Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van (nak) -e a melegházasság...

Van (nak) -e a melegházasság ellen nem valláson alakuló, racionális érvek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 14:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/129 anonim ***** válasza:
85%

Én születésemtől fogva olyan környezetben nőttem fel, ahol rengeteg volt a "más".


A szüleim is azok.

Konkrétan édesapám meleg, édesanyám leszbi. Általános iskola óta barátok voltak. Egyetem alatt mindketten találtak párt maguknak. Összeházasodtak, mert az volt a terv, hogy örökbefogadnak 2 gyereket, aztán elválnak. Egy ide, egy oda. Csakhogy kettejük párjaival együtt egy négyfős nagyon jó társaság jött össze. Kitalálták, hogy akkor lehetne végülis saját gyerek is maguk között.

Én lettem az egyetlen aki összejött.

Így úgy döntöttek közösen nevelnek.

2 apám és 2 anyám van. Anya Anyuval van, Apa Apuval van.


És lám: Itt vagyok 21 évesen, egészségesen, hetero férfiként.


Nincs meleg hajlamom, mikor a legjobb haverom (továbbra is az) meg akart csókolni, konkrétan betörtem az orrát. Tudta, hogy elfogadok, támogatok majdnem mindent, de magamon ne! Attól még a legjobb barátom!


Nyitottam már rá mind a 2 irányra szex közben. Nem érdekel egyik sem! Sem a férfi férfival, sem a nő nővel...na jó...hetero férfiként a nő nővel persze hogy izgat, de értelemszerűen nem akkor mikor Anya és Anyu csinálja!


Saját magam, gyakorlatilag homoszexuális és leszbikus pár gyermekeként láthatom, hogy (összehasonlítva más hetero házasságokkal, illetve hetero szülők gyermekei által adott külső véleményezés alapján)nincs semmi hátrányos a melegházasságban magát az utódnemzést kivéve!


21/F

2018. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/129 anonim ***** válasza:
22%
#56: Pont az általad linkelt részlet írja, hogy az Alaptörvény a házasságot csak férfi és nő között ismeri el, te funkcionális analfabéta.
2018. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/129 anonim ***** válasza:
24%

És itt is láthatjuk a propagandát, a 38-as hozzászólásban.

Ami ugye, nem is a kérdésre válaszol, csak egy aranyos kis személyes történetet mesél el, hogy nincs kérem semmi baj a homoszexualitással, sőt. Még boldogabbak is, meg a csalással összehozott gyerekeik is, akik ráadásul még heteroszexuálisok is lettek a gondos nevelés eredményeképpen.


Taps, függöny.

2018. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/129 anonim ***** válasza:
14%
58-ban, nem 38-ban.
2018. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/129 anonim ***** válasza:
13%

#56

Pont ez az, heteroszexuálisoknak is csak ellentétes neműekkel engedi a házasságot, sajátjukkal nem. Nem kivételezhetünk a homoszexuálisokkal, hiszen egyenlőek velünk.

2018. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/129 anonim ***** válasza:
24%
Ha visszanézzük, akkor azok vannak lepontozva akik próbálnak valami racionálisat is kihozni. Legyen vicces vagy legyen propaganda vagy bármi f_s, ami buta emberekhez eljut. Nincsenek racionális érvek, csak hagyományon alapuló. A világ meg változik és legalizálástól nem lesznek többen, maximum kevesebb kényszerből házasodott boldogtalan ember.
2018. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/129 anonim ***** válasza:
62%
#63: Az miért lenne kivételezés, ha engedélyezed hogy azonos neműek házasodjanak? Neked is meg lenne a jogod azonos neművel házasodni, más kérdés, hogy gondolom nem akarsz élni vele, pont úgy, ahogy egy homoszexuális a férfi-nő házassággal.
2018. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/129 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem, hogy valláson alapuló ok miért ne lehetne racionális, de mindegy. Közelítsük meg jogi oldalról.

A házasság kb. egyidős az emberiséggel. Akármilyen régre megyünk vissza, mindig is férfi és nő szövetségén alapult, az azonos neműek sosem fértek bele a házasság fogalmába. Itt Európában egy férfi és egy nő, ahogy a római jog is lefektette. Egyébként a keresztény házasság is erre a jogra épül (az ókeresztények idejében nem volt külön egyházi esküvő, hanem a római jogot fogadták el érvényesnek, a kánonjogi szabályozás később lett szükséges).

Szóval nem tudom, most miért kéne nekik házasodni? Vannak olyan jogi dolgok, amik szükségszerűen változhatnak idővel, de a házasság intézménye bármilyen társadalmat tekintve (akár matriarchális, akár patriarchális, akár európai, akár nem) nem alapult homoszexualitáson. Még az európaitól nagyon távol álló, többnejűséget elfogadó társadalmakban sem.

2018. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/129 tgt ***** válasza:
83%
66-os: az volna a racionális érv, hogy eddig se úgy volt, ezután se legyen úgy?
2018. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/129 anonim ***** válasza:
87%

Tévhitek oszlatására tett kísérlet következik.


"A házasság eleve egy vallási szertartás, melyben két különböző nemű személy Isten színe előtt összeköti az életét."


A házasság intézménye az ókori civilizációkra vezethető vissza, ahol a vallás még az élet minden területét átszőtte. Vallásos tevékenység volt a gyógyítás, a peres ügyekben ítélkezés, az új épületek megalapozása, stb. Az, hogy ezek nagy része mára nem minősül vallásos tevékenységnek, mások (esküvő, temetés) meg igen, leginkább arra vezethető vissza, hogy az emberek igénylik a magánéletükben a ceremóniákat, nem arra, hogy a vallás a házassági ceremónia kötelező része lenne. (Érdekesség, hogy egyes, egyébként nagyon vallásos ókori társadalmakban a házasság nem vallási aktus volt, egyszerűen összeköltöztek és kész.)

Emellett az évezredek során elég sok, korábban magától értetődőnek vett elem lekopott a házasságról, pl. egy ideje nem a szülők választják ki, kivel házasodjon a gyerekük, nincs hozomány meg menyasszonypénz, tilos a többnejűség, elfogadott lett a válás, megszűnt a "törvénytelen gyerek" fogalma, tehát a jog és a szokás is folyamatosan alkalmazkodik a változó igényekhez.

A modern jog ráadásul két ateista polgári házasságát is elfogadja házasságnak, tehát a vallási elem már rég nem játszik szerepet.



"Mellesleg meg evolúciós szempontból nézve, ami a faj fennmaradását fenyegeti az nem biztos, hogy olyan dolog, amit annyira védeni kellene."


Evolúciós okból ki se alakul egy fajnál olyasmi, ami a fennmaradását fenyegetné. A homoszexualitás létrejöttének is megvoltak az evolúciós okai, pl. az, hogy gyakrabban fordul elő olyan férfiaknál, akiknek sok bátyjuk van, segíti azt, hogy változatosabb maradjon a génállomány, ne ugyanaz a család "szaporodjon túl" (most ne a mai társadalmakra gondolj, hanem az 50-100 fős ősember-közösségekre).


"A liberlisoknak tessék elmenni Nigériába és Pakisztánba prájdokat szervezni, ott évenként több millióval nöekszik a lakosság, inkább azokat próbálják csökkenteni."


Igen, ez így megy, hogy ahol Pride van, ott hirtelen mindenki megb*zul, ahol meg betiltják, ott varázsütésre heteró lesz minden meleg. Én is már csak azt várom, hogy nálunk az utcában is végigvonuljon Pride meg engedélyezzék a melegházasságot, és rögtön leszbikus leszek.


"A homoszexualitás betegség, akárhogy is erőlködnek, akik szenvednek tőle, hogy nem az."


Az orvostudomány jelenleg nem tekinti betegségnek, de rendben, egy gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel, hogy annak vesszük. A melegeken kívül melyik betegségnél tiltanád még meg a házasodást? Vakoknál? Siketeknél? Down-kórosoknál? Van valami oka annak, hogy minden, általad betegségnek tartott dolog közül kizárólag a melegeknél tiltanád a házasságot? Ezt annak fényében is fenntartod, hogy ők az egyedüliek, akik 100%, hogy nem adják tovább a "betegségüket" utódoknak?


"Amúgy, kedves melegpártiak (és melegek), értem hogy házasodni akartok... De nem ti ágálltok a leghangosabban a házasság intézménye ellen??????"


Én ugyan nem akarok házasodni, de a diszkrimináció attól függetlenül zavar, hogy én részt akarok-e venni az adott dologban. Ha nem akarok mondjuk elmenni egy rendezvényre, attól még zavarna a bejáratra kitett "zsidóknak tilos belépni" tábla, még akkor is, ha én nem vagyok az.


"És ha a homoszexuálisok házasságot köthetnének, akkor előbb-utóbb eljutnánk oda, mint az USA-ban, hogy már a mobiltelefonjának is esküdhet valaki örök hűséget."


Nincs ilyen az USA-ban, hogy tárgyakkal házasodhatsz. Melegházasság se régóta van. Különböző bőrszínűek is csak kb. 60 éve házasodhatnak egymással. De biztos akkor is mondták, hogy "ha a fehérek a feketékkel házasságot köthetnének, akkor a végén eljutunk oda is, hogy a kazettás magnóval házasodjanak"...


"A házasság kb. egyidős az emberiséggel. Akármilyen régre megyünk vissza, mindig is férfi és nő szövetségén alapult, az azonos neműek sosem fértek bele a házasság fogalmába. Itt Európában egy férfi és egy nő, ahogy a római jog is lefektette. (...) Szóval nem tudom, most miért kéne nekik házasodni?"


Akármilyen régre megyünk vissza, mindig tiltották a házasság előtti nemi életet. Remélem, neked eszedbe se jutott ilyen csúf, romlott dolgot tenni, hiszen hűen ragaszkodsz a hagyományokhoz.

2018. szept. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!