Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig húzza ezekkel a feltéte...

Meddig húzza ezekkel a feltételekkel az Eu? Mit kellene változtatni?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon, aki érdemben képes.

Felesleges leírni hogy mennyi ostoba vagyok, csak mert men látom hogy mennyire jó is ez nekünk.


Néhány soros indoklás talán nem nagy kérés!


2010. jún. 21. 14:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem haragszotok meg, válaszolnék 15:38 helyett. Attól függ igazából, hogy milyen megvilágításban nézed a civilizációk és a kultúrák megoszlását és elhelyezkedését. Az egységesen megfigyelhető, hogy mivel fogalomként a kultúra és a civilizáció is nagyon összetett, a mi térségünket (Kelet-Közép-Európát) nagyon nehéz besorolni bármelyik civilizációba/kultúrába. Így tulajdonképp beszélhetünk egy orosz/ortodox, egy nyugati, és egy sajátos, a mi régiónkhoz kapcsolódó kultúráról is (amit ma inkább a nyugathoz kapcsolnak, de egységesen érték nyugati, ortodox, de ha a balkánt is belevesszük, akkor még iszlám hatások is, így nehezen besorolható)
2010. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

15.52 és 16.28: Hát igen, a kultúrkörök. Kicsit talán leegyszerűsítettem az előző válaszban, de hát nem ez volt a téma. Szóval, említettem, hogy én mondjuk a fejlett Nyugat-ra, a mediterrán térségre és kelet-Közép-Európára gondolok. Lehet máshol, máshogy is meghúzni ezeket a határokat, de az biztos, hogy mondjuk Magyarország biztosan nem illik bele a fejlett nyugat köreibe. Ezt bizonyította számomra ez elmúlt 20 év. Nem hogy közelebb kerültünk volna mentalitásban, gondolkodásban, kultúrában, életmódban és életszínvonalban a nyugathoz, de egyre távolabb sodródunk, másfelé megyünk. Nincs semmiféle konvergencia, és azok a fogalmak, amik a nyugati társadalmakat és a jogrendszert leírják, alkalmatlanok a mi társadalmunk leírására. Ez is mutatja, hogy nem vagyunk azonos rendszer.


Kelet-Közép-Európát illetően Huntingtonnál a vallási határok voltak mérvadóak a kultúrkörök határainak meghúzásánál, azaz ő különválasztotta az ortodox és a nem ortodox területeket. Sajnos, én úgy érzem, hogy ezek a határok egyre inkább elmosódnak, és ma már Magyarország közelebb áll a balkáni és az ortodox mentalitáshoz, mint a fejlett nyugatihoz, de ez vitatható. Ilyen alapon is el tudom elképzelni Oroszország újraintegráló szerepét. De ebben a kulturális konvergencián kívül része lehet a nyugat integrációs ereje csökkenésének és ezzel párhuzamosan Oroszország valós ereje növekedésének.


Vitatható az is, hogy én a mediterrán térséget most külön kultúrkörbe soroltam. Ők sok lényeges vonásban közel állnak az igazi Nyugathoz, sokban meg nem. Hát most ennyit erről...

2010. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16.33: Közben megszületett az én válaszom is, de teljesen egyetértek a tieddel. Lehetne erről hosszú tanulmányokat írni, de a lényeg számomra, hogy a mi integrációs kísérletünk az igazi Nyugatba kudarcot vallott, abba a kultúrába a jelek szerint nem tartozunk.
2010. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
74%, ez mégegy szempontból is érdekes :) Ha igazán megfigyeljük, a mi demokráciánk társadalmi szempontból más, mint a nyugati. Intézményrendszerében nem nagyon különbözik, sőt egyes rendszerekkel szinte azonos, de társadalmi szinten nem honosodott meg a demokrácia igazán. Az integráció és a demokrácia meghonosodása Magyarországon egységesen kb. 20 éve tart. Mára diplomáciai értelemben mindkettő megvalósult, azonban eléggé lehet érezni, hogy valójában egyik sem az igazi. Ez csak azért furcsa, mert a jelenlegi politológiai nézetek között az a legelfogadottabb, hogy kb. 20 év alatt a demokráciának minden szinten (tehát társadalmilag is) konszolidálódnia kellene egy olyan jellegű átmenet után, mint ami nálunk volt. 20 év eltelt, az eredmény pedig, hát hogy is mondjam, kétes. Érdemes azért ezen elgondolkodni.
2010. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

16.50: A közjogi fronton annyi történt, hogy a rendszerváltás jogászai lemásolták a nyugati intézményrendszereket és normákat. Aztán azok elkezdtek működni egészen máshogy. Az elvben a hatékony és átlátható állami beszerzéseket lehetővé tevő, Nyugatról, az EU-ból vett közbeszerzési eljárás megszülte ezt az elképesztően korrupt rendszert, ami van. A sokoldalú, árnyalt megközelítést lehetővé tevő parlamenti viták megszülték ezt a tökéletes formalizmust és kocsmai stílust, ami eluralkodott a parlamentben. Szóval minden a gyakorlatban a visszájára fordult attól, hogy mi működtetjük.


Most a FIDESZ az áprilisi forradalom keretében formálisan is felszámolja ezeket a nyugatias rendszereket és intézményeket, és helyükbe a maga balkánias, oroszos pártállami rendszerét ülteti (lásd az eddigi beterjesztéseiket pl. alkotmány-előkészítés, tisztségviselők választása stb.) Lehet, hogy ez felel meg nekünk?

2010. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen...meglátjuk mi lesz. Pedig olyan szépnek tűnik az az átkozott demokrácia.
2010. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ismered Churchill idevágó mondását! :D
2010. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És nem is mondott nagy hülyeséget az öreg...
2010. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már nem sokáig szerencsére.
2010. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sok okos gondolat olvastam, aminek örülök.

De nem ennyire homogén a válasz.

PLd


Miért ennyire Balkáni nálunk az adómorál? Na nem azért mer magyarok vagyunk. A körülmények hozták és alakították ilyenné.

Magasak az adók, de miért is?

Mert az országnak nincs tőkejövedelme, és nincsenek a multiplikációból származó kedvező hatások. GDP tekintetében nem állunk rosszul a Kk Eu s országok között, de abban hogy abból ennyi lesz ami újratőkésedik itt az országban, már nagyon is. Ebből fakad, hogy csak a munkajövedelmekből akarták a politikusaink működtetni a gazdaságot. LEHETETLEN!

Ez gerjesztette a nem megfelelő vállalkozói szerkezetet, méretet.

Hiszen mivel magas az adó, a helyi versenyképességüket a kkv k az adó elkerüléssel javítják, és mára teljesen belett építve az árakba az adó elkerülés.

Viszont egy bizonyos üzemméretet így nem lehet elérni, ami már gazdaságos lehetne. De itt már a banki hitelek és támogatások torzulása is belép.

De akár honnan közelítünk, mindig az lesz a „ kályha” hogy túl értékeltük 20 már a tőkét és alul a munkát. Pld A lengyeleknél 2 arányaiban sokkal kevesebb az ép ipari kkv, de sokkal több embert foglalkoztat legálisan. Igaz ott a 1,5× e a lakások ára, hiszen adóznak és magasabbak a bérek. De sokkal több a kisgazdaság, és negyed ennyi a multi. És már megint a kályhánál tartunk.

Nem lehet csak a morálon feszíteni, a lehetőségeket is biztosítani kell és ezt kellene felismerni. Viszont amíg ekkora a politikára gyakorolt hatása a nemzetközi nagytőkének, addig nem lehetséges a változás. Hiszen azon az áron hogy a szoc rendszert és az ellátó rendszereket leromboljuk csábítjuk ide a tőkét, azzal valójában csak lecsökkentjük a munkabért. Hiszen abban az esetben a közszolgáltatásokat ki kell fizetni a változatlan bérekből, és a haszna még fokozottabban távozik nyugatra. A tőke és a munka mérlegének az újragombolása az egyetlen megoldás. De erre alkalmatlan a mai politikai garnitúra.

2010. jún. 21. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!