Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak mit kéne tennie,...

A kormánynak mit kéne tennie, hogy csökkentse az iskolai erőszakot?

Figyelt kérdés
Mind a konzervatívok, mind a liberálisok véleménye érdekel.
2018. aug. 14. 12:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

7 vagyok.

Ha egy magyar csinál valamit, akkor "nem ezt vártam tőled"

Ha egy cigány, akkor "persze, cigány!"

2018. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
#8#9 vagyok. Nem rasszista szerintem. Sajnos én tényleg ezt tapasztaltam, pedig nem is olyan helyen élek, ahol /annyira/ szegragálnák őket (Ny-Dunántúl), vagy a tanárok megkülönböztetnék őket (1x volt, hogy feljött egy tanár része felől a származás boncolgatása, de akkor már a gyerek tényleg túlment a dolgokon). Kb. 85%-juk közösségromboló hatással volt az iskolára/osztályra, igaz volt egy kis réteg, aki normálisan viselkedett és hasznos dolgot csinált, de ez tényleg elenyésző réteg a többséghez képest. A WC-ben törtek-zúztak, "belehánytak" mindent, amit lehetett. Volt, aki rajzból is megbukott félévkor(!!).. Nyilván nem szabad faji alapon diszkriminálni, de az, hogy levontam igaz következtetéseket, amit tapasztaltam körülöttem, az nem rasszizmus szerintem.
2018. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

#7!


Igen, igazad van, sok a retardált magyar is, ebben egyetértünk. Én azt tapasztaltam, hogy a tanárok nem beszélnek negatívabban a cigányokkal. Sokukat meg is dicsértek, ha jó munkát végeztek. Nálunk inkább az volt a jellemző, hogy a rosszul tanulóval picit negatívabban beszéltek, a jó (5*) tanulókat pedig az osztályban előnyben részesítették, mindig ők végezték a párfős feladatokat, szóval "nyaltak nekik". Egyik tanár még a kinézetünket is felhozta, valakit a túlsúly miatt, valakit pedig a műkörme miatt pécézett ki magának.. az sem szép dolog bizony. Sok probléma van az oktatásban, az biztos.

2018. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Azok az általános iskolák ahová én jártam sajnos ilyen negatív képet adtak a helyzetről. Én nem akarok senkit se előre leírni a bőrszíne vagy származása alapján, de elkap a hányinger valahányszor a közelébe kerülök egy olyan alaknak. Napi szinten megvertek engem és a másik 2 magyar diákot a 21 fős osztályban. Hozzáteszem ez egy Dunántúli iskola volt. Akárhányszor bent felejtettem a táskámat óra közötti szünetekben a teremben, az biztos volt hogy a számológép és a tízórai is eltűnt, de volt olyan hónap hogy négyszer kellett másik tornacipőt vennem mert azt is ellopták. Mivel akkoriban nem voltunk túlságosan is jó anyagi helyzetben mivel anyám ízületi betegségei miatt nem dolgozhatott, apám meg gyári munkásként nem sokat keresett így igazán megterhelő volt ezeket a dolgokat pótolni. Többször láttam azt, hogy késsel és láncokkal feszítettek, szerintem nem kell elmondani hogy egy kisiskolás gyerekre milyen hatással van ha körbeveszik tízen és még kés is van náluk. Át kellett mennem egy másik iskolába mert kezdett napról napra eldurvulni a helyzet. Volt hogy rendőrt is hívtak a tanárok az iskolába, de ezek még annak is beszólogattak! Megkérdeztem a tanártól hogy mégis mi a teendő, kihez forduljak, és még ő is azt mondta hogy ezek elől a legjobb dolog amit tehetsz az az, hogy menekülsz, mert a törvény szerint ők az áldozatok és nem tehetnek arról, hogy "ilyenek". A második iskola hasonló volt, csak ott nem az osztálytársaim hanem a felsőbb évesek közül páran csinálták a balhét, és igen, ők se magyarok voltak...

2018. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem pont a cigányokra gondoltam. Tapasztalataim szerint sok magyar semmivel sem különb, mint a cigányok, vagy még rosszabb. A mi iskolánkban azok voltak a legrosszabbak, akik állandóan magyarkodtak, és akik antiszemiták voltak. Az a baj, hogy a liberálisok mindent kiharcolnak, most már ott tartunk, hogy normálisan megbüntetni sem lehet egy gyereket, és az iskolai erőszak ellen nem lehet semmilyen eszközzel fellépni, mert a liberálisok rögtön ott pattognak, hogy a norvég módszer a nyerő, ahol babusgatják a rosszgyerekeket.
2018. aug. 14. 14:45
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Engedélyezni hogy a tanári kar fenyítsen (közös döntésekkel, nem úgy hogy 1 tanár dönt, így kizárva a pikkelés problémáját), kirúgjon diákot, másik osztályba tegye.

Nálunk se a cigányokkal volt gond, hanem a csonka családban nevelt telepi menőkkel...

2018. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

nálunk általánosban úgy az iskola 20%a volt cigó, nagyhangúak, szar tanulók, némelyik büdös is, de ha nem szóltál be nekik, nem kötöttél beléjük simán el lehetett lenni, mi békénhagytuk őket ők meg minket

de volt egy félvér cigány-magyar gyerek az a féreg volt a sátán, tőle féltek a cigányok meg mi is, az volt az a gyerek, akinek a fejével a feldühödött iskolaigazgató egy ablakot be is törte mikor sokdik alkalommal is lopott fogta a gyereket egy szünetben és addig nyomta bele a frejét az egyik ablaktáblába ameddig az be nem tört de ez se segített rajta azóta már börtönben van súlyos testi sértés, betörés rablás hasonló jóságok miatt

ezen a szegregáció se segített volna

2018. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát jó sok mindent kellene tennie. De elég lesz egyet mondanom. Fel kéne hagynia az erőszakkal.
2018. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Tény kérdező, nem verni kéne a gyerekeket, mint régen. Vannak normális módszerek is erre. Ha valaki véletlen nem csinált meg valamit, nem bántalmazni kell, hanem olyan szankcióban részesíteni a gyereket, amiből TANULNI tud. semmi értelme nincs a megfélemlítésnek. Ha meg valaki nem tud normálisan viselkedni és a csoport szabályait betartani, akkor ki kell zárni az iskolából és el kell különíteni a normális emberek elől. Egy tanárnak példát kéne mutatni, azzal hogy megveri a diákot, csak annyit lát, hogy ha még a tanár is csinálhatja, akkor miért ne csinálhatná ő is?
2018. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A kormánynak semmit, ezt helyileg kell megoldani, a helyi speciális problémák szerint. Ha a túl sok cigány a baj, akkor külön iskolát nekik, külön képzett tanárokkal, erősített rendőrséggel. A szülők felelősségre vonásával.
2018. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!