Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van (nak) -e a melegházasság...

Van (nak) -e a melegházasság ellen nem valláson alakuló, racionális érvek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 14:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 anonim ***** válasza:
72%

#44-es (tgt nevű) felhasználó tette fel ezt az egyszerű, de jól irányzott kérdést:

"Áruljátok már el kedves homofóbok, miért zavarna titeket, ha meleg párok is házasodhatnának? Milyen kárt okozna ez nektek? Mitől lennétek megfosztva ettől?"

Erre a kérdésre miért nem válaszoltok!?

2018. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/129 anonim ***** válasza:
11%
A házasság eredetileg egy vallási intézmény, a racionális ok, hogy rengeteg embert sértene, provokálna ha így hívnák és egyáltalán nem segítené az elfogadásukat, továbbá illetve jogalapot képezhetne arra, hogy ők is követeljék azokat az esetlegesen friss házasoknak nyújtott támogatásokat (ha vannak vagy lesznek ilyenek), amik amúgy a gyerekvállalás ösztönzését szolgálnák. Az rendben van, ha van egy ugyan olyan típusú bejegyzett kapcsolatuk, mint a házasság, de nincs racionális okunk ugyan úgy nevezni, azt leszámítva, hogy ők esetleg akarják, viszont több okunk is van máshogy hívni, ahogy néhány példát már említettem.
2018. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 Lacás1976 ***** válasza:
65%
"phfejj" :) remélem továbbörökíted páratlan inteligenciád.
2018. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/129 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj már öcsisajt! A házasság eleve egy vallási szertartás, melyben két különböző nemű személy Isten színe előtt összeköti az életét. Most te vallást mellőző ellenérvet kérsz?


Akkor nekem meg magyarázza már meg valaki mért káros a dohányzás, de semmilyen tudományos baromság ne szerepeljen benne!

2018. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 anonim ***** válasza:
25%

40.

Azért mert a házasság lényeges eleme hiányzik náluk. És ha a homoszexuálisok házasságot köthetnének, akkor előbb-utóbb eljutnánk oda, mint az USA-ban, hogy már a mobiltelefonjának is esküdhet valaki örök hűséget.

Az abnormális szexuális vágyak azok amik, hiába propagálják ezerrel.

2018. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 tgt ***** válasza:
59%

46-os: "A házasság eredetileg egy vallási intézmény"

Igen, van egyházi esküvő és van polgári. Az állam a polgárit fogadja el, most arról beszélünk. Azt nem értem, hogy a vallásos embereket miért zavarná, hogy polgárok egymást szeretik, együtt akarnak élni, és ezt a házasság intézményében kívánják megtenni. Milyen alapon akarja megfosztani az állam bizonyos polgáraitól ezt a jogot?

Amennyiben egy állami támogatás a gyermekvállalásra irányul, úgy arra nem jogosultak, de minden másra, amit a friss házasok kapnak, arra igen. Nem értem, mi ezzel a probléma.

2018. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/129 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem csak a gyerekbefogadás /családalapítás lenne aggályos az embereknek. (am nemtom)
2018. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 anonim ***** válasza:
73%
*meg ha egyszercsak pl egy melegnek a kedvéért egy ellenkező nemű bevállalja, hogy csinál vele gyereket; azt nem tundák megakadályozni, amúgy én nem tudom, kéne-e, ebben én pl személyesen nem foglalok állást
2018. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/129 tgt ***** válasza:
76%

49-es: "Azért mert a házasság lényeges eleme hiányzik náluk."

Ki mondja meg, hogy mi a házasság lényege? Te? Vagy a vallásos emberek? Vagy a Fidesz? Kinek van joga meghatározni, hogy két ember házasságának mi a lényege?

Feltételezem, arra gondolsz, hogy a házasság lényege a gyermekvállalás. És akkor mi van azokkal a párokkal, ahol nincs gyerek? Mondjuk, nem akarnak gyereket. Akkor ők nem jogosultak a házasságra?

2018. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/129 anonim ***** válasza:
95%

A házasságnak semmi köze a gyerekvállaláshoz.


Tudatosan gyermektelen,heteró párok is vannak,akik összeházasodnak.

A házasság két,felnőtt ember jogi közössége,semmi köze a meglévő,vagy későbbi gyerekekhez.


Az özvegyi nyugdíjat sem örökli meg a gyerek...

2018. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!