Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez? A "kalandozást...

Hogy is van ez? A "kalandozást" megunó magyarokat nem nagyon akarják felvenni magyarországi munkahelyre?

Figyelt kérdés

A testvérem elég fiatalon "kalandvágyból" kikerült Németországba.

Nyelvi problémája nem volt sok, emiatt már közepesnek mondott állásokat is betudott tölteni.


Kint lerakott egy diplomát is,gazdaságit.Dolgozott is vele.



Viszont ő megunta már kint, azt mondja akar Magyaroszágon egy új építésű,szép lakást jó környéken.


Szépen ment is állásinterjúkra már itthon, de nem nagyon kapkodnak érte.

Az ő német diplomájával , nyelvtudásával teljesen jogos, hogy nem vállalja bármennyiért.Megmondta, nettó 440 ezer alá nem megy, mivel ennyi pénz kell ahhoz,hogy normális színvonalat megengedhessen.



Viszont, már kezd elfogyni a motivációja.


2018. aug. 15. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon okos volt tőle, hogy visszajött ide. :D
2018. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő tényleg csak kalandvágyból ment ki, gondolta, fejleszti a nyelvtudását, szerez jó végzettséget, megszedi magát és hazajön.
2018. aug. 15. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Unokatesóm darus, erős 300 - at keres, 400 - ba is beleszalad. Asszony titkárnő, 420 - át kap. Keresgéljen, fog találni.
2018. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

"Az ő német diplomájával , nyelvtudásával teljesen jogos, hogy nem vállalja bármennyiért"


Ez teljesen rossz gondolkodásmód. Mindig a helyi piaci körülményehez kell alkalmazkodni. Azért senki nem fog vezetői bért fizetni egy beosztotti pozícióban, mert "német" diplomája van. Ami valójában inkább kevesebbet ér itthon. (Nem a magyar dolgokról tanult) Azt meg végképp letojja mindenki, hogy ő milyen életszínvonalon szeretne élni, ez nem kívánsághangverseny.


Mondom midezt úgy, hogy nemrég vettem fel egy UK-ból visszatért magyart gazdasági pozícióra. Jóval kevesebbért, mint nettó 440. Ő reális igényeket fogalmazott meg.

2018. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A disszidenseket sehol sem szeretik. Én lennék kormányon le is zárnám a határokat, hogy egy se tudjon visszafelé jönni.
2018. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Én nettó 120 ezerrel is megelégednék, de még így sem vesznek fel sehova sem!
2018. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudod, ahol a ruhát behozzák és nem csinálják, ott a legszuperebb szabó se kap állást.

Adott egy gazdaság, adott a színvonala, adott a szerkezet, adott a termelékenység. Erre idejön valaki, hogy én dolgozom neked x összegért. Aminek semmi köze a realitásokhoz. Ez megkérdőjelezi az illető józan ítélőképességét. Pláne ha a gazdasághoz ért állítólag.

2018. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

#5-nek meg akik így gondolkoznak azoknak üzenném, innen Angliából, kijöttem egy kis pénzt spórolni hogy otthon jobban menjen.

Nem akartam sokáig maradni, de rájöttem nem fogok visszamenni, hiába értem el a célomat. Miért? Többé nem akarok látni magadfajta szrhazikat, zárd csak le a határt, azon leszek, hogy minél több embert megmentsek abból a fertőből idióta!

2018. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a nyelvtudásával, diplomájával vagy a tapasztalatával van a gond, hanem az igényeivel. Miért vennék fel nettó 440 ezerért, ha ugyanazt a munkát más is el tudja végezni 300-ért?
2018. aug. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-nek van igaza.

Ő a munkavállaló és ő keres állást.

Amíg lesz olyan, aki kevesebbért elvállalja a munkát, addig azt a másikat fogják felvennihelyette.

Ahogyan attól, hogy német diplomája van, lehet, hogy kevésbé tartják megfelelőnek, mint ha magyar diplomája lenne. Vagy éppen lehetséges, hogy mivel Magyarországon nem a német a legfontosabb nyelv az üzleti életben, nem is számít olyan nagy dolognak ha azt beszéli.

És ez nem is csak nálunk van így. Rokonom Portugáliában keresett munkát és hiába volt felsőfokú német tudása, az angolt várták el tőle. A német is jó volt, csak éppen kevés, hiszen a cégen belül nem tudott a töbiekkel csak angolul kommunikálni, hiszen portugálul nem beszélt, magyarul meg a többiek.

Másik rokonom szintén sok év után akart hazajönni a németektől és nála is örültek a német nyelvtudásának, de a fontosabb nála is az angol volt, azt mindenképpen kérték.

A lényeg az, hogy a többi munkavállalóval verseng a munkahelyért és ha találnak ugyanolyan képzettet kevesebbért vagy nála képzettebbet ugyanannyiért, akkor bizony nem őt veszik fel.

2018. aug. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!