Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ciki magyarnak lenni?

Ciki magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Néhány ismerősöm szégyenli hogy magyar, és bojkottálja az olyan termékeket melyekre ráírják, hogy magyar.

Vagy a másik eset, talán a tegnap előtt volt egy vita a szinkronos filmekkel, hogy miért szinkronizálni jobb az angol.


Miért?

A magyar is ugyanolyan nyelv mint a többi.

Az Amerikaiak nagyrészt büszkék arra hogy Amerikaiak, tanulnak idegen nyelvet de sosem akarnának spanyolok vagy épp magyarok lenni.

Ha egy magyar büszke a nemzetére akkor startból "nagy magyar" lesz ami Magyarországon pejoratív.


Nyilván, egy nem angol ajkúnak gazdasági, kommunikációs okokból nagyon fontos a nyelvismeret de azért sosem lennék angol..


A kérdésre kérlek politikailag függetlenül válaszolj, viszont utóiratként jegyezd be, hogy jobb vagy baloldali ideológia áll közelebb hozzád.


2018. júl. 22. 12:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
44%

Mert a saját gyenge képességei és kisebbrendűségi érzetét vetíti ki az egész magyarságra. Ő nem vitte sokra, ezért szegyelli, hogy magyar. Aki meg vitte, az biztos lopott. Neki sem sikerült - neki, aki pedig okos - ergó, más csak tisztességtelen úton lehetett sikeres.


A szinkronhoz. Ott meg azok szoktak pampogni, akik villognak az angoltudásukkal, mert azt hiszik - megint ugye a saját képességeik alapján - hogy az nagy dolog.

2018. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
26%

hát bocs, tudod vannak országok, ahol a népek tényleg büszkék a hazájukra, kész öröm látni őket, hogy a végsőkig kiállnak a saját kultúrájuk és általában a dolgaik mellett.


na most magyarország tipikusan nem az az ország, amelyre bármilyen szempőontból is büszkének lehet lenni, nekem is pár kellemetlen tapasztalat után, meg kellett tanulnom letagadni, ha azt akartam h ne nézzenek rám hülyén ...

sajnos ez van, majd tzalán 200 év múlva, kb annyit jósolok, de valószínű alulbecsültem

2018. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
34%
Hát a személyes véleményem, hogy elég lúzer és hülye nép a magyar, de én büszkén vállalom. :D
2018. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
68%

2.


A szomorú valóság az, hogy van aki bármit tesz, hülyén fognak ránézni. Ez lehet a tapasztalataid mögött.

2018. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Én szeretek magyar lenni és azokban a körökben, ahol én mozgok nem hallottam, hogy szégyellni kellet volna.

Minden népnek megvannak a sajátosságai, így a magyarnak is, de ezeket csak az a nép érzi magáénak, vagy rá jellemzőnek, aki odaszületett.

Aki nem tudja szeretni a szülőföldjét (bármilyen náció) azt csak sajnálni tudom a gyökértelensége miatt.

Ahogy anyánkat is szeretjük az összes hibájával együtt, úgy a hazánkat sem tagadjuk meg.

A jelen felhozatalt tekintve nem érzem magam se jobbosnak, sem balosnak, leginkább a kettő között állok.

2018. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Számomra a magyarul beszélő senki a ciki, aki számára ciki magyarnak lenni. Nem kötelez rá senki, hogy magyar legyél, "el lehet menni", ahogy Fletó mondta.
2018. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
61%

Azért a fent említett példa, hogy bojkottálják a magyar termékeket remélem, hogy nagyon ritka eset. Sajnos igaz hogy sokan negatívumként élik meg a magyarságukat, ami mögött elsősorban egy nagyfokú elégedetlenség rejlik. De ez egyébként nem kifejezetten magyar sajátosság, megfigyelhető más népeknél is.

A magyar szinkron körüli kálváriát én sem értem. Tény, hogy fontos az idegen nyelvek ismerete, de nem mindenáron kellene ezt megvalósítani. Elsősorban az oktatás javításával, nyelvtanítás minőségének fejlesztésében látnám a megoldást. Filmet nézni szórakozásból tenném, nem pedig tanulás céljából.

Gazdaságpolitikailag és nemzetpolitikailag inkább jobboldalinak mondanám magam, sok tekintetben viszont inkább liberálisnak.

2018. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
65%

A nemzeti identitást felváltotta a tömegkultúra, a mai magyar gyerek már előbb tudja, hogy mit ünnepelnek július 4.-én, minthogy mi volt június 4.-én, és ez azért példátlan. Sehol a nyugati országok között nem jellemző ez a a mentalitás, és én ezt személyesen a 45-89 közötti szocializmusnak, és az azt követő mszp-szdsz kormányokban látom.


Kimész Franciaországba, és az összes francia úgy van vele, hogy az ő nemzetállamuk seggéből jön a napfény, és senki nem meri őket lefasisztázni. Tudnak angolul, de úgy tesznek, mintha nem tudnának. Tanulj meg te franciául! Egy Szardenkinit vagy Goodfriendet úgy hazazavarnának, hogy a lábuk se érné a földet, itthon meg körberajongják őket a neomarxisták. És ez Macron Franciaországa!


A magyar kultúrát az bénítja meg, hogy a magas pozíciókat a mai napig olyan emberek tartják, akiket még a szocializmus rakott oda. Azért nem szeretik a magyar szinkront, mert vacak, és mert a szinkronszínészek nem a piacról élnek, hanem állami támogatásból, így aztán nem is nagyon vacakolnak az innovációkkal.

2018. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
44%
Ezt elsősorban a Fidesznek köszönhetjük. A baloldaliak és liberálisok rendszerint ki vannak zárva a nemzet fogalmából, közben pedig már lassan a wc papírra és a csirkefarhátra is rá kell írni, hogy nemzeti. Teljesen elinflálódott a nemzet fogalma.
2018. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
74%

Nem foglalkozok ilyen szerencsétlenekkel.

Egyébként mi nem csak magyarok, hanem Európaiak vagyunk, szóval akinek így sem jó itt élni, az biztos elköltözik máshová.

2018. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!