Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emelik fel a hangjuk...

Miért nem emelik fel a hangjukat a tüntetők a Rokkantsági járadék, valamit a Fogyatékossági támogatás tisztességes emelésének eléréséről?

Figyelt kérdés

Ápolási díjnál megértem megy a harc tisztességesen emeljék meg azt, viszont a Rokkantsági járadék és a Fogyatékossági támogatás 50.000 Ft-ra lévő emelésének elérésében senki nem emeli fel a hangját.


Pedig jó lenne ha külön-külön 50.000 Ft lenne a Rokkantsági járadék, és a Fogyatékossági támogatás összege is.



2018. szept. 2. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Mert annyi eszük nincs.
2018. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

Én inkább olyan tüntetésre mennék, ahol ezek csökkentése lenne a cél.


Ma már annyiféle szellemi munkát lehet végezni akár otthonról is, hogy simán lehet találni pénzkreső elfoglaltságt ilyen embereknek is.

2018. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Volt nyáron ezzel kapcsolatban tüntetés
2018. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

"Ma már annyiféle szellemi munkát lehet végezni akár otthonról is, hogy simán lehet találni pénzkreső elfoglaltságt ilyen embereknek is."


Csak nem Magyarországon..

2018. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
De, Magyarországon is.
2018. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mutass nekem olyan melóhelyet,tömegesen,ahol otthonról vagy részmunkaidőben lehet dolgozni?
2018. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet otthonról fordítani, moderátorkodni, programozni, captcházni és még ezer más dolgot csinálni. Persze egyszerűbb mástól várni, hogy eltartson.
2018. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 20000Ft-os ellátást én nem nevezném eltartásnak.

Unokaöcsém harmincéves, nem tud beszélni, járni, pelenkázni kell. Milyen munkát ajánlanál neki?

Van látássérült ismerősöm, ő mesélte, hogy felvették dolgozni az adókedvezmény miatt, és elvárták volna tőle, hogy olyan gyorsan dolgozzon, mint a látók.

Az ilyen emberek csak igen kevés pénzt tudnak keresni, ezért kell nekik kiegészítésként a támogatás.

Ismerek ugyan egy vak ügyvédet Budán, de erre a teljesítményre kevesen képesek, főleg, aki már idősen, pár évvel a nyugdíj előtt lesz vak, pl. diabétesz miatt.

2018. szept. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az meg sem fordul a fejedben,hogy aki rokkant,beteg,annak már az oktatásban is hátránya van.


Persze lehet pár dolgot otthonról dolgozni,csak ahhoz képzettség is kell,meg jó esetben tapasztalat,hogy önálló munkavégzésre alkalmas légy.

Ahhoz pedig évekig úgy kell élned,mint egy átlag embernek,ami nagyon nehéz vagy lehetetlen.

Sokan nem is próbálják meg,mert sem segítség,sem támogatás nincs mögöttük.


Látszik,hogy teljesen fogalmatlan vagy a témában.

Fel sem tudod fogni,hogy milyen az,amikor valakinek nem az adottságai alapján kell pályát választania,hanem kényszerből,ami akár a képességeitől messze áll.

2018. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mélyen ,,tisztelt" 2. válaszoló fogalmad sincs mit élek át nap mint nap Autizmussal élő felnőttként.


1. A Rokkantsági járadékom 2018-ban 36.365 Ft míg a 80%-os Fogyatékossági támogatásom 26.813 Ft, így összesen 63.178 Ft-ot kapok havonta.


2. És a 63.178 Ft-ból csak 7.178 Ft-ot tarthatok meg. Fix 40.000 Ft rezsit fizetek havonta és annak köszönhető, hogy az Önkormányzat nem képes legalább 1 évre ingyenes tüzelő anyagot biztosítani számomra.


3. Ha biztosítana 1 évre az önkormányzat ingyen tüzelő anyagot akkor olcsóbban jönnék ki a 25 Nm galéria nélküli kertes kis házamban. (Kis házat nem én vettem magamnak és nem én vagyok a tulajdonosa).


4. Ami megmarad a 23.178 Ft-ból abból havi 8.000 Ft-ot fizetek a Szociális ételemért, ha 1 napra sem mondom le a heti 3x7 ételemet.


5. Külön 8.000 Ft teszek félre havonta amiből Wc, papírt, tisztálkodási és higiéniás felszereléseket és háztartási tisztító szereket veszek belőlük ha 1 hónapon belül ilyen váratlan kiadásom lenne.

És így jön ki a 7.178 Ft-om maradéknak.


6. A munkabérem órabérre 2018-ban Bruttó 440 Ft, és 10%-os levonással jár az Órabérem a Nyugdíjárulék végett. Heti 20 órás műszakban dolgozóm, fizetett szabadság és fizetett betegállomány nélkül.


7. Kora reggel kénytelen vagyok elindulni otthon majd nem hajnalban indulók el otthonról, mert messze van a munkahelyem a lakóhelyemtől. És ahol lakom ott sajnos nincs helyi autóbusz járat ami nekem is könnyű lenne, ne kelljen 35-40 percet gyalogolnom mire a Hév állomáshoz kiérek.


8. Semmilyen Erzsébet utalványt, béren kívüli juttatást nem kapok még Cefeteriát sem kapok és soha az élemben nem is kaptam amióta dolgozóm. Lassan 10 éves lesz a pályakezdésem, azóta a 2. védett munkahelyen dolgozóm.


9. Elegem van abból a rendszerből, hogy nincs házhoz szállítási lehetőség iskolai időszakban Péntekenként a Szociális étkezésemnél. (Remélni tudom, hogy hamarosan üzemelni fog a lakókörzetemen belül a helyi autóbusz járat idén Karácsony előtt.)


10. Nem szeretnék rettegni mikor leszek útban a gurulós húzhatós bevásárló táskámmal, a tömegközeledési járműveken iskolai időszakban kora reggelenként és délutánonként. Hiába vagyok fiatal, lassan 2 éve cipelnem minden héten péntekenként és a hosszú hétvége előtti utolsó munkanapokon, a 35 kg-os nagy szatyros szociális ételemet. Éreztem a karom s hátam, és a lában fog előbb-utóbb leszakadni.


11. Taxi-ra meg nem telik nekem sajnos havonta 1x-sem.


12. Senki nem segít nekem egyszeri pénzbeli adománnyal, vagy ingyenes tüzelő anyaggal Pl. fabrikettel: mert ha meg lenne nekem az X. megtakarított pénzem, pár hónap múlva munkahelyet váltanék.


Remélem ezek után is szívesen lennél a helyembe ,,mélyen tisztelt" 2. válaszoló.

2018. szept. 3. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!