Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy az összes...

Igaz az, hogy az összes szomszédos ország (leszámítva Szerbiát és Ukrajnát) lehagyott minket?

Figyelt kérdés

Már Romániában is magasabb az életszínvonal, mint Magyarországon.

Tényleg?



2018. júl. 1. 13:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
37%
"Addig Magyarországon semmi jelentős építkezés" Ne zavarjon de szarnyal a magyar epitöipar: [link]
2018. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
26%
Pl: most fog megepülni a budapesti szuperkohaz is: [link]
2018. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
21%
" pang az egész ország." ennyire pang: [link]
2018. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
71%

Romániával nagyjából egy szinten vagyunk, vásárlóerő paritáson számolt átlagbér náluk a magyar 97-98%-a, lényegében ugyanott tart a két ország. Éppen most olvastam egy kérdést is, amiben arról van szó, hogy a magyar napszámosok Romániába járnak át, gyakorlatilag a fizetések kiegyenlítődtek.

(Na ezért leszek most nagyon lepontozva a jobbosok szemében a gondolat is, hogy a "mocskos szőröstalpúak" utolértek minket bántó, szóval hiába mutatják ezt a számok, ezt a témát nem kell felhozni, mert megbolondulnak tőle)

a többi szomszédunk is előttünk van a két említett Szerbia és Ukrajna kivételével.

Viszont! Elértük Portugália szintjét. Ami elég durva, hogy ma Magyarország és Románia ott tart, ahol Portugália.

2018. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
51%
Szerbiában dolgozom, tanárként. Itt kezdő tanárként forintra átszámolva nettó 136 000 a fizetés. Túlórával én nettó 182 000 forintot keresek. Boszniában nettó 600-700 euró a tanári fizetés. Nem azt mondom, hogy mennyivel jobban élnek ezekben az országokban, de a tanári fizetésekből kiderül, hogy jobban értékelik az oktatást.
2018. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem végezzük ki a férgeket, akkor sosem hagyjuk le Ukrajnát. Ha most hatalomra kerülne egy tisztességes kormány, akkor még menthető lenne az ország. De sajnos az emberek már megszokták a diktatúrát.
2018. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"hatalomra kerülne egy tisztességes kormány"

Hatalom és tisztesség! Furcsa ez a két szó egy mondaton belül. Nem is furcsa, inkább utópisztikus.

2018. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
35%
"vásárlóerő paritáson számolt átlagbér náluk a magyar 97-98%-a, lényegében ugyanott tart a két ország." Nemcsak berek meg vasarloertek van, ahogy mar irtam vanabb egybe dolgok is pl: Infrastruktura ebben Magyarorszag sokkal elöbb van mint Romania, pl a roman alföldön a hazak haramdaban nincs vezetes ivoviz sem angol wc rendszeresek az aramkimaradasok... Nalunk azert meg BAZ megyebene is megoldott az ivoviz ellataas meg az aramszolgaltas...
2018. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
30%
" Szerbiában dolgozom, tanárként. Itt kezdő tanárként forintra átszámolva nettó 136 000 a fizetés. Túlórával én nettó 182 000 forintot keresek. Boszniában nettó 600-700 euró a tanári fizetés." En nem tudom te miylen iskolaba dolgozol , de en Nemetorszagban elek es szerb meettanar ismerösöm, nem oylan regen meselte, hogy Szerbiaban meg a 400 eurot sem erte el a keresete azert költözött Nemetorszagba...
2018. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
25-ös vagyok. Három éve valóban még 350 euró volt a fizetés, igazat mond az ismerősöd. Azóta háromszor emelték. 2016-ban 4 százalékkal, 2017-ben 6 százalékkal, idén 10 százalékkal, sőt novemberre is emelés lesz. Ezenkívül túlórázhatsz 30 százalékot, plusz az osztályfőnökség.
2018. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!