Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem jöttek rá, hogy így nem...

Nem jöttek rá, hogy így nem fog nőni a gyermekvállalási kedv? Tényleg ilyen ostoba a kormány?

Figyelt kérdés

Ezt harsogja minden kormánypárti nagyokos, hogy a családi adókedvezmény, CSOK stb. mennyire ösztönzi a párokat arra, hogy több gyereket vállaljanak.


Csak egy nagyon fontos dolgot felejtettek el az urak : hogy odáig el is kell jutni. Mit értek ez alatt? Azt, hogy amíg én és a párom friss diplomásként (mérnök és pedagógus) vidéken ilyen szánalmasan keveset keresünk, addig nem fogunk tudni még egy gyereket sem bevállalni. Mert nincs meg hozzá az anyagi háttér. Nem tudunk annyit félretenni. Ketten azért még megélünk, de nincs annyi tartalékunk, hogy belevágjunk. Még össze is kéne házasodni előtte, az meg még több pénz. Addig meg kitörölhetem a családi adókedvezménnyel. És mit szóljanak azok, akik csak egy szakmunkás minimálbért kapnak? Ők meg aztán főleg nem fognak a semmibe gyereket szülni.


És akkor még olyan luxus dolgokról ne is álmodjunk, hogy új autó, meg saját ház. Ugye? Mert hogy képzeljük mi azt?!


Béreket kéne emelni! Nem ilyen szánalmas mértékben! 8 év alatt csak pár tízezer...szánalmas alamizsna. Amíg az 5 számjegyű bérek 1-essel kezdődnek addig nincs miről beszélni. Minimum meg kéne duplázni a mostani minimálbért. Nem lehet máról holnapra, ez igaz DE! A kormány nem mutatott hajlandóságot 8 év alatt erre. Csak ígérgetett. Már rég kijött a térség a válságból. Bezzeg a sportba ömlenek a milliárdok, arra van forrás. Csak ami fontos arra nem.


2018. jún. 21. 11:13
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

#18 te is nyugodtan elmehetsz melegebb éghajlatra, oszthatod máshol az észt. Mondtam, hogy nem kérek senkitől segítséget se Orbántól se senkitől, mert boldogulni fogok. Csak a kérdésre nem válaszolt senki, mindenki velem van elfoglalva.


Még egyszer, utoljára megkérdezem, hátha eljut valakinek az agyáig és tud erre az egyszerű kérdésre válaszolni : miért reméli azt a kormány, hogy megúszhatja jelentős béremelés nélkül azt, hogy ösztönözze a gyermekvállalási kedvet?


De komolyan még mindig a 10-es válaszolón vagyok ledöbbenve, akinek volt pofája azt leírni, hogy az átlagbérek 200-ról 300 ezer forintra nőttek...

2018. jún. 21. 12:19
 22/41 anonim ***** válasza:
94%

"...én és a párom friss diplomásként (mérnök és pedagógus) vidéken ilyen szánalmasan keveset keresünk, addig nem fogunk tudni még egy gyereket sem bevállaln"


nem fogtok tudni. Az egész kérdésed egy kétségbeesett hiszti.


"#10 szövegértés 1-es senki sem beszélt azokról, akik nem szeretnének gyereket. Azokra gondoltam, akik, mint mi is, tervezzük a babát, de nem tudjuk bevállalni"


azokra gondolsz? kikre? magad nevében beszélj inkább


"De nem velem foglalkozzunk könyörgöm. Hanem azzal, hogy miért nem hajlandó a kormány belátni, higy ilyen bérek mellett nincs jövőnk itt."


Miért nincs jövőd? Leírtuk ki hogy él. Te ezt nem fogadod el és sírsz.



Ezeket mind te írtad. Magad ellen beszéled a hülyeségeket. Nem vagy te mérnök csak egy nagy kamu. El se végezted volna az iskolát ilyen hozzállással. Húzd le magad inkább ne itt vetíts.

2018. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem adjunk még néhány kastélyt fideszéknek és rendezzünk hatszoros áron valami olimpiát, hogy még jobb legyen itt az élet és még több gyerek szülessen!
2018. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"A fiamék szintén munkások a boschban és egyre többen vannak. Ma már megint becsülete van a szakmunkásnak míg korábban csak a diplomásnak és ha sokan lesznek megint lesz szervező aki összefogja őket és véget vetnek ennek a tolvaj úri világnak.


A fiamék 14 órát dolgoznak egyhuzamban úgy hogy 6 órásnak vannak bejelentve és már kezdenek mozgolódni csak még az kell hogy még jobban nyomják el őket és akkor fognak robbani."


Ezt nem igen hiszem el, egy multi pont nem fog a bejelentéssel csalni.

2018. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem, mintha összejött volna néhány zárt osztályról szabadult ember, akiket az ápolók helyett a normális hozzászólók próbálnak meggyőzni nyilvánvaló dolgokról - sajnos sikertelenül.


11-es:

"A rendszerváltás óta csak és kizárólag az él jól sőt egyre jobban aki eltapos másokat és úgy helyezkedik hogy amíg a másik dolgozik ő (te) a pénzt keresse. Ugyanis a kapitalizmus ismérve hogy az arra érdemtelen él jól és az arra érdemtelen rosszul. Előbbi munka nélkül keres pénzt az utóbbi dolgozik mint az állat mégis legjobb esetben ez csak arra elég hogy fel ne bukjon éhen."


Egy másik hozzászólóhoz csatlakozva ezt én is kikérem magamnak. Senkit nem tapostam el, a feleségem sem. Közszférában dolgozom 19 éve. Világéletemben beosztott voltam, sosem főnök. Emellett 8 éve vállalkozó is vagyok másodállásban. Szakértői munkát végzek. Ebben annyi a megrendelésem, hogy alig győzöm. Ha csak pár évem lenne a nyugdíjig, a főállásomban föl is mernék mondani.

A te szöveged viszont erősen emlékeztet a szocializmus idején íródott politikai gazdaságtan könyvekre. A Horthy-rendszerre vonatkozó mondatod is. Ezekről az élet bizonyította be, hogy nem igazak. Éppen ettől bukott meg a szocializmus: mert gazdaságilag nem működött.


17-es:

"...aki gyerekvállalásra adja a fejét, az nem túl normális és valószínűleg a gyerekei is ilyenek lesznek és csak még tovább rontja a helyzetet..."


Ezt is kikérhetném magamnak, de ez már akkora ostobaság (vagy provokáció), hogy értelme sincsen. A te mércéd szerint nem is akarok normális lenni. Nekem helyette bőven elég az ötéves kisfiam és az egyéves kislányom szeretete, ragaszkodása. Ha jól értem, te nem is akarsz itt gyereket vállalni. Üdvözlöm döntésedet, ne örökítsd tovább ezt a gondolkodásmódot! :DDDD

Addig mi, "pszichók", ahogy minősítettél minket, szabad időnkben játszunk gyerekeinkkel, beszélgetünk, mesét olvasunk, mondókázunk nekik - és annyi, de annyi örömet, szeretetet, ragaszkodást kapunk tőlük, ami bearanyozza minden napunkat. Hogy miről maradsz le, azt úgysem érted, így hiányozni sem fog...


Kérdezőnek:

Először is, pályakezdőként el kell indulni valahol, aztán majd emelkedik a fizetés vagy pár év tapasztalattal adódik jobban fizető állás.

Bírom, amikor an bloc emlegetik "a vidék"-et, mint valami középkorban rekedt, nyomorban élő országrészt. Nos, egész Észak-Dunántúl úgy fejlődik, hogy sok helyen a mérnöki fizetések vetekszenek a budapesti lehetőséggel. De az Alföld is fejlődik, a kecskeméti Mercedes-gyárban gondolom hasonló fizetések lehetnek, mint a győri Audi-gyárban. És ezek húzzák az egész térséget maguk után.


Az, hogy a minimálbért ne emelték volna jelentősen, ez konkrétan hazugság. Pont, hogy jelentősen emelték 2010 óta. 2010-ben a minimálbér nettó összege 60e Ft volt, 2018-ban 92e Ft. 50%-kal növekedett! Ennél több pedig a vállalkozásokat fogná vissza (sokakat vinne csődbe), ezt is látni kell.

Egyébként nevetséges a bérek miatt a kormányt szidni: a privát szférában a munkáltató dönt erről. Vagy te is átaludtad az elmúlt 28 évet, és még a rendszerváltás előtti politikai gazdaságtan tudásoddal szemléled a világot? Hát, akkor nem is fogod megérteni.

Ma már a közszférában is jelentősen emelkedtek a fizetések. Amennyit a Fidesz emelt az elmúlt 4-5 évben, ahhoz csak a 2002-es Medgyessy-féle béremelés fogható. Igaz, az egyszerre történt, de el is úszott miatta másfél évre a költségvetés. Én azt mondom: inkább kisebb lépésekben, szerényebben emeljék a fizetésemet, de nehogy tovább nyújtózzunk, mint ameddig a takarónk ér, mert abból csak baj lett mindig. Ha ti elmentek külföldre, kívánom, hogy járjatok jól, de ha azt képzelitek, hogy kint kolbászból van a kerítés, akkor csalódottak lesztek kint is.


A fentiekhez még annyit, hogy nem vagyok fideszes, utálom Orbánt és az egész bagázsát, velejéig korruptnak tartom őket. Számos intézkedésüket kritizálom a stadionépítésektől kezdve a közigazgatás átszervezéséig.

De a tényeket mindenek felett tisztelem.

2018. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
22%

"Testvérem. 53 ezret keresek közmunkásként, 4 gyerekem van és az asszony várja már az ötödiket. Nem a béreken múlik."


Mi meg egy cipősdobozban lakunk 18-an és egész nap hideg salakot eszünk. Vasárnap ebédre jutnak búzaszemek is.

Igen, mi ilyen kemények vagyunk.

2018. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 árokpart ***** válasza:
32%
A flegma válaszolók többsége itt sajnos szinte biztos, hogy a szervezett bűnözés részeként funkcionál valahol. A stílusból ítélve mindenképpen. Tudom mert értek az operatív felderítéshez. Kérdező! Sajnos ez a kormány ezt nem látja be, ezért kell legközelebb egy baloldalibb kormányra szavazni és nem feltétlen az eddigi baloldaliak közül. Azok jobban foglalkoznak az átlagember problémáival. Az itteni válaszokkal meg ne is foglalkozzál, mert olyan mintha egy lebújbe mentél volna be érdeklődni a tisztességről, csak most már a neten is itt vannak a rosszafiúk. Ne aggódj az emberek többsége egyetért veled és tisztességes.
2018. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi esze van egy friss diplomásnak? Lesújtó.


Mit gondoltál, mi lesz? Egyből félmillát kapsz? Ismerek mérnököt, egy milliát is megkeres. Ja, el kell oda jutni.


A feleségem sima titkárnő, 400 körül kap, na igen, de '90 óta van munkaviszonyban, meló mellett diplomázott.


Olyan soha nem lesz, ami ideális helyzet a gyerekvállaláshoz. Arra várhatsz. Csak lemondással megy.


Komoly, felnőtt ember, és itt nyavalyog. De hát írod is, mentek majd a Szabad Világba, ott a szar sem annyira büdös.

2018. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"#1 Mikor jössz rá, hogy ott már évtizedek óta megvan hozzá a szükséges életszínvonal?"


És mégis fogynak. Továbbra is: miből gondolod, hogy magasabb bér = több gyerek? Mert a világ nem ezt a képet mutatja.

2018. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az a véleményem, hogy amíg a kereset jelentős részét a lakbér, vagy a lakáshitel viszi el, addig nem fog elég gyermek születni. Hiába magasabb a bér a nagyobb városokban, ha a lakbér kifizetése után kevesebb marad sokszor a zsebedben, mintha vidéken élnél. Vidéken viszont kevesebb a munkalehetőség jóval. Lakásépítési program kell és olcsó bérlakások!
2018. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!