Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek is feltűnt, hogy a...

Nektek is feltűnt, hogy a vidéki városok sokkal modernebbek mint Budapest?

Figyelt kérdés

A legtöbb vidéki városban fel vannak újítva a vasútállomások, központok, miközben Budapesten a Keleti, Nyugati, Déli pályaudvar le van amortizálódva.


Nem kellene itt több fejlesztésnek lenni? Miért van hanyagolva a főváros?


2018. aug. 20. 00:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem fideszes.
2018. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1. Itt is vannak bőven Fideszesek szóval ezen nem kellene múlnia :)


Az utóbbi időben több vidéki várost is meglátogattam, pl Keszthely mintha nem is Magyaroszág volna, Ausztria szintű pályaudvarok, rengeteg zöld, és a közterületek tiszták, Debrecen szintén, miközben Budapesten az aluljárókban bűz és nyomi van, a blaha, népliget állomások valami legalja.

2018. aug. 20. 00:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Én meg eddig azt olvastam, hogy teljes káosz van egész nyáron a felújítások miatt a fővárosban, most akkor mi van?
2018. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerinted én mér utálok oda bemenni? Mintha vissza mennél húsz évet az időben, plusz még a gané meg a bűz az utcán. Nem hiába hívják néhányan Büdöspestnek. Kipufogógáztól látni nem lehet és minden össze van szarva, hugyozva meg szemetelve. Az egész országban a legundorítóbb cigánytelepen nem találsz akkora ganét mint ott.
2018. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Én meg eddig azt olvastam, hogy teljes káosz van egész nyáron a felújítások miatt a fővárosban, most akkor mi van?"


Ez olyan mint a német atópályaépítés. Káosz van, stau van, útlezárás van, elterelés van, tumultus van, sávelhúzás van, útszűkület van, eredmény meg nulla és nyomják még éjjel is lámpánál a nagy semmit.

2018. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Ausztria szintű pályaudvarok"


Azok mégis milyenek? Én jártam Londonban, Lilleben és több belga vasútállomáson, hát nem sok különbséget tudok mondani a pályaudvarokról. Ellenben a vonatokról, főként állapotukról és minőségükről, na meg az árakról.

2018. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#3, az hogy nem jár a teljes vonalon a 4-6 mert kicserélik a több éve lerakott síneket, még nem elég.

Vannak felújítások, de a közterületek 70% a még a 70, 80 es években jár, valamiért itt iszonyat lassan haladnak a dolgok a vidékhez képest.

És rengeteg 40 éves villamos közlekedik nap mint nap.

2018. aug. 20. 00:36
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

"a közterületek 70% a még a 70, 80 es években jár, valamiért itt iszonyat lassan haladnak a dolgok a vidékhez képest."


Ez azért van, mert Budapest gazdaságilag túl fejlett ezért nem fog pénzt kapni az EU-tól. Megnézed a vidéki fejlesztéseket, szerintem nincs olyan, ahol ne lenne kitéve, hogy hány milliót, milliárdot adott rá az EU.


Pályaudvarok pedig túl nagy forgalmúak és nem olyan könnyű ekkora utazóforgalmat áttenni máshova. Keleti pályaudvarnak nincsen alternatívája, aminek ilyen jó lenne a tömegközlekedése, és elbírná azt, hogy naponta több tízezren haladnak keresztül rajta.

2018. aug. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előttem író nagyon is jól mondta, mivel az EU szerint fejlettebb régiónak számít Budapest, ezért kevesebb EU támogatást kap, tehát más régiók számára több pénz hívható le... Csak így érdekesség képpen:


Pont ezért akarják a HÉV-et kiszervezni a MÁV-nak, mivel így több pénzt lehet lehívni a fejlesztéséhez.

2018. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Pályaudvarok pedig túl nagy forgalmúak és nem olyan könnyű ekkora utazóforgalmat áttenni máshova."


S akkor hagyjuk a fenébe nem? :D

Egyébként meglehetne oldani, a Kelenföldi(az egyedüli valamelyest újított) elbírná ideiglenesen.

Amúgy meg mivel fejlettebb gazdaságilag?

2018. aug. 20. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!