösen sértőnek vettem. Mintha a 3 gyerekesektől számítanának itthon a családok, de kérdem én egy olyan országban ahol kevés gyerek születik nem az első gyerek megszületésének ösztönzését kellene jobban támogatni, megbecsülni jobban az 1 gyermekes családokat is?? Sokaknak ez az 1 gyerek is nehéz kihívást jelent a szülőknek. Itthon azt gondolom elsősorban az 1 és 2 gyerek a cél.



2018. jún. 7. 23:40
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

#50, pontosítsd, mire gondolsz. Kimutathatóan több lett a mélyszegénységben élők között a nagycsaládos vagy nem, szerinted?:-)


Tudom, hogy sokan nem akarnak 3+ gyereket, a magyarok között SEM. Te meg azt fogd már fel, hogy 1. nemcsak a nagycsaládok vannak támogatva, ez egyszerűen hazugság, 2. a támogatás azt hivatott elősegíteni, hogy aki AKAR, az szülhessen 3-4-... gyereket, ne legyen ez vállalhatatlanul nagy anyagi teher. Ezt kb. 80 ezerszer leírták és elmondták már, egyszerűen nem értem, mi olyan felfoghatatlan benne.

2018. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

#51

Csak nem akarja megérteni, mert az alapvetően ütné a sztereotípiáit és a vesszenazorbándiktatúra gondolkodást.

2018. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Szerintem a gond ott kezdődik, hogy ne a kormány döntse már el helyettem, hogy kit támogatnak aránytalanul az én adómból. Ha én mondjuk éppen, a hontalan állatokat, vagy a kihalófélben lévő fókákat akarom támogatni azzal mi a gond? Én nem tartom égető problémának a népességfogyást, mert engemet nem érint és amúgy sem vagyok család párti. Az emebreknél többre tartom az állatokat, de ez igazából tök magánügy suerintem, hogy kinek mi a fontos. Ha ezt a kormány akarja megmondani helyettünk, az már régen rossz.
2018. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

"Ha ezt a kormány akarja megmondani helyettünk, az már régen rossz."


Ez esetben költözz egy lakatlan szigetre. A kormány többségi döntéssel kerül hatalomra, ergo azt képviseli, amit a legtöbben helyesnek tartanak. Te meg adhatsz az adódból 1%-ot bármelyik bejegyzett szervezetnek, amely a kiskutyák féregtelenítésének lelki terheivel, vagy a magukat lélekben kékbálnának érzők, esetleg a heteroszexuális feminista férfiak problémáival foglalkozik.:D

2018. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

"A kormány többségi döntéssel kerül hatalomra, ergo azt képviseli, amit a legtöbben helyesnek tartanak."


Ezt azért erősen kétlem, hogy a többség valóban ezt a szűk réteget szeretné támogatni. Pl. ebben a kérdésben sem kérték ki az emberek véleményét. Nem volt róla népszavazás vagy nemzeti konzultáció sem tudtommal, csak megmondták, hogy ez a tuti és kész.. Ez hol nevezhető demokratikusnak? Ráadásul a mai világban kezdenek a családi szokások is gyökeresen átalakulni. Nincs azzal semmi gond ha kevesebb gyerek születik. Ha 1 van azt különben is sokkal precízebben lehet neveleni, több jut neki mindneből, figyelemből és szeretetből is, odafigyelésből. Egy gyerek taníttatása is sokkal inkább kivitelezhető ha csak 1 darab van belőle. Az egyetemek igen drágák manapság. Persze lehet azt mondani, hogy nem muszáj egyetemre mennie, de azért lássuk be, hogy a mai világban az nagyon fontos a boldoguláshoz. Anélkül mehet a gyárba szalagmunkásnak. Egy átlagos keresetű 3 gyerekes család kétlem, hogy mindhárom gyerekét tudná egyetemre járatni. Egyszerűen nem futná anyagilagg.

2018. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Ezt azért erősen kétlem, hogy a többség valóban ezt a szűk réteget szeretné támogatni. Pl. ebben a kérdésben sem kérték ki az emberek véleményét. "


Elég világosan elmondták, hogy a családok támogatása elsőrendű feladat, már 1998-ban is. 4+8 évi kormányzás után is fel kellett, hogy tűnjön mindenkinek, ennek tudatában szavaztak az emberek. Ha valóban olyan elutasítottsága van ennek a projektnek, mint ahogy te azt gondolod, majd a következő választáson leváltják őket, vagy lehet indítani népszavazást a témáról, ahol mindenki megnyilatkozhat, megvannak erre a demokratikus formák. Az viszont, hogy te egymagadban nem tartod jónak, nem azt jelenti, hogy a kormány nem kapott erre felhatalmazást.:DD

2018. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

". Ha 1 van azt különben is sokkal precízebben lehet neveleni, több jut neki mindneből, figyelemből és szeretetből is, odafigyelésből."


Marhaság.


" Egy gyerek taníttatása is sokkal inkább kivitelezhető ha csak 1 darab van belőle. Az egyetemek igen drágák manapság. Persze lehet azt mondani, hogy nem muszáj egyetemre mennie, de azért lássuk be, hogy a mai világban az nagyon fontos a boldoguláshoz. Anélkül mehet a gyárba szalagmunkásnak. Egy átlagos keresetű 3 gyerekes család kétlem, hogy mindhárom gyerekét tudná egyetemre járatni. Egyszerűen nem futná anyagilagg."


Valóban többe kerül 3 taníttatása, mint egyé, de nem kivitelezhetetlen. Aki akar, az tud is továbbtanulni, minimális otthoni támogatással is. Létezik szoctám az egyetemeken, ösztöndíj, ingyen diákhitel, diákmunka. Ez nem érv arra, hogy ne neveljünk gyereket, vagy max egyet. (N.B. volt olyan évfolyamtársam az egyetemen, aki 12. gyerek volt a családban. Magam is nagycsaládban, teljesen átlagos körülmények között nőttem fel, mindhárman diplomások vagyunk a tesóimmal, ahogy az én 3 gyerekemből is kettő már az, egy pedig készül az egyetemre.)

2018. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!