Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van remény, hogy itthon nem...

Van remény, hogy itthon nem csak a 3+ gyerekes családokat emelik ki a támogatási intézkedésekkel, hanem akár az 1 gyermekeseket?

Figyelt kérdés

Most várom első gyermekemet, elmúltam már 30 és az itthoni helyzetet figyelembe véve nem hiszem hogy később bevállalnék még egyet, esetleg akkor ha tényleg pozitív irányba menne el itthon a kevesebb gyerekes családok támogatása is.


Szomorúnak és szégyenletesnek találtam azokat a plakátokat melyek az az üzenetet közvetítették, ,hogy "egy gyerek nem gyerek", "testvérben az erő" stb.

Én mint egyke különösen sértőnek vettem. Mintha a 3 gyerekesektől számítanának itthon a családok, de kérdem én egy olyan országban ahol kevés gyerek születik nem az első gyerek megszületésének ösztönzését kellene jobban támogatni, megbecsülni jobban az 1 gyermekes családokat is?? Sokaknak ez az 1 gyerek is nehéz kihívást jelent a szülőknek. Itthon azt gondolom elsősorban az 1 és 2 gyerek a cél.



2018. jún. 7. 23:40
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
21-es: Aha, szép gondolat, de mint írtam ez itt nem Skandinávia. Ugyan hány magyar férfi marad otthon a beteg gyerekkel úgy átlag egy évben? Nem lepődnék meg a statisztikai eredményeken. A joguk megvan rá, csak épp itthon ez nem működik, főleg azért nem mert még mindig ciki a legtöbbnek otthon maradna, ráadásul mivel jobban keresnek legtöbben ezért a családnak sokkal nagyobb jövedelemkiesést jelent.
2018. jún. 8. 13:30
 32/57 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, olyan logikai bukfenceket és önellentmondásokat firkálsz, hogy érzésem szerint te egy szimpla troll vagy, nem egy várandós, diplomás nő. Senkiben nem kelt bűntudatot a kormány. Színtiszta hülyeség, hogy nálunk minden családban a férfi keres jobban, bezzeg Skandináviában...:D Ráadásul ezek szerint fingod nincs arról, mi az a gyed extra, és nem értetted azt sem, amit levezettem. Az végképp röhejes, hogy a kormányt hibáztatod azért, mert egy hímsoviniszta p¤csnek készülsz állítólag gyereket szülni, akinek derogál, hogy ő legyen otthon a kicsivel. Ez Skandináviában sem változna, megnyugtatlak.

Ha tényleg az vagy, akinek mondod magad (erősen kétlem), akkor meg nem lenne egyszerűbb bevallani, hogy te htb akarsz lenni, csak épp nem találtál ehhez megfelelő partnert?

2018. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Pedig ha olvasnál a szavaik, intézkedéseik mögött észrevehetnéd, hogy a nők szerepvállalását leginkább az anyaszerepre redukálják. A Retkó-gyerekek elérték a nyugdíj korhatárt akiket jóval kevesebb keresőképes állampolgár próbál eltartani. Ezt tűzön-vízen át igyekszik a kormány ellensúlyozni. Mindent megtesz, hogy a nőkből több gyermekes anyákat eszkábáljon így vagy úgy. Emlékszem arra amikor a városom tele volt plakátolva olyan szövegekkel hogy : "Egy gyerek nem gyerek", "Testvérben az erő". Én szégyenkeztem helyettük is, hogy ilyet meg mertek tenni.


Ne felejtsd Kövér László szavait:

„Azt szeretnénk, ha a lányaink az önmegvalósítás csúcsának azt tartanák, ha unokákat szülnének nekünk” – ezt Kövér László, a magyar Országgyűlés elnöke mondta a Fidesz kongresszusán 2015-ben Magyarországon.


Ebben az érvelésben nem az a hazugság, hogy a gyerek születése minden másnál fontosabb, hanem az, hogy ez kizárná a nők önmegvalósításának egyéb formáit.


Ez csak egy a sok fideszes aranyköpés között. Sok parlamenti közvetítést néztem már. Kovács Ákos Fidesz szimpatizáns "művész" szavait már le sem jegyzem. Az interjút is meg lehet nézni a youtubon.


Mi ez ha nem szexizmus, hímsovonizmus.


Nem, a párom nem soviniszta, ketten csináljuk a házimunkát és minden egyebet. Örülök hogy mindenben segítjük egymást. Azért mert nekem működik a párkapcsolatom még lehetek elégedetlen a jelenlegi rendszerrel, vagy nem?

2018. jún. 8. 15:58
 34/57 anonim ***** válasza:
38%
"Retkó-gyerekek"?:D No jó, tényleg troll vagy.
2018. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Tényleg elírtam, mint pár dolgot, mert gyorsan írok hiszed vagy sem.
2018. jún. 8. 17:21
 36/57 A kérdező kommentje:
Ratkó akart lenni.
2018. jún. 8. 17:23
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

"LOL. Mint felnőtt gyermekekkel rendelkező nagycsaládos, határozottan állíthatom, hogy hülyeségeket firkálsz.:D A jelenlegi jövedelmem VÁSÁRLÓÉRTÉKEN kb. a háromszorosa "


Nem csak gazdag nagycsaládosok léteznek.

Abban a családban,ahol 3 vagy több gyerek van,jó eséllyel az anyuka az első gyereket már 20-as évei elején szülte,tehát nagyobb eséllyel képzetlen is.

Mire az utolsó gyereket is megszülte,a 30-as évei végén lesz,és ott jár,hogy képzetlenül,munkatapasztalat nélkül mehet segédmunkásnak,vagy betanított munkásnak valami gyárba,3 műszakban.


Másrészt ahol 3 vagy több gyerek van,ott sokkal kisebb az aránya a diplomásoknak,mint ahol 1 vagy 2 gyerek van csak.


Erre írtam,hogy sokkal kiszolgáltatottabb lesz az egész család.

Ráadásul az apukának,aki végig dolgozik el kell tartani a sok gyereket egymaga,így ő is minden melót elvállal,ami szembejön,mert nincs más választása.


Akárhogy támogatják őket,akkor is a sok gyerek szegénységi kockázat.

2018. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

"Abban a családban,ahol 3 vagy több gyerek van,jó eséllyel az anyuka az első gyereket már 20-as évei elején szülte,tehát nagyobb eséllyel képzetlen is.


Mire az utolsó gyereket is megszülte,a 30-as évei végén lesz,és ott jár,hogy képzetlenül,munkatapasztalat nélkül mehet segédmunkásnak,vagy betanított munkásnak valami gyárba,3 műszakban."


Nem kell 18-20 év ahhoz, hogy 3 gyereket szülj, úgyhogy már itt bukott az eszmefuttatásod. Sőt, "gazdag"-nak sem kell lenni hozzá.:D Egyébként egyetemet végeztem, és kapásból tudok 6 volt évfolyamtársnőmet 3-4 gyerekkel azok közül, akikkel tartom a kapcsolatot. Az idő előrehaladtával pedig normál esetben mindenkinek nő a jövedelme, úgyhogy nem kell a süket duma.

2018. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Aki 30 felett kezd el szülni,az ritkán jut el 3+-ig.


Lehet,hogy neked sikerült,de ez nem általános.

A képzett nők,akik karrierépítés után vállalnak gyereket ritkán nagycsaládosok.

2018. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
37%

Már bocs, hogy ki kell ábrándítsalak titeket, de ez a "nagycsaládos nők biztos korán szültek és ezért képzetlenek" szöveg igen nagy marhaság.

Mi az, hogy képzetlen?

Nektek csak az egyetem számít képzésnek? Egy büfé szakon vagy genderképzésen 30 évesen lediplomázó nő mitől lenne képzetebb, mint egy 18-19 évesen szakmát szerző és dolgozni kezdő nő? Mitől lenne több a jövedelme?

Amúgy ha normálisan számoltok és nem a ma szokásos lagymatag tinglitangli egyetemistáskodással, hanem azzal aki tanul és időben lediplomázik, akkor 26 évesen már a doktori képzésén is túl van, "csak" a disszertációját kell megírnia utána.

Alaphangon az egyetemet is be kellene fejezni 24 évesen. Legyen 6 év karrierépítés, 2 év próbálkozás és akkor is 40 ves kora alatt meg lehet a 3 gyermeke a "képzett" nőnek, ha 3 évente születik babája.

Abban igazatok van, hogy minél később születik meg az első gyerek, annál kevesebb az esélye annak, hogy több is lesz. De eleve kijelenteni, hogy akinek 3 gyereke van, az biztosan képzetlen, annak semmi köze a valósághoz.

A saját ismerettségi körömben éppen úgy most vállalták be a 2. vagy 3. gyereket nagyobb korkülönbséggel a tesó6tesókhoz képest olyan családok is, ahol diplomások a szülők, meg olyanok is, ahol szakmunkások - HA akartak több gyereket.

Az ilyen téves sztereotípiák éppen úgy vakvágányra visznek titeket, mint korábban a "fideszre a tanulatlan vidékik szavaznak" meg a "magas részvétel az biztosan kormányváltást jelent" elképzelések.

2018. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!