Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor végleg befejezte a...

Vona Gábor végleg befejezte a politikai pályafutását és ebből szeretne megélni? Öreg néniket kísérget, építőiparban magyaroknál jobban teljesítő cigányokról beszél, miközben füvet kaszál a közmunkásokkal?

Figyelt kérdés

Állítása szerint videó vlogolásból (is) szeretne némi jövedelemhez jutni.

Jobbikosok mi a véleményetek erről? Ha én szimpatizáltam volna valaha a Jobbikkal, akkor elég nagy csalódás lenne hogy a "vezetőmből" ilyen cuki celeb lett.



2018. aug. 18. 01:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9.


Úgy jön hozzá, hogy a Jobbik egy ígéretes párt volt, egyszer nyerhetett is volna, de vége. És ezt sokan mondtuk már a választások előtt is.


Vona nem tudta kivárni a sorát, néppártosodni kezdett, Simicskához dörgölőzött, és ez a vége. Igen, Orbán negyedik kormánya ez - '94 óta szavazok, tudom - és a harmadik egyhuzamban. Gabi nem kapott sok esélyt. Simicska el - ő vlogger.


De jó. Azért szépeket mond. Csak miniszterelnök nem lesz egyhamar.

2018. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A Jobbiknak egyszer sem volt esélye nyerni, ezt te is tudod. Egy dologban viszont igazad van: Vona és a Jobbik nem sok esélyt kapott. Mondjuk Orbánhoz képest, aki vagy fél tucatszor bukott meg, de mindig volt esélye talpra állni és talpra állítani a pártját (és ezt részben Simicskának köszönhette, aki megszervezte az ellenzéki túlélés anyagi bázisát).


Orbán átalakította a politikai rendszert, ezt is mind tudjuk, méghozzá olyan módon, hogy másoknak ne legyen esélyük annyiszor bukni-felállni mint neki volt. Ő is pontosan tudja, hogy egy, a mostanihoz hasonló politikai és választási rendszerben a Fidesz sem élte volna túl a hosszú ellenzéki éveket.


A néppártosodásról pedig mást gondolunk: a Jobbiknak nem volt választása, mióta a Fidesz kiment szélsőjobbra, elkezdte elvenni a Jobbik korábbi témáit és lenyúni a szélsőjobbos szavazókat.


A Jobbiknak politológiai és matematikai okokból kizárólag a politikai közép irányába volt mozgástere, mert kizárólag ott keletkeznek a fideszben csalódó szavazók (míg a szélsőjobbon egyre szimpatikusabb a kormánypárt).


Vona JÓL SZÁMOLT, és ezt ellenőrizhető TÉNYEK és közvélemény-kutatások igazolják.


Egy dologban volt nagyon hülye vagy naiv ő is, Simicska is, a Jobbikos politikusok és szimpatizánsok jórésze is: TÚL NAGY ELVÁRÁSAIK VOLTAK önmagukkal és a saját eredményeikkel szemben - ezért aztán kudarcnak élték meg a tulajdonképpeni sikert.


Sosem értettem, hogy képzelhetik, hogy hihetik el egy percig is, hogy most egyből győzni fognak, 15%-ról hirtelen 50% fölé ugranak majd?


Nem gondolkodtak józanul, nem reális célt tűztek ki maguk elé, ezért elkerülhetetlen volt, hogy csalódjanak.


Ennek ellenére Vona stratégiája jó volt abban a tekintetben, hogy sikerült középről pótolni a párt veszteségeit és növelni az erejét.


Az ugyanis TÉNY, hogy a Jobbik a 2014-es gyengülése után 2018-ban megint erősödött:


1. SZÁZEZER szavazattal többet kapott mint 2014-ben


2. Három mandátummal többet szerzett, növelni tudta a frakcióját (23 helyett 26 képviselője lett).


3. Sikerült egyéniben is mandátumot szereznie, ami előző alkalommal nem jött össze.


4. Megőrizte stabilan a második helyét a kormánypártok mögött.



Én egy ilyen médiatúlsúly, egy ilyen igazságtalan választási rendszer és ilyen durva kormánypropaganda mellett egyáltalán nem tartom rossznak a Jobbik eredményét.


Ha egy ilyen helyzetben egy ellenzéki párt képes százezerrel növelni a szavazóbázisát, három mandátummal növelni a parlamenti frakcióját és képes egyéni körzetet elvinni, azt én nem gondolom kudarcnak vagy sikertelen politizálásnak.


Itt a hibát pont azzal követték el, hogy ők egy következetes, hosszú távú építkezés és erősödés stratégiája helyett a lottón akarták megnyerni a választásokat, és azt hitték, hogy most egyből fognak majd nagyot szakítani.


Ezzel végülis felszámolták a pártot, mert eltapsolták az összes anyagi tartalékukat, azt a pénzt is beleértve, amit az emberek a megmentésükre gyűjtöttek össze, a kormányzati maffia által példátlan módon kampányban kirótt durva büntetések megfizetésére.


Ráadásul ketté is szakadtak, Vona lemondásra kényszerült (és ez mind-mind előre látható volt), kizárólag azért, mert irreális célt tűztek ki maguk elé.


Ha Vona legalább párton belül józan tud maradni és kormányváltás helyett egyszerűen csak a párt további erősödését ígéri meg, és nem tesz fel mindent egy lapra, akkor nem kell lemondania, most pedig nem lenne sem pártszakadás, sem kudarcélmény, sem anyagi csőd.


Vonának a realitások talaján kellett volna maradni és azt ígérnie a párt tagságának és szimpatizánsainak, hogy a néppártosodással megőrzi és tovább növeli a párt támogatottságát és parlamenti erejét.


Nyugodtan felajánlhatta volna a lemondását arra az esetre, ha a párt szavazókat vagy mandátumokat veszít, ha kisebb frakciója lesz, ha csökken a politikai ereje és népszerűsége.


Ha ezt ígérte volna, akkor most nem kellett volna lemondania, a jobbikosok pedig sikerélményként könyvelhetnék el magukban a pártjuk további erősödését, növekedését, a szavazótáboruk számbeli gyarapodását, mint ahogy normális esetben az ilyesmit nem is kudarcként hanem sikerként szokás megélni a politikában.


Ez a döbbenet, hogy egy gyakorlatilag sikeres, növekvő támogatottságú és növekvő frakciójú párt esik szét, megy csődbe, süllyed depresszióba, hasad ketté, csak és kizárólag amiatt, mert túl sokat ígértek és csodát vártak.


Ez nagyon szomorú, mert a legnagyobb ellenzéki erő fuccsol be ezáltal és rossz példát is mutat, rossz üzenetet közvetít a politika iránt fogékony emberek számára: azt sugallja, hogy kudarcként kell megélni, ha az ember nem lesz egyből kormánypárt.


Ez totál hülyeség: ahogy az életben, a politikában is kevesen ütik meg a lottó ötöst, a legtöbb párt lassú, következetes építkezéssel tud növekedni, és egyszer majd talán eléri a kormányalakításhoz szükséges szavazatmennyiséget. Ha van egy új párt, annak az első siker bejutni a parlamentbe. A második lépés 10% fölé kerülni (ezt már középpárti státusnak hívjuk). A harmadik lépés a 20%, amit már nagypártoknak hívnak a politológusok minden országban.


Erre a süket Jobbik pont akkor esik szét, amikor ezeket a lélektani határokat sikerült végre átlépnie, gyakorlatilag nagypártnak számít politológiai értelemben, míg rajta kívül csak kis és középpártok vannak az ellenzéki oldalon, bőven átlépte a magyar politikában szintén lélektani 1 millió szavazós határt, növekszik a tábora, növekszik a frakciója.

Erre lemond az elnök, kettéhasad a párt, depresszióba süllyed a szavazóbázis.


Abszurd és döbbenetes!

2018. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Simicska nélkül a Fidesz és Orbán sehol sem lenne! Orbán ezt pontosan tudja, és ezért is tartott attól, hogy Simicska képes lesz ugyanúgy Vonát is felépíteni, ahogy azt vele is tette. Persze, elég vicces, amikor a fideszesek oligarcháznak Simicskával kapcsolatban, de Hakapeszin ezt számon kérni azért butaság, mert ő egy egyszerű Fidesz-katona, egy egyszerű Fidesz-droid.
2018. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13.


A Jobbikra szavaztam a kezdetektől, idén is. Előtte MIÉP, a Fideszre még soha.

2018. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy idén is?
2018. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15


Idén? Ez évben, az ezévi választáson, 2018 - ban, most áprilisban. Tudod, volt választás.

2018. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja persze volt, csak én olvastam egy kommentedet, miszerint:


"Nem vagyok Fideszes, csak nincs jobb. És a legtöbben ezért szavaztak rájuk. Ilyen egyszerű, semmi rakétatudomány."


és hát ebből arra következtettem, hogy te is a Fideszre szavaztál idén, hisz "nincs jobb".

2018. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Jól mondod, nagy csalódás. De ez már jó pár éve megtörtént, nem a mostani miatt.
2018. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!