Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkerőhiány van, akkor...

Ha munkerőhiány van, akkor miért viselkednek így a cégek dolgozói?

Figyelt kérdés

Elvileg munkaerőhiány van. Több különböző területen van ismerősöm, mindegyik hiányszakmában (sofőr, IT, gépészmérnök, raktározás, betanított munka).

Mégis alig találnak munkát. Mindenhol azt a választ kapják, hogy "igen kell az ember, küldje be az önéletrajzát, majd hívjuk". Ezután persze vagy nem hívják vagy hívják, de hetekkel, hónapokkal később...


Ennyire töketlenek az irodai dolgozók? Miért kell hetekig ülni, ha tudják, hogy kell az ember?

Ki van írva, hogy "Azonnali kezdéssel" és amikor felhívom, akkor közlik, hogy küldjek önéletrajzot és majd keresnek.


S akkor még azokról az anomáliákról nem is beszélek, amik akkor jönnek, ha felhívnak. Betanított munkára személyiség interjú meg teszt és még egy elbeszélgetés. 3 kör azért, hogy tekergessem a csavart a szalag mellett. Ennyire bizonyítaniuk kell az irodistáknak, hogy szükség van rájuk? Amikor az utolsó két helyen (IT programozás) a főnök fogta a HR-es 5 oldalas vackát és félredobta azzal a szöveggel, hogy "jó, látom átment, akkor erről ennyit". :D


Érdekes, hogy ezt külföldi ismerőseim beszámolói alapján nem tapasztalom. Sőt, amikor német céggel egyeztettem Magyarországról, akkor hamarabb visszajeleztek, mint a magyar cégek. Már hívtak fel, mondták, hogy amilyen hamar tudok, egyeztessünk Skypeon(!) és ha beválok, küldik a papírokat és mehetek ki heteken belül.

Azóta kimentem, de sokat beszélek az otthoniakkal.


Miért ilyen töketlen balfékek a toborzók Magyarországon?

Vagy nincs munkaerőhiány?


2018. aug. 8. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Én csak a sofőrhöz tudok hozzászólni. Nálunk kezdhet bárki gyakorlatilag holnap. A sofőr állás vagy olyan, hogy vagy épp nincs üresedés, köszönjük, vagy az állásinterjúról már nem is akarnak hazaengedni.


Be vagyok regisztrálva sok helyre, naponta kapok meló ajánlatokat.


Sokan nem tudnak állást keresni. Majd hívjuk - jó, kicsit várok, ha nem hívnak én hívom őket. Odamegyek személyesen. Mit veszthetek? Kidobnak? Megyek tovább. A feleségem egyszer így talált jó állást. Várt, várt a hívásra, de nem hívták. Rávettem, hogy üsse a vasat, hívja őket naponta, menjen oda - felvették.


Különben is, ismeretség útján kell elhelyezkedni.

2018. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is raktározásban dolgozom és bepróbálkoztam egy másik hellyel, ahol jobb a fizu és a társaság, mégsem vettek fel.

Kérdeztem az egyik ott dolgozó haveromat, hogy miért nem hívtak fel a cégtől, amikor az állásinterjún megígérték, hogy felhívnak, erre csak megvonta a vállát és annyit mondott, hogy ő sem érti, mert folyamatosan túlórázniuk kell, annyira nincs ember.

2018. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez sokszor azért van mert a HResnek fogalma sincs mi lenne a valós szakmai elvárás a dolgozóval szemben. Kap egy igénylistát és azokat a szavakat keresgeti az önéletrajzban. Ha másik szakkifejezést használsz az önéletrajzban akkor buktad az állást, nem hivak be interjúra.

A fizikai állománynál az a gond, hogy ma belép, egy hét múlva meg kilép. Mert a szomszéd cég 100 forinttal több ebédpénzt ad, mert túl meleg van a csarnokban, mert nem szimatikus a szakvez stb. Csak a költség van a dolgozóval és hasznot egy fillért sem termel.

2018. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van így, mert noha munkaerőhiány van, csak azt felejtik kiírni, hogy INGYEN munkaerő kéne. Azért kérnek önéletrajzot, hogy valami HR-es húgyagy majd átmazsolázza és a legolcsóbb delikvenst értesítik. A klasszikus értelemben nincs itt állás sehol. Meg vannak sértődve, hogy nincs itt villanyszerelő havi 120 nettóért, mikor 2-3 nap alatt bevezetékel egy házat maszekban 500 ezerért és gól. Tőlünk a legalja alkesz szakmunkásokat is vadásszák rózsadombi projektekhez 20-30 ezres napszámokért. Hülye lenne elmenni robotolni egy kókány céghez bagóért. Meg kell fizetni ez a titka. Ahol meg önéletrajzot kér, hagyni már is ott a fszomba.
2018. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban munkaerő hiány van, azokból akik megfelelnek a kritériumoknak


Legyen 20 évesen 15 év szakmai tapasztalatod, kifejezetten azon a szűk területen. Szakirányú végzettséged, de ne legyél túlképzett sem. Mindemellett az ideális jelölt fiatalos, energikus (bírja a sok túlórát), lojális a munkaadóval (ha nem fizetik ki a sok túlórát tolerálja, mert felnéz rájuk).


Dinamikusan kezeli a munkakörülményeket (ha más telephelyre kell melózni egyik napról a másikra és esetleg nem kap szabit csak max 1-2 hetet sem gond). Szeresse a munkáját (jobban mint a családot, amit alapítani sem baj, ha nem teszi, hisz a munka rovására van). Ismerje a céget (készüljön fel belőle, hogy milyen ragyogó eredményeket értek el és ezért már csak itt akar dolgozni). Tele van tettrekészséggel, elhivatottsággal ( ami fontos, amikor nem kapja meg a fizut csak pár hónapra rá talán) És végül az ideális jelölt a minimálbérnél több pénzt nem akar.



Ha te mindezeknek megfelelsz, jöhetsz holnaptól

2018. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is szembesültem. "Hiányszakmám" van (gépi forgácsoló), de akad targoncavezető, asztalos ismerősöm is hasonló cipőben.

Önéletrajzot küldtem, hetekkel később behívnak interjúra. Beszélgetés során már el is könyveltem a sikert. Erre a végén közlik, hogy köszönik a megjelenést, de olyat keresnek, aki legalább öt éves tapasztalattal rendelkezik. Na kösz, egy hónapja végeztem, álláshirdetésben sincs ilyen kritérium, ráadásul van ott ismerősöm (aki ajánlotta a helyet), így tisztában voltam vele mennyire hiány van emberekből.

2018. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer megkérdezte a HR-es hogy miért akarok pont annál a cégnél dolgozni. Persze azt várta, hogy elájulok micsoda megtiszteltetés egy ilyen cégnél dolgozni, de én mondtam, hogy tök mindegy mi a cég neve az ajánlott munkakör érdekes számomra. Nem hivak vissza de nem is bánom. Bárhigy is fényezik ez egy egyszerű adás vétel. Eladod a munkaerőd a havi bérért és juttatásokért.
2018. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5

Akkor nem lenne mindegy, ha egyetlen szó - biorobot-szerepelne kritérium gyanánt?

2018. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit !


Sok hiényszakmából olyan komoly munkaerőhiány van, hogy a kormánynál lobbiznak a munkaadók szagszervezetei, hogy akármilyen módon lásd most akár az államaparátus "erőszakos" leépítésével is feltőltse munkásokkal ezeket a versenyszférákat


A közigazgatásban létszámstop van egy hónapja már és elmondta a kormány, hogy 150 ezer embert építenek le, mert a hiányszakmákban szükség van rájuk. Ezekben : bolti eladó,pénztáros,sofőr, IT, vegyipar,raktározás, betanított munka stb.....)


Én ugyan nem látok bele ebben mennyire valóságos számok, megállapítások húzódnak meg, de ha egy világéletében múzeológus beesik egy ilyen céghez, akkor a szakszervezetek szerint azt fel fogják venni. Nem tudom hogy lehet hogy ilyen történeketet olvasni, mint ezt, de ha ez igaz akkor valami nagyon máshogy van a valóságban. Nem kellene tájékoztatni a kormányt vagy a szakszervezeteket esetleg a munkáltatókat?

2018. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az egyetlen a közel 2000 fős ismeretségi körömből, aki ezt tapasztalja.
2018. aug. 9. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!