Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan lehetséges hogy egy 8...

Olyan lehetséges hogy egy 8 általánossal rendelkező személy átlát a FIDESZ hazugságain, de egy diplomás ember meg nem?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 11:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
92%
#40: Jogos, csak nem akartam gazdagokat írni, mert jöttek volna azzal hogy az mszp adórendszerében már bruttó 300-zal gazdagnak számított valaki. De legyenek akkor azok, akik nettó 1 milla felett keresnek havonta. Például a politikusok. Na nekik kedvez a fidesz például.
2018. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
94%
#39: Persze, egyszerre csinálják mindegyiket, sőt emelett mindegyik terrorista is, hogyne.
2018. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
7%

"Jogos, csak nem akartam gazdagokat írni, mert jöttek volna azzal hogy az mszp adórendszerében már bruttó 300-zal gazdagnak számított valaki. De legyenek akkor azok, akik nettó 1 milla felett keresnek havonta. Például a politikusok. Na nekik kedvez a fidesz például."


szóval most azt állítod, hogy a progresszív adó a minimálbérek adómentességével együtt finanszírozható lenne annak a néhány politikusnak az 1 milliót elérő nettójából?

ez eddig a csúcsdísz az érveiden...

és amúgy nagyon helyesen szisszentél fel azon, hogy az mszp adórendszerében már 300 bruttótól gazdagnak számítottál, és ezzel gyakorlatilag be is látható, hogy miért marhaság az egész

és akkor ez 2008tól már szuperbruttósítva is volt


"Persze, egyszerre csinálják mindegyiket, sőt emelett mindegyik terrorista is, hogyne."


A migránsok különböző csoportjaira igaz.

- Nem lehet úgy "versenyképessé" tenné a gazdaságot, hogy telenyomjuk képzetlen munkaerővel, akiket szarért-húgyért lehet dolgoztatni, ezzel megspórolva az innovációba fektetett pénzeket és annak kockázatait.

- A terror is valós kockázat, semmi szükségünk nincs arra, hogy tetszőleges sejt jöjjön létre, akikről semmit nem tudnunk. A zöldhatáros határátlépés tarthatatlan. Szerbiából senki sem az életét féltve menekül át, ez nem lehet érv.

- És hát igen, van egy harmadik réteg is, akiket teljesen felesleges segélyen eltartani, mert ők "európai életre" számítottak és nem sormunkára.


Persze ha nem is akarod érteni, akkor teljesen feleslegesen magyarázok. Azóta egyébként ezeket az érveket, amiket 2015ben már megfogalmaztunk azóta az unió is elismeri.

2018. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
88%

"és amúgy nagyon helyesen szisszentél fel azon, hogy az mszp adórendszerében már 300 bruttótól gazdagnak számítottál, és ezzel gyakorlatilag be is látható, hogy miért marhaság az egész"

Az MSZP kulcsaival valóban az volt, de nem ugyanazokkal a kulcsokkal képzelném el a többkulcsos adórendszert. Ki lehetne számolni hogy ugyanezt az SZJA-bevételt hogy lehetne beszedni úgy, hogy a felső kvartilis legyen jobban terhelve. Tehát a többkulcsos adó nem hülyeség, attól hogy az MSZP adórendszere nem volt az igazi. Ha olyan nagy hülyeség lenne, akkor miért van az összes nyugati, fejlett országban többkulcsos adórendszer?


"szóval most azt állítod, hogy a progresszív adó a minimálbérek adómentességével együtt finanszírozható lenne annak a néhány politikusnak az 1 milliót elérő nettójából?" Keresnek mások is annyit, csak egy példa volt a politikus, oda is írtam hogy például. Szövegértés.


A menekültekkel kapcsolatban értem mit mondasz, és van is benne igazság. Csak érdekes módon a Fidesz a kommunikációjában nem tesz különbséget az ingyenélők, a terroristák, meg a szakképzett munkaerő között, mert van olyan is ám, nem minden arab képzetlen. És kicsit vicces, hogy teleplakátolták az országot uszítva a menekültek ellen, erre befogadunk 2000-et, meg még 20000 letelepedési kötvényest, akik között az FBI által körözött gyanús hátterű alakok is voltak-vannak. Úgyhogy ennyit a nagy Fideszről aki megvédi az országot meg egész Európát a menekültektől.

2018. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
47%

te most amúgy tudod, hogy miről beszélsz, vagy csak rakosgatod egymás után a kifejezéseket amiket a kálmán olga műsorában hallottál?


[link]

a felső jövedelmi negyed az gyakorlatilag a 8.9.10. decilis

gratulálok... gyakorlatilag sikerült pont ugyanott meghúznod, mint a szociknak


"Keresnek mások is annyit"

kicsodák? nagyon nagyon várunk arra a példára


". Csak érdekes módon a Fidesz a kommunikációjában nem tesz különbséget az ingyenélők, a terroristák, meg a szakképzett munkaerő között, mert van olyan is ám, nem minden arab képzetlen"


a politikájában viszont különbséget tesz :) (nem nyitok róla vitát, de az ellenzék szándékosan ért félre mindent)

és ez a lényeg nem?

egyébként sincs ráírva a terrorista homlokára, hogy helló! terrorista vagyok!

ráadásul semmi olyat nem tett orbán, amit a szuper progresszív uniós államok ne tettek volna meg egytől egyik

2018. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
88%

#45: Tudom miről beszélek, tudom mi az a felső kvartilis, tanultam statisztikát. És mi a fenéért linkeltél be nekem a háztartások egy főre éves jutó jövedelméről egy 2013-as statisztikát? Ebben benn vannak pl. a gyerekek is, akiknek még semmilyen keresetük nincs.

Amúgy meg ha ilyen szegény az ország mint állítod, hogy ennyire nincs gazdag ember, mindenki nyomorog, akkor miért is jó a jelenlegi kormány?

Sok területen a legjobbak bőven millió felett keresnek, pl. IT-seknél.


"a politikájában viszont különbséget tesz :) (nem nyitok róla vitát, de az ellenzék szándékosan ért félre mindent)


és ez a lényeg nem?" Oké, ne nyissunk vitát, de nem, nem csak ez a lényeg. Ha a politikájában különbséget tesz, akkor miért hazudik a kommunikációjában? Ja, hogy az agymosott egybites prolikat maga mellé állítsa? (nem állítottam, hogy minden fidesz-szavazó az, mielőtt még belekötnél, de egyértelmű hogy ezzel az uszítással rájuk akarnak hatni) Tehát gyakorlatilag hülyének nézik a saját választóikat? Szép dolog, mondhatom.

2018. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

A 8 általánossal rendelkező személyek túlnyomó többsége nem lát át semmit. Csak vakon elhiszi, amit kedvenc medmondói mantráznak neki. Plusz, még azt is hiszi, hogy okosabb a diplomásoknál, csupán mert nyert az 'okosabb vagyok-e egy ötödikesnél?' vetélkedőn.

Ja, azon se.

2018. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
7%

"Ha a politikájában különbséget tesz, akkor miért hazudik a kommunikációjában? "


Nem hazudott, csak olyan mélyen bennetek vannak már az orbángyűlölő reflexek, hogy nem gondolkodtok, csak benyaltok mindent a szadeszeseknek.

És akkor jön magnószalagról "És kicsit vicces, hogy teleplakátolták az országot uszítva a menekültek ellen, erre befogadunk 2000-et, meg még 20000 letelepedési kötvényest, akik között az FBI által körözött gyanús hátterű alakok is voltak-vannak. "

:))


"Amúgy meg ha ilyen szegény az ország mint állítod, hogy ennyire nincs gazdag ember, mindenki nyomorog, akkor miért is jó a jelenlegi kormány?


Sok területen a legjobbak bőven millió felett keresnek, pl. IT-seknél."


A régiós növekedést követi az ország, miközben a szocik alatt csak leszakadtunk. tényleg a fidesz rohadjon meg, hogy nem találta fel a bölcsek kövét...

és IT-sból sincs annyi, megsúgom :)

a progresszív gondolkodás mekkájában, californiában sem tud működni ez a modell, pedig ott aztán jó sok programozó van

2018. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
88%
#48: Akkor azt áruld már el, hogy miért van a nyugat-európai országokban és az USA-ban mindenhol többkulcsos adó? Biztosan ők a hülyék.
2018. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

"A 8 általánossal rendelkező személyek túlnyomó többsége nem lát át semmit. Csak vakon elhiszi, amit kedvenc medmondói mantráznak neki. "


Akkor Farkas Flórián mit keres a parlamentben, hisz a nyolcadikat a sitten járta ki 20 évesen? Most volt a Célpont c műsorban. Nem tán dalolna, ha kiesne a kalapból?

2018. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!