Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs egy minarchista párt?

Figyelt kérdés

A magam részéről minarchista vagyok, tőlem mindegyik párt végtelenül távol áll a jelenlegi magyar pártok közül. Mivel minegyik párt végtelenül államista, csak más szempontból, vagy túlságosan autoritáriusok, vagy túlságosan kollektivisták,baloldaliak. Én egy szabadelvű, minimális államot szeretnék, ami nem szól bele durván az emberek magánéletébe sem gazdasági, sem társadalmi értelemben. Hanem csak a honvédelem,rendvédelem,igazságszolgáltatás és egy nagyon alacsony egykulcsos adóztatás tartozik a hatáskörébe(amiből ezt az éjjeliőr államot fent is lehet tartani), erre a minimális államra csak azért van szükség, hogy a jogszabályok be legyenek tartva,a magántulajdon védve legyen, tehát ne legyen anarchia.


Bővebb infó a minarchizmusról:


[link]


[link]



#libertarianizmus #szabadelvűség #minarchizmus #jobboldali libertarianizmus
2018. szept. 22. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Magyarországon a szociális demagógiára van igény, és a pénzügyi tudatosságunk általában nulla. "Fizessenek a gazdagok", "rezsicsökkentés", csak hogy pár pártszlogent idézzek a múltból...
2018. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A magyar ember régóta olyan közegben nő fel ahol az államnak kb. apa szerepe van. Oktatást, egészségügyi ellátást (legyen az akármilyen) biztosít, stb.

Persze a szegénységről, korrupcióról, világszinten rekordmagas áfáról megy a panaszkodás, de azért csak mennek a szavazatok olyan pártokra amik meg se próbálnának ezeken változtatni. A szabadság elvével nincs értelme szerintem egyáltalán a politikába belekezdeni, amikor megpróbálod levezetni a hosszútávú pozitív hatását annak, hogy ha pl. minden iskola privát lenne az emberek befogják a fülüket és menekülnek.

2018. szept. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Az én magánéletembe most sem szól bele senki, főleg nem durván.
2018. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Mert a mi országunk a galaktikus reptílián birodalomhoz tartozik, nincs szükségünk ilyen hamis elveket vallani
2018. szept. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Mert a magyarok a Fideszt szeretik.
2018. szept. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Nincs? Hát csinálj, ne siránkozz. Megtiltotta ezt neked valaki? Vagy még ezt is mástól várod?
2018. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is igényt tartanék rá, harmadikutas, libertariánus nemzeti bolsevik vagyok.
2020. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert két perccel ezelőttig nem nagyon tudtuk, mi ez a fogalom
2020. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!