Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy Magyarorszá...

Miért mondják hogy Magyarországon munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés
Amikor több 20 év körüli, köztük én is, nem találnak semmilyen munkát. Vagy ha mégis bejutnak egy gyárba akkor meg az baj hogy a munkáltató lassúnak tartja őket meg mindenféle Kifogásokat keres hogy ne kéne felvennie. Szerintem az a helyes hogy úgy írjuk hogy Magyarországon bizonyos szakmákban, területeken van munkaerőhiány, tehát nem mindenhol. Én se kellek a kutyának se, hiába akarok dolgozni, hiába bármi jó meg minden. Én minden munkát elvállalnék.

2018. szept. 23. 13:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az miért baj hogy nem vagyok gyors de mindent jól megcsinálok és odafigyelek mindenre.
2018. szept. 23. 13:54
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

#7 jól írja.

megfigyeltem hogy a mostani fiatalokból az akarat veszett ki, hogy dolgozzanak amivel megtemetik az egzisztenciájukat.

mert milyen példákat látnak a világban?

semmittevő naplopó emberek, akiknek a bulikából és a vásárolgatásból áll az életük.

ezt közli a média is, elég csak belenézni egy éjjel nappal szarba, semmit nem csinálnak benne a fiatal 30-asok mégis jól élnek.

délelőtt edzőterem, délután pihi, este meg a klubban pózolás. dolgozni? azt minek.

szóval ezek után nem csodálkozom mikor egy fiatal pályakezdő instant 400 ezres kezdőfizetést akar úgy, hogy reggel 10re bemegy, megiszik 2 kv-t és délután 3ra már otthon is van.

aztán ha nem jön össze ez, és árufeltöltőnek vagy krumplisütőnek tud csak elhelyezkedni az mindjárt az állam hibája.


nálunk most is lenne felvétel segédmunkásnak, megkapná a 250 ezret alaphangon, csak sajnos ezért össze kéne piszkolni a kezét reggel 8tól délután 4-5ig.

a nyári szünetben volt pár tanuló nálunk, megkapták a teljes bérezést ugyan úgy, de ha esetleg rászóltam hogy készítse ki az anyagot, vagy horonyvágóvalóval vágjon ki másfél métert, akkor meg volt sértődve hogy nem hagyják hogy fészbúkozzon a telefonján fél nap.

a legjobb az volt mikor mondtam, hogy szedje össze a szemetet és vigye ki a konténerbe, az volt a beszólás hogy: nem takarítónak jött ide dolgozni :D

azért 250 ezer sztm egy 18-20 éves fiatalnak nem rossz fizetés, mégis semmi ösztönzéssel nem hatott rá, hogy ezért kicsit is megerőltesse magát.

mintha alanyi jogon járna neki ez a pénz a telefon nyomkodásért :D

komolyan nem tudom...

2018. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Én pl. rendszeresen kapok hírlevelet, hogy menjek a reptérre melózni. Jó, ezek többsége rakodó meg hasonló, de ajánlottak már kvalifikáltabb állást is, betanítással. Már az oktatás idejére jár lóvé. Nekem ez visszalépés lenne anyagilag, így nem vállaltam, de egy pályakezdőnek nem lenne hülyeség.


És nekem nincs magas végzettségem, technikusi oklevél, és már nem vagyok 20 éves sem. Kívárom míg ott is többet adnak, a világ oda tart. Sőt, állítólag pilóta sincs elég. Ha 10 - 15 évvel fiatalabb lennék, nekivágnék.

2018. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#12

Hol van ez a munkahely? Engem érdekelne és jól szoktam dolgozni.

2018. szept. 23. 14:12
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Főként szakképzett emberből van hiány, ahogy írták. De azért ha belegondolunk, az a fél milla gazdasági kivándorló az nem mind abból a négy hiányszakmából ment el, hanem gyári munkástól az orvosig vegyesen. Lehet, hogy csak olyan országrészben laksz.

Plusz ez a vállalati kultúra gyengeségeiből is fakad. Pl a betanítási költséget kétféle képpen tudod minimalizálni: technológia (hatékonyabb gyártási folyamatok), vagy tudástranszfer (akit már betanítottál, azt próbáld ott tartani és továbbképezni).


Szóval részben igazad van. Itthon inkább megvárják, amíg csődközelbe kerülnek, minthogy bármire is költsenek. De azért szívesen meghallgatnék egy HR-est a témáról.

2018. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

A "munkaerőhiány" önmagában véve csak egy jól hangzó politikai fogás, mivel sokkal jobban hangzik mint a munkanélküliség. Ezért született anno a közmunkás program is.

Valóban vannak olyan cégek, akik azért nem tudnak bővülni, mert nem találnak megfelelő és OLCSÓ munkaerőt. Azaz munkaerő az lenne, csak nem akarják megfizetni. Ez így már egész más megvilágításba helyezi a dolgokat. Tehát munkaerő az mégis van, csak egyre többen mennek inkább ki Nyugatra többször annyi pénzért. Aki meg itt marad az sokszor nem olyan jó a szakmájában, vagy jó ugyan, de nem dolgozik 100%-os képességének megfelelően, mert nem elég motiválóak a munkabérek.

Összegezve, olyan munkaerőből van csak hiány, aki a Nyugati bérek töredékéért is hajlandó is tud is dolgozni, legalább olyan (vagy még jobb) szakmai színvonalon mint a Nyugati kollégái. Erre mondják azt, hogy "munkaerőhiány".

2018. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16

Én örülnék a 90 ezernek.

2018. szept. 23. 14:56
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez a dolog több oldalú: 1, a munkaadónak kell az ember, de az adók és tsi.-avl átb×a a munkavállalót; 2, a munkavállalónak a képzettsége sokszor nem releváns, vagy nem elég az adott területhez; 3, sok helyre vagy a beutazást, vagy a több műszakot /vagy mindkettőt/ kell bevállalni, amire nem mindenki képes; 4, sok embernek valós/vélt betegsége van, ami nem engedi az adott, meghirdetett szakterületet betölteni; 5, sokan a régóta szajkózott "Long Life Learning"-et nem vette komolyan /vagy nem volt lehetősége folyamatosan tanulni/, így a tudása megkopott; 6, sokan benne vannak egy olyan élethelyzetbe évek óta, ami által folyamatosan leépült, és már nem akar fejlődni, változtatni rajta - ezen tovább rontott ha valaki közmunkás volt, és utána az elhelyezkedését nem segítették vagy már nem is akart ezen önmaga változtatni.
2018. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mi az a biorobot?"

"Azt hittem h valami tárgyat,gépet jelent"


Gyakorlatilag az is. Betanított, minimális értelmet igénylő munkások. Mint a robotok, egy munkafázisra képesek. Az ő munkájuka fogják először átvenni az igazi robotok. Sok helyen már át is vették.

2018. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

"Szar munkaerő senkinek se kell."


Aha, tehát aki nem hajlandó hugyért, szarért (bruttó 180 ezerért) elmenni gyárba melózni az szar munkaerő. Inkább a sok nagyképű munkáltatónak nem kell még mindig olyan munkaerő akit meg kell fizetni normálisan.

2018. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!