Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki média miért...

Az ellenzéki média miért szidja sok esetben a Fidesz azon intézkedéseit, melyek hasznosak és sikeresek? Nem maguk alatt vágják ezzel a fát, hiszen emiatt is kevesebben szavaznak majd rájuk?

Figyelt kérdés
Az ellenzékieknek nem a magyarok mellett kéne lenniük, és legalább azokat az intézkedéseket nem szidniuk, ami a magyarok érdekeit szolgálja?
2018. aug. 20. 15:27
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó:sajnos még mindig meg tud lepni milyen ostobák az emberek.

A Fidesz, egy keresztény köntösbe bújtatott radikális párt, a minimálbér emelkedése nem nekik köszönhető, az csak egy a válság után megindult folyamatos fejlődés része, melyhez inkább az európai uniunak van köze mintsem a magyar kormánynak.

Apropó, a 13. havi nyugdíj mikor lesz visszaadva?

Az ápolási díj mikor lesz felemelve?

Az egészségügy mikor lesz normális?

Az oktatás mikor fog fejlődni?

Kérlek ezekre a kérdésekre is válaszolj barátoskám.


Kérdező: az hogy egy autogyár magyar területen nyit gyárat, mi köze van a Fidesznek?

Azért jönnek ide, mert itt egy német munkás havi keresetéből 2-3 magyar munkást fizetnek ki, alacsonyabb a minimálbér, kedvezőbb nekik itt gyárat alapítani.

Olyan ez, mint amikor az adidas a vietnami nyomortelepekről szed fel munkásokat napi 1 dollárért, meg egy marék rizsért.

Megéri nekik, olcsó munkaerő, több profit, több osztalék.

Én azt a kérdést tenném fel, hogy az állami média miért nem számol be, pl tiborcz pityuékról?

Köszi,

2018. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
70%
Ez az utolsó előttinek szólt....
2018. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
70%
De a 9-es is elolvashatja...
2018. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
95%
Amiért a fideszesek pedig azokat a Fidesz döntéseket is istenítik, amik nyilvánvalóan rosszak és sikertelenek. Ilyen a pártpolitika.
2018. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

"2. BMW gyár: Egy nemrégen feltett kérdésben is írták, hogy mennyire hasznos ez a gyár, és legalább munkát ad az embereknek, nem kell közmunkán dolgozniuk. De az ellenzék ezt is szidja, gyakorlatilag mindent szid, amit elért a fidesz."


Kérdező az előző kérdező ellentétben, te tudnád idézni, hogy mégis mit kritizáltak az ellenzéki képviselők?


Tudtommal csak az állítólagos helyszínt kritizálták, amelyet Papp László, Debrecen polgármestere szerint a Kismacs és Nagymacs közötti területen lesz, ami azért is érdekes, mert a BMW erről semmilyen hivatalos tájékoztatást nem adott és eddig senki sem indokolta, hogy mennyivel lenne előnyösebb az a hely, mint a debreceni ipari park, ahol jelenleg is zajlik a közműfejlesztés. Szerintem ezek teljesen logikus kérdések és tudtommal senki sem mondta azt, hogy ez nem tesz jót az országnak. Amúgy az említett kérdésnél kifejtettem, szerintem mi a probléma ezzel.

2018. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
79%

#8


-Máshol is nőtt a minimálbér, így van ez a válságok után

-infláció szintén máshol is ugyan ilyen arányban csökkent, ez is nemzetközi hatás

-nem, nem csökkent 34% az államadósság, még úgy sem, ha az ellopott MNYP pénzt nem vonjuk le belőle... hát még ha levonjuk...

-ja, magasabb kamatú szovjet hitelből visszafizettük az IMF hitelt dejóóóó :DD

-a wc papírnak használható tankönyvek ja, ingyenesek

-nem csökkent a rezsi, semennyit. Ellenben a piaci árak csökkennek folyamatosan, de nekünk ugyan annyit kell fizetni akkor is

-nem lett ingyenes a gyerekek étkeztetése

-nem nőtt a vagyon. Miből is nőtt volna?

-szíjgyártó pubival javuló szomszédi kapcsolatok? Ne röhögtess. Mert ők kiröhögik magyarországot kb ezért :)

-USA épp nemrég akart vízumkényszert bevezetni, mert kötvénnyel bárkit beengedünk az EU-ba, így az USA-ba is simán utazhat bárki


Mondom még miket tett:


-áfa emelés

-MNYP pénzek lenyúlása

-dupla, és tripla útdíjak bevezetése

-"chipsadó"

-telefon adó

-tranzakciós adó

-üzemanyag adó emelés

-baleseti adó

-régiós sereghajtó átlag GDP növekedés 2010 óta

-rezsidíjak magasan tartása, csökkentésről papolva

-üres stadionok építése közpénzből

-katasztrofális minőségű útfelújítások, romló úthálózat

-magánosodó egészségügy, úgy hogy egyre többet kell fizetni az államiba

-romló oktatás

-paks 2 mutyierőmű óriáshitellel

-média felvásárlás közpénzből

-eu pénzek folyamatos lenyúlása

stb.

2018. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy ők az ellenzék, még nem az lenne a feladatuk, hogy minden Fideszes intézkedésre rákontrázzanak, akár jó, akár nem. Ezzel csak az jön le az embereknek, hogy semmivel sem jobbak, mint a kormány, és nem azért akarnak kormányra kerülni, mert sajnálják a magyar embereket, hanem mert simán csak hatalomra akarnak jutni."


Hát szerintem ez nem így van. Erre egy jó példa szerintem a bankadó.


2004-ben első Gyurcsány-kormány intézkedéseinek egyike, hogy bankoknak különadót kell fizetniük, legnagyobb ellenzője a Fidesz. Ezt 2007-ben felváltotta a Hitelintézeti járadék. Ezt csak 2016-ban szüntették meg.


2010 második Orbán-kormány bevezeti a bankadót. Idén olvastam az egyik válaszoló azt írta erről az adóról, hogy mekkora nagy szó, hiszen az EU-ban először és példa nélküli, hogy egy kormány így szembemegy a bankokkal ... . Sajnos azon válaszomra mai napig nem kaptam reakciót, amelyikben fentebb említett 2004-es intézkedést említettem.


Az emberek politikában sok mindent hamar elfelejtenek. Szóval emiatt nem hiszem, hogy igazad lenne.

2018. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Erre nem tud semmit írni a kérdező?
2018. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

"Az ellenzékieknek nem a magyarok mellett kéne lenniük, és legalább azokat az intézkedéseket nem szidniuk, ami a magyarok érdekeit szolgálja?"


Aki ezen véleményt képviseli az tudna 2002-2010 között egyetlen olyan komoly gazdasági, társadalmi intézkedést mutatni, amelyiknél a Fidesz dicsérte és támogatta az aktuális kormányt.

2018. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

"Az ellenzékieknek nem a magyarok mellett kéne lenniük, és legalább azokat az intézkedéseket nem szidniuk, ami a magyarok érdekeit szolgálja?"


Pár példát, a magyarok érdekeit szolgáló indézkedésekre!


Hasznos, és sikeres intézkedésekre is. (Az EU-s direktívák behozatala nem számít annak, mert kötelező, és... EU-s).

2018. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!