Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki tapasztal, valami hasonlót...

Ki tapasztal, valami hasonlót kirajzolódni?

Figyelt kérdés

Matolcsy György mondatai akár az elmúlt években is elhangozhattak volna a Gyurcsány- és Bajnai- kormányok gazdasági minisztereitől - mutat rá csütörtöki közleményében Lenhardt Balázs. A Jobbik országgyűlési képviselője szerint ismét szerkezeti reformoknak álcázzák a nemzetközi szervezetek diktátumait.


A gazdasági eredményeket most már 2013-ra teszi a Fidesz, de könnyen lehet, hogy három év múlva 2016 lesz a céldátum - áll Lenhardt Balázs közleményében.


Áprilisban az emberek nem arra adtak felhatalmazást, hogy ismét a nemzetközi pénzügyi szervezetek diktátumait teljesítsük „szerkezeti reformoknak” álcázva. Fel kéne ismerni, hogy a neoliberális, globalista rendszerrel szakítani is lehet - mutat rá a Jobbik képviselője.


A Jobbik a legkevésbé sem lesz partner a Fidesz megszorításaihoz, a közszférában dolgozó, több tízezer családos ember elbocsátásához, s a legalacsonyabb jövedelműek erőteljes megadóztatásához - szögezi le a képviselő.


2010. jún. 17. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Egy alapvetően globalista berendezkedésű terület közepén kiszakadni ebből a rendszerből amúgy is gyenge gazdaságú országgal öngyilkosság!


Jobbik FAIL

2010. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

nem, kedves első, nem öngyilkosság hanem feltámadás lenne. ezt nem bírja még mindig sok ember felfogni hogy a bal és jobboldal pont azért van jelenleg, hogy megossza az embereket. itt nemzeti és globalista pártokról kéne vitázni. én most nem akarok belemenni a történelembe, de nézzétek meg, a német gazdasági csodát, amit azzal ért el Hitler, hogy szakított a globalista rendszerrel és a sajátjait támogatta. Magyarország szuvereintásának alapfeltétele egy nemzeti kormány, mert 50 év múlva lehet hogy itt cigányország lesz vagy még az se, mert már csak unió lesz európa neve.

nem gyurcsány meg orbás a felelős ezért a helyzetért, ők csak helytartók, a pénzügyi oligarchia csapdájában vergődünk, a fizetésetek 70% a egyből kimegy az országból az ő zsebükbe "adósság" révén, és ezeket a pénzcsapokat fenn kell tartani, mert számukra ez a lényeg. ezért félnek a jobbiktól és kiáltják őket nácitól kezdve a jóisten tudja minek, mert tudják, hogy ők szakítanának ezzel rednszerrel és tényleg a nemzetért, az itt élőkért munkálkodnának, csak sajnos sok idő lesz, míg ekkora média ellenszélben ezt belátják...

2010. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
67%, csak egy rövid kis "okfejtés". Ha Magyarország most kilépne az undorító mocsok neoliberalisták globalizált közösségéből, akkor esélye sem lenne odaáig fejleszteni a gazdaságát, hogy saját lábán megálljon. Nem lenne piac, nem lenne fejlesztési alap, nyersanyagforrásoktól, munkaerőforrástól, IT-forrásoktól stb. esnénk el, vagy mérföldekkel drágábban jutnánk hozzá. Valóban, így aztán megéri szakítani az undorító neoliberálisokkal meg a globalizált világukkal.
2010. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Senki nem akar egyből szakítani, látom még csak bele sem olvastál a Jobbik programjába.. De akkor miért írsz ilyen lenézően, amikor közöd nincsen a témához? Lehet fokozatosan is szakítani, a magyar föld adottságaira, és a magyar vállalkozásokra támaszkodva, igazából csak akarat kérdése.. mert ez a helyzet így katasztrofális minden szempontból..
2010. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Fokozatosan ilyen körülmények között nem lehet szakítani. Ha fejlődni akarsz, bekapcsolódsz a körforgásba, viszont ha bekapcsolódsz, akkor nem fogsz tudni szakítani, mert azzal megintcsak oda jutsz, amit az előző válaszomban leírtam.
2010. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Semmi nagy dolgot nem kellene a nagy globalizmus kedvelőknek megérteni, csak egy valamit.


A globalizmus nem arról szól, hogy a munka vagy a társadalom lokális érdekeit szemelőtt tartva jólétet teremtsen. Hanem hogy a tőkével elérhető erőfölénnyel az adott társadalmat minnél inkább kizsebelje.


Csak a nagytőkével rendelkező országoknak jó, és ott is inkább bizonyos csoportoknak.


De visszakédezek!


Ha szűkitenénk a globalista kapcsolatainkat, akkor itt nem termelne az a nyugati akinek ma megéri?

Ha egy nyugtinak eladó valami, az drágábban adja nekünk mert nem vagyunk annyira globálisak?

Ha valakinek szüksége van egy magyar termékre nem veszi meg?


Ne butáskodjunk!


Legfeljebb ehetnél olcsóbb és jobb magyar cukrot, vagy étolajat, esetleg tejet, vagy húst, konzervet.

Nem kellene beengedni a sok Kínai vackot, amit az Eu jóváhagyott " hisz ha nem jöhet a Kínai fokhagyma, akkor nem mehet a renault sem Kínába" amihez meg semmi közünk!


Észre kellene venni, hogy csak átnyúlnak a fejünk felett a hatalma, és mindenhól csak szívunk!

2010. jún. 17. 23:49
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, javaslok valami gazdasági iskolát. Ez nagyon nem így működik. Ja és a jelenlegi európai gazdasági, termelési viszonyokkal sem árt kicsit jobban megismerkedni.
2010. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kérdező, javaslok valami gazdasági iskolát. Ez nagyon nem így működik. Ja és a jelenlegi európai gazdasági, termelési viszonyokkal sem árt kicsit jobban megismerkedni.



Nekem ne javasolj gazdasági iskolát, mert azzal már elkéstél!


Te nem érted meg a glomalizáció lényegét, ugyanis fenntarthatatlan.


A lényege hogy ahol magasabbak a bérek, onnan elviszik a termelést de arra a fogyasztói piacra tervezik az értékesítést.


LEHETETLEN!


Eleinte hasznos, mert minden olcsóbb.

Aztán jön a munkanélküliség és a leépülés.


Gyakorlatilag, kiölték az Eu ból a textíl ipart, csak hogy akik abból éltek, azok ma már nem " kiválló fogyasztók" hanem munkanélküliek! Bár mennyire olcsó a Kínai! Ennek a komparatív, multiplikátor hatásainak elmaradásáról nem is beszélve. Erre a sorsra jut a mezőgazdaság is ha ezen az úton haladunk.


Meg kellene érteni hogy az Eu nem versenyezhet Kínával.

Illetve csak azoknak az országoknak jó, akik ott fektetnek be, és az Eu szerencsétlenebbjeinek adja el, illetve a saját országában adózik.


NEKÜNK EBBN SEMMI JÓ NINCS!

Mert nem tudunk Kínában befektetni, viszont a Kínai árakkal sem versenyezhetünk. Az az, egyre több import és kevesebb munka, miközben a nagy globális tőke gazdagszik rajtunk.

2010. jún. 18. 00:08
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha szűkitenénk a globalista kapcsolatainkat, akkor itt nem termelne az a nyugati akinek ma megéri?

Ha egy nyugtinak eladó valami, az drágábban adja nekünk mert nem vagyunk annyira globálisak?

Ha valakinek szüksége van egy magyar termékre nem veszi meg?


Ne butáskodjunk!"


Ha nem tartanánk be az uniós normákat, például azt, hogy a hiteltartozást a megállapodott feltételekkel ki kell egyenlíteni, vagy azt, hogy a külföldi termékeket ugyanolyan feltételekkel lehessen forgalmazni itt, mint a hazaiakat, akkor nemhogy drágábban adnák a termékeiket, hanem be se engednék őket, sőt a miénket se engednék ki az országból. Embargó lenne, vagy legalábbis nagyon komoly vámhatárok.

Amikor beléptünk az EU-ba, arra szerződtünk, hogy hagyjuk versenyezni a külföldi termékeket, erőforrásokat, munkaerőt, hiteleket hazánkban, azért cserébe, hogy mi is versenyeztethessük a miénket a többi uniós országban. Elfogadtuk a közös versenyszabályokat, a nemzet támogatásával, hisz megnépszavaztuk, így illene is tartanunk magunkat hozzájuk. Elfogadtuk a maastrichti kritériumokat, most be kell tartanunk őket, felvettük az IMF hiteleket, most vissza kell őket fizetni. Ez így van rendjén. Az ne is beszéljen rendről, aki nem így gondolja!

Érdemes volt elfogadni ezeket a kritérumokat? Érdemes volt felvenni ezeket a hiteleket? Jó kérdés. De ennek a kérdésnek semmi köze az ország külfölddel szembeni kötelezettségeihez. Meg kell őrizni a becsületünk!

De meggyőződésem, hogy nem csak a becsületünk, hanem kacsolatainkat is meg kell védenünk. Elemi érdekünk, hogy a hazai termékek ott találjanak gazdára, ahol a legtöbbet adják értük. Elemi érdekünk, hogy ott vállalhassunk munkát, ahol a legnagyobb szükség van ránk, vagy ahol épp a kedvünk tartja. Elemi érdekünk, hogy attól vásárolhassunk, aki olcsóbban és jobb minőségben kínálja a portékáját, függetlenül attól, hogy az magyar, szlovák, zsidó vagy azték.

Az EU egy fos. Ezt nem vitatom. Az újonnan csatlakozott országoknak kevés az érdekképviselete. Ezt se. Nem alkudtuk ki a legjobb feltételeket. Valószínűleg ez is igaz.

De még mindig jobb a globalizált világ kullogó tagjának lenni, mint teljesen elszigetelődni tőle. (Észak-Koreába nem sokan vágynak)

Egész egyszerűen csak határozottabban kené képviselnünk magunkat, ha kell (márpedig nagyon is kéne) a szomszédainkkal, a lengyelekkel és a csehekkel összefogva. És fel kéne venni a kesztyűt végre és nagy erőbedobással versenybe szállni a külföldi termékekkel, az állandó siránkozás helyett. Nem is értem, miért nem ezt képviseli a Jobbik az elzárkózás politikája helyett? Ez lenne az igazi hazafiság!

Szebb jövőt!

2010. jún. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

02:43, 72%, végre egy értelmes hozzáállás. Nem csak úgy lehet fejlődni, hogy kilépünk a globális világrendből. Egyszerűen minőségi és versenyképes terméket kellene előállítani, valamint magyarországon is kéne foglalkozni ezek terjesztésével. De ehhez nem kell megfosztani magunkat a külföldi lehetőségektől, csak ésszerűen meg kéne osztani, hogy mi legyen külföldön és külföldről, és mit hasznosítsunk itthon vagy itthonról.


47%-nak meg gratulálok a fergeteges színvonalához válaszait tekintve.

2010. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!