Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem jöttek rá, hogy így nem...

Nem jöttek rá, hogy így nem fog nőni a gyermekvállalási kedv? Tényleg ilyen ostoba a kormány?

Figyelt kérdés

Ezt harsogja minden kormánypárti nagyokos, hogy a családi adókedvezmény, CSOK stb. mennyire ösztönzi a párokat arra, hogy több gyereket vállaljanak.


Csak egy nagyon fontos dolgot felejtettek el az urak : hogy odáig el is kell jutni. Mit értek ez alatt? Azt, hogy amíg én és a párom friss diplomásként (mérnök és pedagógus) vidéken ilyen szánalmasan keveset keresünk, addig nem fogunk tudni még egy gyereket sem bevállalni. Mert nincs meg hozzá az anyagi háttér. Nem tudunk annyit félretenni. Ketten azért még megélünk, de nincs annyi tartalékunk, hogy belevágjunk. Még össze is kéne házasodni előtte, az meg még több pénz. Addig meg kitörölhetem a családi adókedvezménnyel. És mit szóljanak azok, akik csak egy szakmunkás minimálbért kapnak? Ők meg aztán főleg nem fognak a semmibe gyereket szülni.


És akkor még olyan luxus dolgokról ne is álmodjunk, hogy új autó, meg saját ház. Ugye? Mert hogy képzeljük mi azt?!


Béreket kéne emelni! Nem ilyen szánalmas mértékben! 8 év alatt csak pár tízezer...szánalmas alamizsna. Amíg az 5 számjegyű bérek 1-essel kezdődnek addig nincs miről beszélni. Minimum meg kéne duplázni a mostani minimálbért. Nem lehet máról holnapra, ez igaz DE! A kormány nem mutatott hajlandóságot 8 év alatt erre. Csak ígérgetett. Már rég kijött a térség a válságból. Bezzeg a sportba ömlenek a milliárdok, arra van forrás. Csak ami fontos arra nem.


2018. jún. 21. 11:13
1 2 3 4 5
 11/41 anonim válasza:
17%

Idézem a kérdezőt:


..."hogy amíg én és a párom friss diplomásként"...


Remélhetőleg a párod a férjedet jelenti mert ha csak úgy össze vagytok állva akkor az esetlegesen születendő gyereketek fattyú lesz más néven zabigyerek...

Tessék szépen megesküdni-ez legyen az első.


Idézek egy hozzászólót:


..."Én is itt élek, én mérnök sem vagyok, még is intéztem magamnak egy viszonylag jó fizetést, lakást stb. Igaz, hogy hónapokig nem aludtam, de elintéztem legálisan. Megdolgoztam érte ha így tetszik."...


A rendszerváltás óta csak és kizárólag az él jól sőt egyre jobban aki eltapos másokat és úgy helyezkedik hogy amíg a másik dolgozik ő (te) a pénzt keresse. Ugyanis a kapitalizmus ismérve hogy az arra érdemtelen él jól és az arra érdemtelen rosszul. Előbbi munka nélkül keres pénzt az utóbbi dolgozik mint az állat mégis legjobb esetben ez csak arra elég hogy fel ne bukjon éhen.


A témához a hozzáfűznivalóm:


A fasizmusnak és a Horthy-rendszernek köszönhetően az ország 1945-ben romokban hevert és mégis a szegény embereknél az volt a ritka ha két-három gyereknél kevesebb volt a családban. Apámék heten voltak testvérek míg anyámék öten és mindkét família nagy szegénységben élt.


Ma akik sopánkodnak igazából jól élnek csakhát elvannak kényelmesedve. Az én anyám még kézzel mosta a pelenkát amit csecsemőként tele sza*tam míg a mai anyuciknak büdös már az eldobható pelus is. Túlságosan elvannak kényelmesedve. Az anyatejről hallani sem akarnak és sorolhatnám napestig. Tésztát gyúr még valamelyik MAI anyuci? Vagy vág tyúkot? Ugye hogy nem...


A RÉGI ANYÁK ÉS A MAIAK KÖZÖTT ZONGORÁZNI SEM LEHET A KÜLÖNBSÉGET.


Egy mai anyuci abban a régi betyár nehéz világban egy perc alatt összezuhanna.

2018. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
51%
Nincs pénz ilyen baromságokra. Stadionokat kell építeni és várba kell költözni.
2018. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
62%

# 11


azt azért kikérem magamnak, hogy bárkit eltapostam volna. Igen, éltem a törvény adta lehetőségeimmel, talán pofátlanul, de nem vagyok bűnöző, nem sértettem törvényt, és más embert sem rövidítettem meg. Akkor miről beszélünk?

2018. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
58%

"A rendszerváltás óta csak és kizárólag az él jól sőt egyre jobban aki eltapos másokat és úgy helyezkedik hogy amíg a másik dolgozik ő (te) a pénzt keresse."

Ez az, Sírjuk vissza Kádárt, sőt inkább Rákosi pajtást, mert akkor bezzeg minden szép és jó volt.

Annyiban valóban egyszerűbb volt az élet, hogy Béla a faék egyszerűségű tuskó is elvolt a gyárban 8 órát úgy, hogy nem csinált kárt, de legalább papíron nem volt munkanélküli. De ott volt Józsi aki ugye dolgozott helyette is ugyanannyi pénzért.

Na ez most szerencsére nem így van.

2018. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

# 11


érdekes, pedig minden öreg azt mondja h jó volt. és ők éltek benne, nem te.

2018. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

#10 szövegértés 1-es senki sem beszélt azokról, akik nem szeretnének gyereket. Azokra gondoltam, akik, mint mi is, tervezzük a babát, de nem tudjuk bevállalni. Amúgy meg olyan a szöveged, mintha egy origós cikkből ollóztad volna össze. Akkor gyengébbek kedvéért még egyszer : Hiába az adókedvezmény meg védőnői rendszer, ha nincs annyi pénzünk, hogy egyáltalán gyereket tudjunk vállalni. Nem voltam elég világos???


És ne hazudozz nekem, Orbán maga mondta, hogy céljuk megállítani a népességfogyást = ösztönözni a gyermekvállalási kedvet. Meg a magyar nőkkel megállapodni.

2018. jún. 21. 11:58
 17/41 anonim ***** válasza:
2%

Ebben az országban normális ember nem igazán fog gyereket vállalni, mert tisztán érzi, hogy valami nagyon nem stimmel itt és nem akarja ennek kitenni a gyerekét. Ebből következik, hogy aki gyerekvállalásra adja a fejét, az nem túl normális és valószínűleg a gyerekei is ilyenek lesznek és csak még tovább rontja a helyzetet.

Szóval nem, köszi. Meghagyom a pszichóknak a gyerekvállalás örömét.

2018. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%

# 16


Te miért nem mész inkább csinálni valami mást kedves kérdező? Mondjuk kivinni a szemetet vagy valami? Vagy esetleg azon gondolkodni, hogy miért könyebb mást hibáztatni ha te vagy a béna? Mind1, csak inkább ne ülj már géphez.


Segített neked mindenki, ilyen-olyan stílusban, de senki nem bántott meg. Ha annak veszed az a te bajod.


Szerintem fejezd be a folyamatos sírást, hisztit, legyél picikét felnőtt, szedd össze magad és állj a sarkadra. Jelenleg kb annyira vagy talpraesett mint egy ötéves.

2018. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:

"azt azért kikérem magamnak, hogy bárkit eltapostam volna. Igen, éltem a törvény adta lehetőségeimmel, talán pofátlanul, de nem vagyok bűnöző, nem sértettem törvényt, és más embert sem rövidítettem meg. Akkor miről beszélünk?"


De igen. Megélhetési bűnöző vagy és ha Magyarországon népi demokrácia lenne akkor te a börtönben lennél kisfiam.


"Annyiban valóban egyszerűbb volt az élet, hogy Béla a faék egyszerűségű tuskó is elvolt a gyárban 8 órát úgy, hogy nem csinált kárt, de legalább papíron nem volt munkanélküli. De ott volt Józsi aki ugye dolgozott helyette is ugyanannyi pénzért."


Ez a kabaréban elmegy de te is tudod, hogy CSAK ott. Én dolgoztam a Lenin Kohászati Művekben 1973 és 1995 között de csak az interneten merik holmi taknyos aktakukacok állítani hogy azalatt a 22 év alatt nem dolgoztam. A munkásosztálynál senki sem dolgozott keményebben kesapám és nagyon ügyesen verték szét 90-ben a szervezett munkásosztályt mert a tolvajok (élükön a 13-al) nagyon jól tudták hogy a szervezett lopás ellen egyetlen akadály van. Mi. A kollégáim közül nagyon sokan belehaltak abba hogy bekövetkezett a rendszerváltás. Mi munkások tartottuk el az országot és minket vágtak pofán 90-ben. Ha lett volna egy karizma vezetőnk aki összefog nem engedtük volna.


DE EGY DOLOG REMÉNYT AD!


A fiamék szintén munkások a boschban és egyre többen vannak. Ma már megint becsülete van a szakmunkásnak míg korábban csak a diplomásnak és ha sokan lesznek megint lesz szervező aki összefogja őket és véget vetnek ennek a tolvaj úri világnak.


A fiamék 14 órát dolgoznak egyhuzamban úgy hogy 6 órásnak vannak bejelentve és már kezdenek mozgolódni csak még az kell hogy még jobban nyomják el őket és akkor fognak robbani.

2018. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
55%

"A fiamék 14 órát dolgoznak egyhuzamban úgy hogy 6 órásnak vannak bejelentve"


Pff, tudod, hogy ki dolgozna ott...

2018. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!